PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy zgłoszenie?



redpradnik
10-11-2009, 14:18
Mam pozwolenie na budowe o tresci " budowa domu jednorodzinnego z garazem wraz z wewnetrznymi instalacjami wod kan , co , gazowa , elektryczna na dzialce ..."
w projekcie na mapie zagospodarowania wszystkie przyłącza mam (drugi etap inwestycji)

Podpisalem umowe z Enionem , uzgodnilem przyłącze w Zudp - W enionie (prąd) powiedzieli mi ze jesli nie przechodzi przez inne dzialki to na zgloszenie sie tego nie daje - chce sie tylko upewnic ze tak jest.
W architekturze kiedys mi powiedizeli ze podmioty typu enion , wodociagi i gazownia maja takie same uprawnienia w kwesti zgloszeń...

Gaz i Wode robiłem na zgloszenie ale to przechodzi przez inne działki

mikolayi
10-11-2009, 14:49
nic nie rozumiem
masz pozwolenie na budowę domu wraz z instalacjami - to rozumiem
gdzie masz skrzynkę z licznikiem prądu ?

redpradnik
10-11-2009, 19:25
Skrzynke mam w ogrodzeniu
Generalnie na działce mialem już prąd jednak tymczasowy - przedluzyli linie o 2 metry zalozyli skrzynke.
I od skrzynki elektryk poprawadził mi kabel do budynku , wydal zaswiadczenie jakis tam schemat i podpisalem umowe z elektrownia.
Pytanie jest czy powinienem byl to wczesniej dac na zgloszenie?

mikolayi
12-11-2009, 07:11
literalnie to co od skrzynki - za licznikiem jest Twoje -to Wewnętrzna Linia Zasilająca (WLZ) i na to pozwolenie moim skromnym zdaniem masz już wydane (instalacje wewnętrzne)
Twój kabel zostanie na koniec zinwentaryzowany powykonawczo przez geodetę i to wszystko

Zbigniew100
12-11-2009, 07:57
Ktoś chce odciąć prąd ?

Masz protokół odbioru ? To będzie potrzebne przy zgłoszeniu zakończenia budowy .