PDA

Zobacz pełną wersję : PROSZĘ O OPINIĘ !!! kolejna " precyzyjna " firma .



AnetaK
13-11-2009, 21:52
Szanowni Państwo !
Bardzo proszę o wydanie opinii na temat położenia tych rur:
images44.fotosik.pl/226/8d582cecc8a1ecfdmed.jpg
images45.fotosik.pl/227/d63e3a4164b0bbdamed.jpg

wystają 9 cm nad podłogę, ponieważ położyli taką plątanine,że wchodzi jedna na drugą, a za chwilę mam mieć wylewkę na 10 cm, tzn, że w niektórych miejscach będzie jej 1 cm ?

Nie znam się na tym, ale już się obawiam, że kolejna firma cierpi na brak fachowców.......
proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! póki jeszcze nie skończyli .

Nefer
13-11-2009, 21:57
zdjątka wkliłam :

http://images44.fotosik.pl/226/8d582cecc8a1ecfdmed.jpg

http://images45.fotosik.pl/227/d63e3a4164b0bbdamed.jpg

Browar
13-11-2009, 21:59
:o Jesusicku!

Ciupaska w dłoń i goń tą hołotę z budowy!

Nefer
13-11-2009, 22:00
Oj faaaaaaaajne - mnie się podoba. W życiu czegoś takiego nie widziałam. Do czego te rurki ?
Bo to wygląda jak mocno artystyczna instalacja :)

mattdl
13-11-2009, 22:02
:o ale bagno ... w zyciu by nie przeszlo :x
a gdzie styropian bo jakos nie widac? chcesz robic wylewke bez ocieplenia?
a tak w ogole to poddasze?

Cpt_Q
13-11-2009, 22:03
Wygląda jak wytwórnia wędlin w Wąchocku... :o

Browar
13-11-2009, 22:03
Oj faaaaaaaajne - mnie się podoba. W życiu czegoś takiego nie widziałam. Do czego te rurki ?
Bo to wygląda jak mocno artystyczna instalacja :)

wygląda jak "Kran balladyny" :lol:

Dla mnie to jest do wyrwania i od początku...

po pierwsze nigdy bym nie zrobił łączeń rur w wylewce, otulina poszarpana a miejscami wcale jej nie ma, no i tak sie nie kładzie rur....

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
13-11-2009, 22:17
jezuuuu co to k...rczę :D JEST?????? aż by się chciało szpetnie zakląć.... ani sie waż to zalewać!!!! smigaj do kierownika budowy i niech on każe im kłaść jeszcze raz...0 izolacji ( bo przecież tego niemożna nazwać izolacją) poplątanie, pomieszanie, krzyżowanie- brak słów!! co to za spinki?? tyle kasy w błoto...ehh

daggulka
13-11-2009, 22:23
jezuuuu co to k...rczę :D JEST?????? aż by się chciało szpetnie zakląć.... ani sie waż to zalewać!!!! smigaj do kierownika budowy i niech on każe im kłaść jeszcze raz...

sprostowanie : nie im ... im nie dałabym już psa popilnować ....

AnetaK
13-11-2009, 22:29
niestety to rzeczywistość. Styropian też ma być, oczywiście 5 cm i wylewka 5 cm. To jest akutar parter. Jutro konfrontacja z " szefem "firmy. Trochę się obawiam, ponieważbył w tym tygodniu i to widział. Niestety nie zauważył w tym nic dziwnego. Pada tradycyjne " zawsze tak robimy". Na szczęście jeszcze nie zapłacone........ Czyli rozumiem, że nie odbierać tego i kazać robić od nowa, czy tak ?

FlashBack
13-11-2009, 22:31
niestety to rzeczywistość. Styropian też ma być, oczywiście 5 cm i wylewka 5 cm. To jest akutar parter. Jutro konfrontacja z " szefem "firmy. Trochę się obawiam, ponieważbył w tym tygodniu i to widział. Niestety nie zauważył w tym nic dziwnego. Pada tradycyjne " zawsze tak robimy". Na szczęście jeszcze nie zapłacone........ Czyli rozumiem, że nie odbierać tego i kazać robić od nowa, czy tak ?
za materiał tez?

daggulka
13-11-2009, 22:32
AnetaK - popatrz choćby w dziennikach budowy u ludzi .... porównaj ....
to co Ty masz jest niedopuszczalne .... nie mam ani jednego miejsca w całym domu gdzie przecięłyby mi się choćby dwie rurki - ani jednego ....

i goń ich z budowy - skoro szef nie widzi w tym nic dziwnego to i ja się nie zdziwie jak Ci pozostałą część instalacji CO spierniczą ... za duże ryzyko - jak dla mnie ....

mattdl
13-11-2009, 22:32
ja to bym ich pogonił na zbity pysk ale wcześniej kazał zabrać ze sobą to co już położyli

AnetaK
13-11-2009, 22:32
Dzięki za pomoc w wklejaniu zdjęć, a rurki to woda i ogrzewanie .......

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
13-11-2009, 22:34
masz racje daggulka nie im!!! 5 cm styro na parterze i 5 cm wylewki??? trochę mało...

Pada tradycyjne " zawsze tak robimy"
odpowiedz mu: ZAWSZE PŁACIMY PO KONSULTACJI Z KIEROWNIKIEM BUDOWY!
chocbyś miała brać rzeczoznawce czy zapłacić kierbud (chociaż za coś pieniadze bierze) TO NIE PŁAĆ BO TO JEST FUSZERKA!!! napisałbym dosadniej ale to jest forum więc zabarania się użwania wularyzmów!!! :oops:

AnetaK
13-11-2009, 22:39
Napiszę jutro jak wyszło spotkanie ... może być "ciekawie ".
ja to mam wyjątkowego pecha co do ludzi od samego początku ...
ale to pierwsza budowa i się nie znam, dlatego tak ważne są dla mnie te opinie.

mariankossy
13-11-2009, 22:45
:o

A firma to skąd, z jakiegos polecenia??

daggulka
13-11-2009, 22:50
ale to pierwsza budowa i się nie znam, dlatego tak ważne są dla mnie te opinie.

pociesze Cie - dla większości inwestorów to pierwsza budowa , i pewnie ostatnia :wink:

dobrze , ze pytasz ... czytaj i pytaj jak najwięcej ... może wtedy uda Ci się uniknąć paru przykrych spraw ....

a jutro zaproś kierbuda .... niech ich opierniczy.... niech zabierają materiał z budowy i nie żałuj ... tutaj spierniczyli Ci położenie pex .... a co by było jakby spierniczyli Ci jeszcze montaż osprzętu do CO ? siedziałabyś i płakała że musisz jeszcze raz robić bo nic nie hulo jak trza ...

AnetaK
13-11-2009, 23:01
firma ze Świerklańca, i to z doświadczeniem i referencjami z urzędów, szkół itp. w całym województwie .... a najgorsze jest to, że wycenili się na 40 tys. Miał to być czysty profesjonalizm, co zresztą widać.

mariankossy
13-11-2009, 23:39
Referencje a z polecenia to inksza inkszość,

jak juz to brać tylko z polecenia ( np. zaciagnac języka u sąsiadów co maja ten typ ogrzewania co ty lub z hurtowni z Nakła - WiLi od najstarszego sprzedawcy, imienia nie pamietam)

daro31ie
14-11-2009, 03:42
:o Jesusicku!

Ciupaska w dłoń i goń tą hołotę z budowy!

Nic dodac nic ując

Takich :roll: jaj to moje oczy jeszcze nie widziały

helixwroclaw2005
14-11-2009, 06:33
AnetaK 40 tys. piszesz :o Pewnie materiał 14 tys a 26 robocizna :D Mam nadzieję, że nie dałaś jeszcze ani złotówki. Na pewno masz kosztorys tej pseudo firmy. Możesz go wkleić?
Twój kierownik budowy to widział? Jest już kilka takich podobnych wątków. Algorytm postępowania zawsze jest taki sam.
To co pokazałaś na zdjęciach jest nie do przyjęcia :evil:

panda
14-11-2009, 08:30
Czepiaaaacie się :lol:
Każdy artysta ma prawo do przedstawienia własnej wizji Sztuki. I za artyzm mu się płaci.
http://raider55.blox.pl/resource/w_ze_sanitarny4.jpg

nofastbba
14-11-2009, 08:47
40 tys? za to?
jak mysle to jest cena za całą instalację, łącznie z grzejnikami?

Instalacja CO nauczyła mnie jednego - cena katalogowa może być 100% wyższa niż rzeczywista. Grzejniki, piec itp. można kupić 40-50% taniej na allegro niż u instalatora więc radze posprawdzać ceny. U mnie to tak wyglądało, że dostałem kosztorys od firmy, sprawdziłem ceny na allegro i instalator obniżył ceny materiałów o ok.40%. A Robocizna wod-kan + CO 4,5 tys.

daggulka
14-11-2009, 10:27
kocioł, wymiennik wody , grzejniki kupowałam sama - piec bezpośrednio u producenta (Fakora) , osprzęt w sklepie .... wynegocjowałam faje ceny ...

drobiazgi (pex , rurki miedziane , pompy , itd ) kupował instalator w zaprzyjaźnionej hurtowni ....
potwierdzam - kiedy dostałam fakturę - okazało się, że ceny były wysokie ...

madzioras
14-11-2009, 12:13
Dramat! :o Powiem jedno: Goń ich z budowy gdzie pieprz rośnie! Niech już nic więcej nie dotykają. Ja bym im za taką robotę ani grosza nie zapłaciła :evil:

daro31ie
14-11-2009, 12:26
Czepiaaaacie się :lol:
Każdy artysta ma prawo do przedstawienia własnej wizji Sztuki. I za artyzm mu się płaci.
http://raider55.blox.pl/resource/w_ze_sanitarny4.jpg

No widze ze mamy wielu super fachowcow w kraju!

hahaha :lol:

Rom-Kon
14-11-2009, 13:51
firma ze Świerklańca, i to z doświadczeniem i referencjami z urzędów, szkół itp. w całym województwie .... a najgorsze jest to, że wycenili się na 40 tys. Miał to być czysty profesjonalizm, co zresztą widać.

...no właśnie... urzędów i szkół.... tam wszystko przejdzie! Znam firmę zajmująca się malowaniem klatek schodowych w blokach... ale czy nadają się do prywatnych mieszkań?

AnetaK
14-11-2009, 17:21
podobno do wtorku mają to poprawić ... na pewno pokażę Państwu efekt końcowy i poproszę równieżo o opinie. Na razie wielkie dzięki dla każdego, kto odpowiedział. Co do pytań to owszem, w cenie są grzejniki, bojler , piec i te materiały do wyrażania swoich artystycznych odczuć.

panda
14-11-2009, 18:00
...no właśnie... urzędów i szkół.... tam wszystko przejdzie!
Miałem taką ekipę od ociepleń zewnętrznych. Robili na zasadzie "my tak bloki ocieplamy i zawsze było dobrze". Pomimo zjebki i tłumaczeń nie potrafili zrozumieć że tym razem to ja im na papu daję - rozstaliśmy się.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
14-11-2009, 18:26
AnetaK


podobno do wtorku mają to poprawić ...

a coś wiecej???

freetask
14-11-2009, 19:40
przed odbiorem poprzeglądaj dzenniki budowy innych, ja sam nie mam podłogówki więc nie mam co porównywać, ale z tego co na forum widziałem to powinno to inaczej wyglądać, ot zerknij choćby tu:

http://forum.muratordom.pl/podlogowka-czy-takie-ulozenie-jest-ok,t156122.htm

na zdjęcie wklejone przez VPS'a, wprawdzie tam chodziło o dylatacje, ale będzie pogląd jak ładnie to powinno wyglądać... no i na te dylatacje przy okazji też możesz zwrócić uwagę...

wojtas122
14-11-2009, 20:38
Epoka ,,wielkich płyt" z lat 70-tych i kładzenia przewodów jak się chce to już dawno minęła, czas poszukać kogoś innego. Co do referencji ze szkół i innych instytucji państwowych to ..... :D tam wszystko przejdzie aby kolor był :wink:

Nefer
14-11-2009, 20:47
Dzięki za pomoc w wklejaniu zdjęć, a rurki to woda i ogrzewanie .......

No to ich pogoń

(nie ma za co :))

batko lenin
15-11-2009, 22:26
Czepiaaaacie się :lol:
Każdy artysta ma prawo do przedstawienia własnej wizji Sztuki. I za artyzm mu się płaci.
http://raider55.blox.pl/resource/w_ze_sanitarny4.jpg eeech, wczesny Gomółka... Lza sie w oku kręci... :wink: