PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyska? dofinansowanie do pieca gazowego z gminy?



andrzej K.
21-01-2004, 12:18
Witam,
W paru wątkach pojawił się wątek :) o możliwości uzyskania zwrotu części kosztów pieca gazowego jako inwestycji proekologicznej. Ci którzy taki zwrot uzyskali - napiszcie proszę, na jakiej podstawie się to odbyło (ustawa, uchwała, rozporządzenie?) i gdzie konkretnie się zgłosić. Byłem u siebie u gości od środowiska to powiedzieli, że nic takiego nie ma miejsca.
Pzdr

Szpulka
21-01-2004, 13:03
Było to opisywane w jakiejś gazecie budowlanej niedawno. Chodzi tu o kredyt na inwestycję, która zmniejszy koszt ogrzewania. Można pod to wiele podciągnąć np. ocieplenie ścian, kolektory słoneczne, przejście z węgla na gaz itp. O szczegóły dowiedz się w banku, który ma taki kredyt w ofercie (np. BOŚ). Ogólnie wygląda to tak: robisz audyt energetyczny budynku, przedstawiasz projekt zmian, kosztorys i szacunkowe oszczędności. Bank na tej podstawie daje kredyt tak aby spłata tego kredytu (miesięczna rata) mieściła się w kwocie oszczędności uzyskanych dzięki zmianie. Jednocześnie dostajesz refundację (chyba 25%) z jakiegoś tam funduszu.

Wowka
21-01-2004, 13:16
Sprawa kredytu z BOŚ to jedna sprawa a refundacja części poniesionych kosztów (o co, jak zrozumiałem pytanie - chodzi Andrzejowi K) to coś innego.
Dowiedz się w swoim urzędzie miasta/gminy czy Rada Miasta/gminy podjęła stosowna uchwałę dot. refundacji tego rodzaju działań proekologicznych. Podjęcie takiej uchwały nie jest obligatoryjne. Dlatego też o zwrot kosztów wymiany pieca, budowy przydomowej oczyszczalni ścieków czy też kosztów ocieplenia budynku nie w każdej miejscowości można się ubiegać.
Refundacja, stosownie do przyjętego przez RG (RM) regulaminu może wynosić do 50% poniesionych kosztów materiałowych.
Nie pozostaje więc Tobie nic innego jak zatelefonować do urzędu i zadać konkretne pytanie. Proponowałbym zadzwonić do Biura Rady lub komórki organizacyjnej zajmującej się ochroną środowiska.
Znam ten temat z autopsji gdyż korzystałem z refundacji związanej z budową przydomowej korzeniowej oczyszczalni ścieków
Pozdrawiam

andrzej K.
21-01-2004, 13:19
Wowka, właśnie zadałem to pytanie i powiedzieli to samo - że konieczna byłaby uchwała rady, bo na dzień dzisiejszy nie refundują Czyli nie ma szans :(

Wowka
21-01-2004, 13:21
Czyli sprawa jest wyjaśniona. Niestety ale w twojej gminie nie przewiduje się wspierania finansowego takich działań. :evil:

21-01-2004, 13:21
W Urzędzie Gminy pobrałem wniosek o dofinasowanie, we wniosku było określone jakie dokumenty należy dostarczyć, potem po odbiorze domu w Wydziale Ochrony Środowiska spisałem umowę na użytkowanie mojego CO gazowego i otrzymałem dofinansowanie 1300PLN. Pzdrv. Gall

21-01-2004, 13:34
Są Gminy proekologiczne np. ZABRZE!!!

12-02-2004, 14:30
Było to opisywane w jakiejś gazecie budowlanej niedawno. Chodzi tu o kredyt na inwestycję, która zmniejszy koszt ogrzewania. Można pod to wiele podciągnąć np. ocieplenie ścian, kolektory słoneczne, przejście z węgla na gaz itp. O szczegóły dowiedz się w banku, który ma taki kredyt w ofercie (np. BOŚ). Ogólnie wygląda to tak: robisz audyt energetyczny budynku, przedstawiasz projekt zmian, kosztorys i szacunkowe oszczędności. Bank na tej podstawie daje kredyt tak aby spłata tego kredytu (miesięczna rata) mieściła się w kwocie oszczędności uzyskanych dzięki zmianie. Jednocześnie dostajesz refundację (chyba 25%) z jakiegoś tam funduszu.

Powyższe dotyczy całego kraju !
więcej jest na www.termomodernizacja.com.pl