PDA

Zobacz pełną wersję : minimalna wysokość podłączena węża odpływowego od pralki?



mariusz24
12-11-2009, 11:57
Mam wyprowadzone podłączenie do węża odpływowego wody z pralki na wysokość 50cm od podłogi. W instrukcji jest napisane, że musi być ono na wysokości 60cm - 90cm.

Czy jest sens kuć i przenosić odpływ?
Mogą być jakieś problemy jeżeli podłączenie zostanie na 50cm?

Vafel
12-11-2009, 12:01
O ile dobrze pamiętam, to wystarczy żeby wąż, którym wypływa woda z pralki chociaż w jednym miejscu był podniesiony na wysokość 60 cm, potem może opadać do odpływu... ale nie daje sobie za to nic obciąć, więc fajnie by było jakby ktoś jeszcze to potwierdził.

mikolayi
12-11-2009, 12:13
w odpływ wsadziłem kolano,w kolano rurę, w rurę uszczelkę i w uszczelkę wąż z pralki

działa







raz mi zalało







wąż się wysunął








chyba kot mu pomógł

Zbigniew100
12-11-2009, 12:16
Mam wyprowadzone podłączenie do węża odpływowego wody z pralki na wysokość 50cm od podłogi. W instrukcji jest napisane, że musi być ono na wysokości 60cm - 90cm.

Czy jest sens kuć i przenosić odpływ?
Mogą być jakieś problemy jeżeli podłączenie zostanie na 50cm?

Poprostu max poziom w pralce będzie wynosił 50 cm.
Może tak być że program będzie dopuszczał wody aby uzyskać zadany poziom a woda będzie odpływać do kanalizy.
Można dać pionową rurkę przed odejściem.
Jeżeli jeszcze nie ma płytek to lepiej przerobić .
Przypominam,że do pralki jest specjalny syfon odpływowy. :wink:

Jerrys
12-11-2009, 12:26
A ja nie mam żadnych kolan i uszczelek, a zastosowałem syfon do podłączenia odpływu pralki, zaś z wysokością odpływu - faktycznie wystarczyło w jednym miejscu wąż podnieść wyżej.
Nic się nie wysuwa, nic nie "pachnie" z kanalizy i jest OK :lol:
Pozdrawiam

mariusz24
12-11-2009, 12:40
łazienka już jest wykończona, więc byłoby trochę problemu przy przenoszeniu odpływu, czyli zrobię tak jak piszecie - wygnę wąż w jednym miejscu na wysokości co najmniej 60cm, aby woda nie uciskała do kanalizacji