PDA

Zobacz pełną wersję : chore oczko u kota ....



daggulka
11-11-2009, 12:12
U mojej zołzy 1,5 rocznej zachorowało oczko.
Wczoraj miała zdrowe , a dziś w lewym oczku trzecia powieka jest spuchnięta , bardzo zaczerwieniona , oczko wilgotne i zmrużone .... chyba ją boli .... wygląda na jakąś infekcję ...
pewnie jutro pojadę do weta , ale dopiero po pracy - wieczorem .... więc chciałabym jej jakoś pomóc póki co ... mam do dyspozycji:
Neomycinum - maść do oczu
Świetlik - krople do oczu
Biodacyna - krople do oczu

czy mogę któregoś z powyższych użyć dla kotka?

agip
11-11-2009, 13:48
co do biodacyny to nie wiem, ale te 2 pierwsze jak najbardziej, ja bym wybrała Neomycinum, no i koniecznie do weta, tak jak napisalaś.

zdrówka :D

magpie101
11-11-2009, 22:20
Przemyj jej swietlikiem, to nie zaszkodzi. Co do masci to nie wiesz co to jest za infekcja, wiec ja bym nie ryzykowala zeby nie pogorszyc. Masc dalam mojemu Leosiowi niepotrzebnie, teraz nie widzi ale to inna historia.

daggulka
11-11-2009, 22:22
ok ... świetlikiem przemyłam .... jutro po południu do weta .... koszyk naszykowany - na szczęście to małż bedzie zołzisko tam wciskał na chama (uwielbia podróże jak każdy charakterny nieprzyzwyczajony kot :wink: :lol: )

magpie101
11-11-2009, 22:33
ok ... świetlikiem przemyłam .... jutro po południu do weta .... koszyk naszykowany - na szczęście to małż bedzie zołzisko tam wciskał na chama (uwielbia podróże jak każdy charakterny nieprzyzwyczajony kot :wink: :lol: )

Moj kociak Lucek do weta jezdzi obok mnie na siedzeniu (ma kocyk) bez klatki. U weta siedzi na kolankach grzecznie mimo, ze pelno zwierzakow w poczekalni :) , on lubi podroze.

agip
12-11-2009, 08:18
koniecznie napisz co u weta, trzymam kciuki


Moj kociak Lucek do weta jezdzi obok mnie na siedzeniu (ma kocyk) bez klatki. U weta siedzi na kolankach grzecznie mimo, ze pelno zwierzakow w poczekalni :) , on lubi podroze.
tak luzem, nawet bez smyczy? a nie boisz się, że w drodze do i z auta przestraszy się nagle np. jakiegoś dźwięku, którego nigdy nie słyszał i zwieje?

moje podróżują w transporterku, inaczej by rozlazły się po całym aucie co jest bardzo niebezpieczne szczególnie jak wejdą pod pedały. Płaczą całą drogę do weta, a wracając niecierpliwią się dlaczego jeszcze nie jesteśmy w domu, skaranie boskie :wink:

daggulka
13-11-2009, 09:56
z braku czasu zapomniałam napisać ... :oops:
przedwczoraj siedziałam w tym necie i siedziałam , i wyczytałam że to pewnie stan zapalny trzeciej powieki ... i tak też mi to wyglądało ....
wyczytałam też, ze biodacyna to antybiotyk w kroplach .... i przypomniałam sobie, ze kiedyś przy zapaleniu spojówek psiokowi tym kropiliśmy ... więc nie zastanawiając się - zakropiłam zołzie w oczach tą biodacyną o 12 w nocy :lol:
wczoraj trzy razy dziennie - poprawa jest spora , oczko wraca do normy ... myślę, ze uda mi się wyleczyć ....

leila2004
14-11-2009, 22:10
Polecam "Atecortin" ale on tylko na receptę