PDA

Zobacz pełną wersję : satelita



Marcin Borys
09-11-2009, 22:02
Szanowni Forumowicze
Proszę o parę słów na temat używanych zestawów TV Sat tj cena/jakość, wybór kanałów, sprzetu- dekodery itp,ew możliwości mulitoomu
Polecam się
MBJ :o

panda
10-11-2009, 03:36
A napisz chociaż słów parę co już znalazłeś żeby się nie powtarzać. Jakie zestawy Ci pasują, jakie nie i dlaczego. Wtedy może będzie można coś podpowiedzieć, podyskutować.

kaltam
10-11-2009, 06:59
www.satkurier.pl a potem forum lub inne fora.

Marek-B
10-11-2009, 07:05
Polecam zajrzeć tu http://www.satclub.pl/index.php?sid=18d79ec99c12d5693d777facf5ffe4ac

Musisz się określić , ...czy TV satelitarna na abonament, czy kanały ogólnodostępne tzw.FTA>
Czy tuner HD czy zwykły SD.
Jeden satelita czy więcej.
Podzielić jeden abonament na kilka odbiorników możliwy tylko w Cyfrze +.

marxxx
10-11-2009, 18:03
Podzielić jeden abonament na kilka odbiorników możliwy tylko w Cyfrze +.

nie tylko

Gorgio
10-11-2009, 18:09
Podzielić jeden abonament na kilka odbiorników możliwy tylko w Cyfrze +.
W domyśle z możliwością niezależnego oglądania kanałów.

Jeżeli

nie tylko
- to jest to jakaś wiedza tajemna - płatna w 12 ratach - czy może trochę więcej otwartym tekstem?

Marcin Borys
10-11-2009, 18:54
A napisz chociaż słów parę co już znalazłeś żeby się nie powtarzać. Jakie zestawy Ci pasują, jakie nie i dlaczego. Wtedy może będzie można coś podpowiedzieć, podyskutować.
Chodzi mi raczej o porównanie ofert obsługi i możliwosci takiej TV.Zależy mi na multiroom oraz na dobrym wyborze kanałów bezpłatnych popularnych w Polsce /z Discovery, Travel Chanell/ mnej zalezy mi na na płatnych kanałach filmowych Chciałbym mieć także dobry dekoder z mozliwością nagrywania oraz dostęp do kanałów HD.
Polecam się uprzejmie
MBJ

Marek-B
10-11-2009, 19:42
Zależy mi na multiroom oraz na dobrym wyborze kanałów bezpłatnych popularnych w Polsce /z Discovery, Travel Chanell/ mnej zalezy mi na na płatnych kanałach filmowych Chciałbym mieć także dobry dekoder z mozliwością nagrywania oraz dostęp do kanałów HD.
Polecam się uprzejmie
MBJ

Zobacz tu http://pl.kingofsat.net/pos-13E-fta_pol.php wykaz kanałów niekodowanych z jednego , najpopularniejszego satelity.
Niestety nic ciekawego. Żadnych disovery itp.
Chcesz mieć w miarę dobry dekoder , multiroom i nagrywanie ...
pozostaje ci oferta cyfry +. Do tego jakiś splitter przewodowy lub bezprzewodowy (droższa wersja).Niestety nawet podstawowe kanały TVP i TVN-u są kodowane. Niestety trzeba "Płakać i płacić"
co równiez i ja czynię :cry: :cry:

bwojtek
10-11-2009, 19:57
Podzielić jeden abonament na kilka odbiorników możliwy tylko w Cyfrze +.
W domyśle z możliwością niezależnego oglądania kanałów.

Jeżeli

nie tylko
- to jest to jakaś wiedza tajemna - płatna w 12 ratach - czy może trochę więcej otwartym tekstem?
Pod zwykłym splitterem działa C+ a także TK. Natomiast stosując serwer newcamd (i pochodne) można także podzielić POLSAT.

qwazar
10-11-2009, 20:16
Podzielić jeden abonament na kilka odbiorników możliwy tylko w Cyfrze +.
W domyśle z możliwością niezależnego oglądania kanałów.

Jeżeli

nie tylko
- to jest to jakaś wiedza tajemna - płatna w 12 ratach - czy może trochę więcej otwartym tekstem?
Pod zwykłym splitterem działa C+ a także TK. Natomiast stosując serwer newcamd (i pochodne) można także podzielić POLSAT.

A potem można dzielić Polsat z kolega z pod celi.
Dziękuje Ci bardzo za taki Multirom.
:D

Marek-B
10-11-2009, 20:23
Dzielenie cyfry+ w obrebie jednego "gospodarstwa domowego" jest jak najbardziej legalne.
dzielenie przez neta .....o na to to juz jest paragraf.

bwojtek
10-11-2009, 20:30
A czy ja napisałem, że stosujące serwer karty trzeba to robić przez internet i poza "gospodarstwo domowe"?

qwazar
10-11-2009, 20:34
Dzielenie cyfry jest legalne pod warunkiem wykupu takiej opcji.
Polsat nie przewiduje takiej opcji, dodatkowo paruje kartę z tunerem.
Proponowałbym podawanie legalnych sposobów odbioru programów cyfrowych.Osoby nie wtajemniczone w temat uznają takie sposoby za legalne i zrobią sobie kuku.

niktspecjalny
11-11-2009, 07:18
Tyle tu bajek naopowiadano ,że aż trudno się do którejś odnieść.


Dzielenie cyfry jest legalne pod warunkiem wykupu takiej opcji.

nieprawda.Jako jedyna rzeczywiście ma multirooma płatnego z podziałem na dwa TV.Wymyślono to po to by pajęczarzy przestraszyć.Ale pajęczarze w swoim nowym domku jak najbardziej są na prawie.Wystarczy zadzwonić i zapytać.


Natomiast stosując serwer newcamd (i pochodne) można także podzielić POLSAT.

Masz tak podzielony?Na cztery TV tak jak cyfrę+?.Jak na razie nieprawda.Trzeba czekać aż będzie nadawany sygnał cyfrowy naziemny se wtedy podzielimy może Polsacik.Na tą chwilę oryginalny tuner Polsatu jest bezużyteczny.


Chodzi mi raczej o porównanie ofert obsługi i możliwosci takiej TV.Zależy mi na multiroom oraz na dobrym wyborze kanałów bezpłatnych popularnych w Polsce /z Discovery, Travel Chanell/ mnej zalezy mi na na płatnych kanałach filmowych Chciałbym mieć także dobry dekoder z mozliwością nagrywania oraz dostęp do kanałów HD.

Niech kolega określi się odnośnie okablowania w swoim domku.To po głębokiej analizie dobierzemy koledze np. dekoderek z możliwością nagrywania.

Dzielenie cyfry+ i Polsatu przez neta jest nielegalne.

Tak do końca skłamałbym ,że to w 100% niemożliwe dlatego fantastom dam trochę nadziei.Nielegalnie i nie przez neta.Da się przy założeniu,że jesteś w posiadaniu starych tunerów (było kilka rodzai).W podziemiu za kilka stówek pewne zabiegi się da zrobić.Da się też z tych nowych ale kupę kasy trzeba podziemiu zabulić.

:D :D :D :wink: