PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnia na olej opałowy wg Muratora



EM
29-04-2002, 07:52
Czy zwróciliście uwage na cykl porównujacy koszty ogrzewań w Muratorze? W majowym numerze jest omówione ogrzewanie olejem opałowym i w tabelce na stronie 133 z zaskoczeniem ujrzałem, że redakcja przewiduje zużycie pewnej ilości oleju opałowego na ... przygotowanie posiłków.
Jakaś nowa technologia? Kuchnia na olej? Czy ma to coś wspólnego z popularnym niegdyś produktem sowieckiego przemysłu pn. kuchenka turystyczna marki "Sztiel"?
Współczuję tym, co posługują się takim wynalazkiem!
A może to po prostu łatwizna i brakoróbstwo redakcji walącej artykuły spod sztancy i nie zastanawiajacej się nad tym co piszą?

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EM dnia 2002-04-29 13:05 ]</font>

29-04-2002, 09:07
A na czym smażysz?? Olej jest zrowszy niż tłuszcze zwiezrece.Redakcja o wszystkim pomyśli.

buber
29-04-2002, 09:14
ale najzdrowsze jest gotowanie na parze.

Może chodzi o mycie naczyń ??????

EM
29-04-2002, 09:18
Zmywarka na olej opałowy? Coraz lepiej... Pomysłowość ludzka jest niewyczerpana!

12-06-2002, 13:35
Rzeczywiście do przygotowania posiłków nie można użyć oleju opałowego jako żródła energii. Korzystając z tego paliwa do ogrzewania domu, najczęśej gotujemy na kuchence elektrycznej. Podczas korekty tekstu nie usunęliśmy z tabeli rubryki "przygotowanie posiłków", za co serdecznie przepraszamy Czytelników. Ilość energii jaką zużywamy na gotowanie to 2-4% całkwitych kosztów związanych z ogrzewaniem domu i przygotowaniem ciepłej wody. Nie są to zatem wielkości, które mają znaczący wpływ na całkowite koszty eksploatacyji domu.
Małgorzta Kerntopf-Zalewska

piotrek
02-08-2002, 13:22
A jesli zmywarka jest podłączona do ciepłej wody ? ( ja mam tak podłączoną ) przecież grzanie wody prądem ( a tak grzeje się w zmywarce ) jest najmniej ekonomiczne , więc lepiej wodę podgrzewać innym źródłem i do zmywania ( prania ) pobierać już ciepłą.

Piotrek

Tomaszos
30-10-2002, 07:28
Są też pralki z możliwością podłączenia ciepłej wody.