PDA

Zobacz pełną wersję : Lupek Dachowy



Mariusz Lesisz
10-11-2009, 18:55
Chce przykryć dom łupkiem dachowym,czego powinienem przestrzegać w klimacie polskim , czy lupek dachowy którym chce przykryć mój dach musi posiadać certyfikat.Czy pełne deskowanie,to jeden z warunków które muszę spelniac,co jeszcze powinienem zrobić?Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w tej materiał,mieszkam w województwie świętokrzyskim. Z góry dziękuje za odpowiedzi,pozdrawiam

Darek G
10-11-2009, 20:59
Szukaj pod hasłem struktonit, było ostatnio, ale jakoś nie mogę znaleźć, teraz znalazłem tylko to: http://forum.muratordom.pl/dach-kryty-struktonitem,t173230.htm

MARTINA1
10-11-2009, 21:00
Spójrz w wątek o struktonicie (mój ) tam jest osoba do której możesz się zwrocić .

muzykant
10-11-2009, 21:23
Jak przeczytałem temat Lupek dachowy to pomyślałem, że chodzi o grę półsłówek :lol: :lol: a tu o pokrycie dachowe chodzi.

Andrzej Wilhelmi
11-11-2009, 13:29
Zdecydowanie pełne deskowanie i papa reszta zależy od rodzaju łupka i rodzaju krycia (może być również na łatach). Dystrybutorów bardzo nie wielu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się z doświadczonym dekarzem i najlepiej przez niego zakupić materiał. Do mocowania należy używać gwoździ miedzianych lub cynkowanych ogniowo. Rynny i obróbki powinny być o dużej żywotności czyli miedziane, tytanowo-cynkowe lub aluminiowe stosownie do koncepcji architektonicznej. W przypadku zastosowania tytan-cynku należy go skutecznie odizolować od papy. Żywotność łupka to około 300 lat. Pozdrawiam.

revalidon
11-11-2009, 23:15
Zdecydowanie pełne deskowanie i papa reszta zależy od rodzaju łupka i rodzaju krycia (może być również na łatach). Dystrybutorów bardzo nie wielu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się z doświadczonym dekarzem i najlepiej przez niego zakupić materiał. Do mocowania należy używać gwoździ miedzianych lub cynkowanych ogniowo. Rynny i obróbki powinny być o dużej żywotności czyli miedziane, tytanowo-cynkowe lub aluminiowe stosownie do koncepcji architektonicznej. W przypadku zastosowania tytan-cynku należy go skutecznie odizolować od papy. Żywotność łupka to około 300 lat. Pozdrawiam.

Myślę, że cena za materiał i wykonawstwo Cie powali i zrezygnujesz z tego pomysłu... No chyba, że śpisz na kasiorze... Sam znam tylko jeden dom w Polsce pokryty tym materiałem, wygląda odlotowo...
A z P. Andrzejem pozwolę się nie zgodzić... 300 lat łupek nie wytrzyma... Na około 100-letnich dachach tak z 10% łupka jest juz skruszonego...

Andrzej Wilhelmi
12-11-2009, 11:11
Wietrzenie materiału to normalna sprawa. Żywotność zależy od złoża. Źródła podają szacunkową żywotność 300 lat (nie dotyczy łupka sprowadzanego z Chin). Pozdrawiam.

hoo8a
07-08-2013, 09:45
Witam

Zastanawiam się nad możliwością użycia lupka dachowego z odzysku na swój dach
Według informacji sprzedawcy ma on ponad 100 lat i pochodzi z Niemiec
Z informacji wiem, że lupek jest w stanie przetrwać 300 lat więc jeszcze trochę mu zostało :-)
Oczywiście oględziny materiału itd musi się odbyć :yes:
Proszę o porade fachowcow

Dziękuję

Andrzej Wilhelmi
13-08-2013, 19:30
A co można powiedzieć bez wzięcia do ręki? No i ile kosztuje? Pozdrawiam.