PDA

Zobacz pełną wersję : co może być przyczyną ciemnienia fugi?



robert8888
12-11-2009, 19:59
na podłodze położona jest fuga mapei 132 w jednym miejscu po położeniu i wyschnięciu ściemniała. Na początku myślałem że przyczyną jest zabrudzenie masy fugi. Fugę usunęłem i położyłem ponownie. I znów sciemniała. Co może być przyczyną? Płytki kładzione były na elestyczny klej, wcześniej była wylewka samopoziomująca i folia w płynie.

bogdansawicki7
12-11-2009, 20:41
jak nie w fudze i nie w podłożu to może płytka jakaś felerna

qwazar
12-11-2009, 21:13
A reszta nie ciemnieje ?

Może to nie ściemnienie tylko wilgoć a efekt podobny do ściemnienia.
Zmocz fugi obok i zobacz czy mają taki sam efekt ściemnienia.

robert8888
13-11-2009, 19:08
A reszta nie ciemnieje ?

Może to nie ściemnienie tylko wilgoć a efekt podobny do ściemnienia.
Zmocz fugi obok i zobacz czy mają taki sam efekt ściemnienia.

reszta fug nie ciemniej. Ciemnieje tylko kilka centymetrów. Tak sobie pomyślałem że usunę ponownie, tylko na głębokosć kilka mm i położe nowe. Zobaczę jak będzie.

M@riusz_Radom
13-11-2009, 22:49
Myślę, że żona powinna częściej myć podłogę :lol:

revalidon
14-11-2009, 08:51
Miałem ten sam problem z fugą Sopro 032 /beż/... A jeśli się nie mylę to Sopro i Mapei to teraz jedna firma... Czy kolor 132 to beż..?

http://forum.muratordom.pl/fuga-sopro-wyglada-jakby-nie-wyschla-miejscami,t115855.htm

Sp5es
14-11-2009, 19:43
Dodatek wody zarobowej i dokładnośc jej dozowania jest krytyczna dla wyglądu fugi, w tym koloru, zwłaszcza ciemnej

robert8888
15-11-2009, 10:33
Miałem ten sam problem z fugą Sopro 032 /beż/... A jeśli się nie mylę to Sopro i Mapei to teraz jedna firma... Czy kolor 132 to beż..?

http://forum.muratordom.pl/fuga-sopro-wyglada-jakby-nie-wyschla-miejscami,t115855.htm
w sumie Mapei 132 to też taki jakiś beż.

revalidon
15-11-2009, 13:39
Ja myslę, że to jest ta sama fuga... numer ten sam, bo jedni mają zero z przodu, drudzy jedynkę, a to teraz ta sama firma... U mnie nie dało się nic z tym zrobić... jedyne pocieszenie, że jak się fugi już zabrudzą, to nie widać tak różnicy, no chyba że masz te płytki na ścianie...

daggulka
15-11-2009, 13:49
jeśli to jest jasna fuga - na podłodze , to muszę Cię pocieszyć ... nie martw się, po około półtorej roku fuga bedzie wołać o pomstę do nieba i jedna plamka nie sprawi Ci różnicy ....
chyba , ze nie będziesz miał litości dla żony i zagonisz ja raz w tygodniu do szorowania fug na kolanach ....

próbuję wytłumaczyć, że jasne fugi na podłogach to porażka .... sama takie mam - i gdybym robiła to jeszcze raz - wszystkie byłyby ciemne ....

vadiol
15-11-2009, 13:58
na podłodze położona jest fuga mapei 132 w jednym miejscu po położeniu i wyschnięciu ściemniała. Na początku myślałem że przyczyną jest zabrudzenie masy fugi. Fugę usunęłem i położyłem ponownie. I znów sciemniała. Co może być przyczyną? Płytki kładzione były na elestyczny klej, wcześniej była wylewka samopoziomująca i folia w płynie.

Prawdopodobnie jest to bardziej wilgotne miejsce od innych w tym pomieszczeniu .