PDA

Zobacz pełną wersję : fundamenyy



Aneta,Mariusz
11-11-2009, 18:05
Jestem tu pierwszy raz .Na wiosnę ruszam z budową ,zastanawiam się nad metodą wykonania fundamentów tzn:javascript:emoticon(':roll:')
-tradycyjnie lać w gruncie
-czy wymurować z bloczków fundamentowych
Nie chodzi o kas a po prostu co będzie lepsze.

cieszynianka
11-11-2009, 18:40
Zobacz tu:

http://forum.muratordom.pl/fundament-fundamenty-stan-zero-czyli-cos-dla-poczatkujacych,t47424.htm

:wink:

madzioras
12-11-2009, 08:25
Fundament musi być wylany. Dopiero na wylanym fundamencie muruje się z bloczków ściany fundamentowe.
A Ty niestety mylisz ławy fundamentowe ze ścianami fundamentowymi.

Aneta,Mariusz
12-11-2009, 10:07
;

Barbossa
12-11-2009, 10:25
Nie mylę ławy fundamentowej ze ścianami fundamentowymi......
.....A WYLANIE W GRUNCIE polega na wykopaniu samych fundamentów gł.1,2-1,3m bez zrywania humusu.
I kto tu co z czym pomylił :wink:
chyba Ty

beton44 dawaj paintoryt

aglig
12-11-2009, 10:28
Dobrze, ze kolega/koleżanka zaczyna na wiosnę zdąży się doszkolić i powoli zacznie siwieć.

madzioras
12-11-2009, 10:34
Może nie wiem wszystkiego ale nie bardzo ogarniam tok myslenia autora tego postu :cry:

Barbossa
12-11-2009, 10:40
bo chyba wielkiego toku w tym nie ma
inaczej Autor by przeczytał, co ma pod nickiem napisane
i zastosował się do tego
bo już na ten temat BYŁO

madzioras
12-11-2009, 10:41
ŚWIĘTA PRAWDA! :D

pierwek
12-11-2009, 10:41
tok myślenia jest taki, że autorowi wewątku wydaje się że wykopie dziurę w ziemi o gł. 1,2m która na dole będzie miała szerokość np 60cm a na górze 30cm -teoretycznie jak zatrudni krasnoludki to może się udać o ile mu to jakoś podstęplują bo inaczej wszystko się pozarywa

Aneta,Mariusz
12-11-2009, 10:45
A słyszeliście o kopaniu mini koparką

madzioras
12-11-2009, 10:47
Nie wiem jak inni ale ja wymiękam... Bez odbioru

aglig
12-11-2009, 10:49
Poniewaz kolega przystaje przy swoim ( tak się też da wybudować, a co) to zapytam tak czy kolega zamierza ocieplać i izolowac fundamenty ?

pierwek
12-11-2009, 10:52
A słyszeliście o kopaniu mini koparką

a słyszałeś że ława jest szersza od ściany fundamentowej? jeżeli nie to zajrzyj w projekt. Jak niby ten biedny operator minikoparki ma zrobić Ci wykop ?

aglig
12-11-2009, 10:58
I jeszcze jedno pytanie pomocnicze: jaka szerokość bedą miały te fundamenty ( szerokość ławy fundamentowej czy ściany fundamentowej - patrz projekt)

EZS
12-11-2009, 13:31
Nie mylę ławy fundamentowej ze ścianami fundamentowymi.
Widać że niektórzy ,nie zrozumieli o co mi chodziło,a wydawało mi się to takie proste o co pytałem.A chodzi oto ,że aby wymurować ściany fundamentowe faktycznie trzeba wylać ławy fundamentowe tylko że najpierw trzeba zerwać humus i wykonać wykop pod cały dom(tak jak pod piwnicę)dopiero potem przystępujemy do murowania ścian fundamentowych.A WYLANIE W GRUNCIE polega na wykopaniu samych fundamentów gł.1,2-1,3m bez zrywania humusu.
I kto tu co z czym pomylił :wink:

no dobrze, zacznij od czytania może..
dlatego się znęcają, :lol:

teraz tak:
pierwsze pogrubienie - bzdura. Humus sobie zdejmujesz, albo i nie, różne są eorie. Jak go zdejmiesz albo i nie to koparka (może być mikro, może być makro. Mikro chyba ma łopatę za wąską) kopie ławy. szerokie jak w projekcie. Dno dobrze jest potem wyrównać ręcznie albo i nie...
Potem dajesz zbrojenie, wylewasz ławy, czekasz aż się zsiądą :lol: i albo robisz fundament lany - czyli robisz z dwóch stron szalunek a w to lany jest beton, albo budujesz go z bloczków. Co lepsze? Według uznania.

Aaa i coś mi świta.. widziałam kiedyś na wsi taką technologię, że faktycznie sobie rowek wykopali w łące i lali w to beton na równo z trawką a potem na to już szły bloczki bk. Może ty o czymś takim ????? Ale tamto to pod oborę było...

beton44
12-11-2009, 15:34
nie spodziewałem się tej przyjemności jesienną porą:

czyli zaczynamy:

ściana fundamentowa to coś takiego:
http://images2.fotosik.pl/188/36341b77afd35325med.jpg

autor wątku zaś planuje /w sposób "tradycyjny"przyznaję bardzo rozpowszechniony/
wlać beton w wyryte w ziemi rowy o tym przekroju:
http://images1.fotosik.pl/169/3e46cbc9fd6bc880med.jpg

nazywa to "fundamentami" nazwa ujdzie w końcu będzie to element
przekazujący ciężar budynku na podłoże...

a co będzie lepsze - jednak wersja "nietradycyjna" jak na rysunku pierwszym :-?