PDA

Zobacz pełną wersję : Schody drewniane bejcowane-co się dzieje-fuszerka?HELP!!!



mickey30
13-11-2009, 00:02
Witam,
Od niedawna mam schody bukowe bejcowane - na kolor brąz. Niestety nie bardzo idzie mi wklejanie zdjęć,bo chętnie bym pokazał jak wyglądają...Mam spore zastrzeżenia co do jakości i wykonania... Konstrukcja schodów przypomina "formę Z"-schodek i podstopień(harmonijka).I na pierwszy rzut oka wyglądają atrakcyjnie. Jednak jak się człowiek przyjrzy widać na stopniach i podstopniach czarne sęki i dodatkowo pojawiają się gdzieniegdzie przebarwienia-czarne plamy, jakby kawa komuś kapneła....I to na samym wejściu,od pierwszego i drugiego schodka począwszy... Jest to widoczne i nie mam pojęcia- czy to normalne? Czy może złe jakościowo drzewo,może niedosuszone, a może błąd tkwi gdzie indziej? Czy można te czarne plamy zlikwidować? -Jak można by temu zaradzić.Dodatkowo jeszcze na jednym z podestów wygląda jakby nie było "dobejcowane"..... Schody dopiero zamontowane, czyżby stolarz dał ciała?

..... - a może tak powinno wyglądać - to w końcu drewno.... :roll:


Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam

Marek-B
13-11-2009, 07:01
Z jakiego drewna sa te schody?
Może z sosny? Ta sie kiepsko bejcuje.

aneta-we
13-11-2009, 07:10
Z jakiego drewna sa te schody?
Może z sosny? Ta sie kiepsko bejcuje.

napisał :wink: :


Witam,
Od niedawna mam schody bukowe bejcowane - na kolor brąz.

magdosia78
13-11-2009, 08:00
OOO! To widzę, że nie tylko ja mam ten problem... Nasze schody są bukowe lakierowane... Jak nam je zamontowano to bardzo nam się podobały. Dopiero po kilku dniach jak już "szał" minął zauważyłam te czarne lub ciemnobrązowe krechy/plamki. W jednym miejscu jest większa plama i trochę mi to przeszkadza. Przyjęłam jednak, że to taka uroda drewna :roll: Tak sobie myślę, że może wystarczy zeszlifować...

mickey30
13-11-2009, 09:55
Dzięki za odpowiedzi, Magdosia78-właśnie o takie czarne plamy(i sęki) chodzi!!! Mam ich całe mnóstwo, nie wiem co jest powodem ich występowania itp.

magdosia78
13-11-2009, 12:02
Wychodzi na to, że to jednak urok (wada?) tego drewna :roll:
"Buk jest drewnem jasnym o zabarwieniu żółtawoczerwonym, a w wyniku dłuższego składowania lub też po przejściu przez proces parzenia kolor staje się bardziej intensywny. Często w kolorystyce drewna pojawiają się brunatno-czerwone zabarwienia, tzw. "fałszywa twardziel", odcienie szarości, tzw. "twardziel mrozowa", bądź też, co możemy zaobserwować w przypadku drzewa ściętego, tzw. zaparzenia. Występowanie fałszywej twardzieli jest jedną z podstawowych wad drewna bukowego. Drewno takie nie tylko różni się swym składem chemicznym, lecz także jest znacznie trudniej nasy-calne i mniej elastyczne. Pojawiające się ciemne plamy i zgnilizna rzutują na estetykę drewna. Obok barwy, najcenniejszym walorem estetycznym drewna jest jego niepowtarzalny rysunek"

mickey30
13-11-2009, 22:32
Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w tej materii?
Nikt nie miał podobnych problemów?

DziadekZ
13-11-2009, 23:08
Mickey, wklej jednak te fotki, bo z opisu trudno się zorientować w rodzaju tych przebarwień... Raczej nie jest to fałszywa twardziel, bo ta na przekroju promieniowym (czyli wzdłuż słojów) byłaby widoczna w formie długich smug a nie plam...

iva_marti
14-11-2009, 00:27
Ja tak wklejam zdjęcia, może pomoże?

Otwieram stronę:
http://imageshack.us/index.php
wciskam Browse... i wybieram zdjęcie z mojego kompa.
Potem start uploat!
kopiuje adres: Direct link to image
Potem już w okienku "napisz wiadomośc/odpowiedz" na forum wciskasz
IMG(ugóry na zółtym tle)potem wklejasz skopiowany adres zdjęcia i znowu naciskasz IMG