PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie wstawilibyscie wylaz dachowy ?



szczukot
12-11-2009, 21:35
Witam
Mam problem ze znalezieniem meijsca na wyla dachowy.

http://images50.fotosik.pl/226/178f4168a1fb3f34med.jpg

Zaznaczylem gfdzie sa krokwie.
W ktorym miejscu mozna go jakos umiescic ?
Nie dosc ze nie mam gdzie go wcisnac, to na dodatek wiekszosc jest otwierana do gory :(
Jak dam pod stopniami to liap wyjdzie. Chyba, ze bede musial dodoac jeszcze stopien z boku czy nawet dwa aby wejsc do gory.

Macie jakies pomysly ?

Fantom

Daga&Adam
12-11-2009, 22:03
Witam
Mam problem ze znalezieniem meijsca na wyla dachowy.
[...]
Macie jakies pomysly ?


Ja mam - nigdzie! Dokup kilka stopni kominiarskich i niech kominiarz zapiernicza z drabiny z zewnatrz:

http://szyna.civ.pl/DSCN0171.jpg

Co bedziesz brudasa na salony wpuszczal ;)
pozdr.

zk140t
12-11-2009, 22:24
Kominiarz ma dać przegląd instalacji i nieodzowny stempel, a nie po dachu chodzić (za 50 PLN).

Po co Ci więc wyłaz dachowy?

Widziałeś kiedyś kominiarza na dachach sąsiadów?
Nie? To resztę dośpiewaj sobie sam!...

sql
13-11-2009, 06:48
nie żebym się czepiał Waszych dachów, ale czy naprawdę takie stopnie, ławy, czy drabinki śniegowe uznajecie za ozdobę dachu?
moim zdaniem one wręcz działają odwrotnie - szpecą strasznie piękne dachy :),
ja na szczęście u siebie ich uniknąłem - wyjście na dach mam przy kominie i kalenicy od strony ogrodu - z ulicy ich nie widać, natomiast przejście między kominem dymowym, a wentylacyjnym będzie po kalenicy - ganiałem wiele razy i nie ma problemów :),
już bym wolał, żeby raz do roku brudny kominiarz przeszedł mi przez domu, niż przez pozostałe 365 dni bym musiał patrzeć na takie urządzenia zamontowane na dachu.
rób wyłaz - jak się tutaj nie da, to najwyżej po drugiej stronie kalenicy.

madzioras
13-11-2009, 06:58
My wyłaz wstawiliśmy nad jętkami czyli wyjście na dach następuje ze "stryszku".
A żeby nie szpecić dachu od strony frontowej to umieściliśmy go możliwie blisko komina od strony ogrodu.

__Marek
13-11-2009, 07:06
Wylaz ma dodtkowa zalete - doswietla strych. Jezeli masz juz zrobiony ciag komunikacyjny miedzy kominami to montowalbym go przy jednym z kominow, tak zeby chociaz do jednego bylo blisko, a nie do wszystkich rownie daleko. Jezeli do ktoregos z nich przewidujesz doczepienie anten tv czy internetu albo innego urzadzenia, to przy tym.
Nie wiem jakiej firmy masz wylaz, ale wiekszosc ma difoltowo gorne otwieranie i mozliwosc przeniesienia na boczne.

kamykkamyk2
13-11-2009, 07:59
Ja mam właz obok komina, kominiarz i tak rzadko albo wcale nie będzie wchodził na dach, ale może ty tak. Ja wchodzę co roku czyścić komin i nie wyobrażam sobie targać drabinę i oszpecać dach jakimiś stopniami.

szczukot
13-11-2009, 08:13
No i dalej nei wiem gdzie mam wstawic ten wylaz :(
Tylko dyskusja o "ladnosci" stopni.
Moim zdaniem stopnie ani wylaz nie zdabia dachu.
Ale dostep do kominow i elementow typu antenat musi byc (a przy okazji doswietlenie strychu).
Specjlanie stopnie zxrobilem rowno ladnie w rzedzie aby nie szpecily za mocno dachu. Ale teraz mam problem z miejscem na wylaz :(

Fantom

arturromarr
13-11-2009, 08:31
Wydaje mi się że najrozsądniej byłoby pomiędzy kominami w miejscu któregoś stopnia.

sql
13-11-2009, 08:52
Wydaje mi się że najrozsądniej byłoby pomiędzy kominami w miejscu któregoś stopnia.
w tej sytuacji też bym tak zrobił, ew. zrobić po drugiej strony kalenicy przy kominie i jeden mały stopień do wychodzenia.

