PDA

Zobacz pełną wersję : podłoga w łazience, ile styropianu?



MaxDamage
13-11-2009, 22:44
Witam,
właśnie robie sobie remont łazienki. Zerwałem już starą podłogę która była drewniana (poprzednio tu nie było łazienki) i oczyściłem podłogę do płyty stropowej. Do poziomu podłogi w przedpokoju mam 14cm. Jak powinna wyglądać dobrze zrobiona podłoga w łazience?

Moja koncepcja jest taka, żeby dać 8cm steropianu, na to ułożyć rury alupex 16 w otulinie 6mm (zrobić małe bruzdy w styropianie na te rury). Na to wylewka 4cm. Na to sie podobno daje folie uszczelniajaca w płynie, niewiem jakie to ma być grube. I na koniec klej+płytki. Aha i jeszcze podobno pod steropianem sie daje folie, jaka to ma być folia?

Czy moja koncepcja jest ok? czy wylewka nie bedzie za cienka?

Pinok
13-11-2009, 22:50
Jeżeli to jest podłoga na gruncie to folia ew. papa pod styropianem, jeżeli na piętrze to pod styro folii nie trzeba.
Te rury alupex to w jakim celu ?

Jeżeli to ma być ogrzewanie podłogowe to nie zakładasz na nie żadnych otulin, tylko na styropian układasz folię i spinkami przypinasz rurki do styropianu.

MaxDamage
13-11-2009, 22:53
Rury bedą z ciepłą wodą + ogrzewanie ale do kaloryferka. Nie robie podłogówki. Jeszcze dodam że to jest parter, a pod spodem jest piwnica.

MaxDamage
14-11-2009, 12:04
Doradzil by mi ktoś zanim topic spadnie całkiem?

pblochu
14-11-2009, 18:55
Folia budowlana 0,2mm lub papa koniecznie (piwnica)
potem styropian - najlepiej w 2 warstwach
Na pierwszej warstwie styropianu kładziemy instalacje - potem kładziemy druga warstwę styropianu (kładziemy na rurkach kilka klepnięć ręką i na odwrocie widać ślad rury który bruzdujemy patykiem z luzem)
Na to wylewka minimum 4mm zbrojona siatką zgrzewaną drut 3-4 mm lub grubsza 6mm wówczas nie trzeba zbroić
Do betonu warto dodać wodo-uszczelniacza- plastyfikator np hydro-stop
Nie wiem wszyscy ostatnio zaparli się na tą folie w płynie - łazienka to nie basen a beton to nie gips
Generalnie wychodzi 8 styro 4 wylewki i 2 płytek