PDA

Zobacz pełną wersję : studnia kopana przekręcony krąg



gievont3
10-11-2009, 22:21
Witam.Mój problem dotyczy niedawno pogłębionej studni kopanej.Studnia powstała 40 lat temu i była wykopana na około 10 metrów.Po kilkunastu latach przy czyszczeniu okazało się że jest dość spora wyrwa na przedostatnim kręgu.Od tego czasu studnia przestał być używana.W tym roku wyczyściłem ją.Przekopałem się poza uszkodzony krąg i kopiąc dalej pojawiła się woda.Następnie 15cm warstwy gliny i kurzawka.Koniec kręgów.Dalej nie kopałem.Po trzech tygodniach woda powiększyła pęknięcie na kręgu rozrywając beton przez co uległ on przekręceniu.Po zewnętrznej stronie studni zapadła się ziemia.Tu nasuwa się pytanie.Co zrobić z tym faktem.Prosił bym o poradę czy studnia nadaje się do naprawy.Jeśli tak to jak się za to zabrać.Dodam że wyjąłem dwa górne kręgi.Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

miki-miki2
10-11-2009, 22:45
ciekawa sprawa z tym kręgiem ale podejrzewam że to nie woda zrobił szkody tylko tak zwana kurzawa te dwa kręgi z góry to lepiej włóż bo jak coś będziesz robić to nie masz zabezpieczenia przed obsunięciem a krąg który jest uszkodzony trzeba wykuć tylko należy występlować między kręgami a pużniej lewarami opuścić tylko cz gra jest warta świeczki ?

gievont3
13-11-2009, 22:12
I pojawił się nowy problem.Wcześniej wyjęte kręgi nie chcą wejść na felc.Może ktoś wie jak je z powrotem ułożyć na właściwe położenie.