jajmar
13-11-2009, 09:21
Specjlanie stopnie zxrobilem rowno ladnie w rzedzie aby nie szpecily za mocno dachu. Ale teraz mam problem z miejscem na wylaz :(


Wywaliłbym jeden stopień z tych równo ułozony i tam wstawiłbym wyłaz, na lewo jeden komin na prawo drugi.

mirela99
13-11-2009, 10:12
My wstawiamy dwa włazy przy kominach (przeszło 200 pln jeden), aby jak najmniej było stopni (chodzenie po dachu MOŻE się źle skończyć dla dachówki), poza tym stopnie (przynajmniej w przypadku mojej dachówki) trochę kosztują (o estetyce nie wspomnę). Nie chcę mieć problemów na przyszłosć z kominiarzem i chcę mieć łatwy dostęp do dachu (np. antena).
Aha włazy mamy z tyły domu tuż przy kominach - pomyśleliśmy o tym w czasie robienia więźby (znaczy cieśla myślał a ja mu przypominałam).

__Marek
13-11-2009, 10:37
No i dalej nei wiem gdzie mam wstawic ten wylaz :(
Tylko dyskusja o "ladnosci" stopni. [...]
Fantom
Wydaje mi się, że odpisałem: przy kominie, na którym planujesz dowieszenie czegokolwiek (bo teoretycznie tam będziesz częściej bywał). Zostaw stopień przy tym kominie a zdemontuj następny i w to miejsce wstaw wyłaz.

Daga&Adam
13-11-2009, 11:42
nie żebym się czepiał Waszych dachów, ale czy naprawdę takie stopnie, ławy, czy drabinki śniegowe uznajecie za ozdobę dachu?


Tak - mi sie podobaja, urozmaicaja monotonnosc dachowek - na zywo wygladaja b. ladnie :)
pozdr.

szczukot
13-11-2009, 14:14
No to musze dokladnie zobaczyc na budowie jak to wyglada. Ale chyba najlepiej po prostu bedzie wywalic pierwszy po prawej (nie lawe tylko ten krotki). Moze akurat wejdzie tam miedzy krokwie wyla i nie bedzie kolidowal ani ze stopniem po lewej ani z lawa po prawej

Fantom

panfotograf
13-11-2009, 14:26
właz dachowy najlepiej wstawić obok komina - przynajmniej ja tak zrobiłem.

pawlok
13-11-2009, 20:27
Ale chyba najlepiej po prostu bedzie wywalic pierwszy po prawej (nie lawe tylko ten krotki).
Fantom

Naprawde nie prosciej dorobić tylko trepy ?
Po co wyłaz ?
Pawlok

Lookita
13-11-2009, 20:31
Moze i sie czepiam,ale nie mam domku parterowego,nie wyobrazam sobie kominiarza wlazacego po moich 9 m. wys. z drabiny,zeby mnie nerwy zjadaly,ale wyobrazam sobie,ze wlezie przez wylaz,dostanie sie do komina,zrobi,oceni ,co swoje,wyda wazne papiery,raz na rok i po koniecznosci.Decyzja o wlazie zalezy,jak wysoki,rodzaj domu,czy ma sie strych...To wsz. decyzduje o wyborze....A lokazlizacja wzgledem komina i krokwi-najblizej komina,pomiedzy krokwiami...

RadekO
14-11-2009, 05:06
My mamy dwa wyłazy przy kominach i dodatkowo ławki szt. 2, co by było bezpiecznie. Dzięki wyłazom stryszek stał się jasny a dostęp do kominów bez zarzutów. Wszystko od strony ogrodu, bo tak mamy usytuowane kominy. Jak mam trudności decyzyjne to podjedź na naszą budowę i zobacz jak to wygląda. (dołuje)

MIECKA2
23-11-2009, 10:41
Do RadekO: Może mógłbyśpuścić jakieś fotki, bo tez bym chcaił coś takiego zrobić.

ardziu
23-11-2009, 13:32
jak najbliżej komina na którym będą wisieć anteny, jeśli takie coś planujesz - i co ważne (dla każdego kto będzie wychodzić na ten dach - upewnij się że okienko wyłazu otwiera się i pozostaje otwarte bez problemu - najlepiej na bok. To co robi zdecydowana większość dekarzy powinno być karalne... :)