PDA

Zobacz pełną wersję : Woda nie do kanalizacji???



Szpulka
21-01-2004, 10:27
Mam problem (znowu!!!): mam kotłownię w najdalszym kącie domu, w garażu. Ze względu na odległość od oczyszczalni (odbioru ścieków) nie zrobiłam kanalizacji w kotłowni (dom parterowy i zabrakło mi spadku). Wodę mam tragiczną. Jeszcze nie badałam, ale jest ruda więc żelazo ewentualnie mangan. Wszystkie filtry odżelaziacze wymagają wypustu wody (płukanie złoża). Jak to można rozwiązać? Może jakieś kręgi w ziemi wkopane i tam wpuszczać tą wodę ale mam wysoki poziom wód gruntowych (2m) więc za głęboko nie wkopię. Za płytko też nie bo mi zamarznie wypływ zimą. Jak zrobić podgrzewanie przejścia przez fundament, woda wchodzi do domu 1m pod ziemią i tamtędy by wychodziła też ta z płukania? Boję się, że to za płytko na jakieś mroźniejsze zimy. Czy to można jakoś ocieplić?

Szpulka
21-01-2004, 14:29
Ponawiam

21-01-2004, 14:37
Zaraz zaraz, skoro woda wchodząca do domu na tej głębokości nie zamarza to dlaczego ta z płukania miałaby zamarzać? Poza tym te płukania to są raz na jakiś czas nie koniecznie w najwieksze mrozy. Chyba że kupisz stację zaumatyzowaną.

Szpulka
21-01-2004, 14:48
Dom pierwszy sezon (jeszcze nie zamieszkały) i nie wiem czy ta wchodząca też nie zamarznie. Większość stacji widziałam automatycznych a te ręczne to jak często się płucze? (Dom 200m 3 osoby)

ArtMedia
21-01-2004, 14:54
Witam.

Można zamontować pompkę kanalizacyjną taką jak do łazienek poniżej poziomu...
Powodzenia.

Sebastian

21-01-2004, 15:05
Z tego co dowiadywałem się w firmie produkującej takie stacje to zależy od twardości i składu wody. W każdym przypadku zanim założysz taką stację powinnaś zrobic analizę wody. Co do płukania to z regóły robiśię to co m9iesiąc a przy małym zużyciu co dwa mies. Poza tym woda do płukania wchodzi i wychodzi ze złoża pod ciśnieniem więc nie potrzeba do jej odprowadzenia zadnej pompki. Moja rada: poszukaj lokalnego dystrybutora albo producenta filtrów i wypytaj o szczegóły. Acha i nie daj sobie wcisnąć instalacji do destylowania wody.

08-02-2006, 19:53
Proponuję odwiedziś witrynę www.ekomech.pl tam dowiecie się wszystkiego o filtrach a w szczegulności o odżelaziaczach wody.