PDA

Zobacz pełną wersję : FUNDAMENT TRADYCYJNY CZY OGRZEWANA PŁYTA FUNDAMENTOWA



danielkon20
14-11-2009, 11:07
ZA I PRZECIW. JA SKŁANIAM SIĘ KU CIEPŁEJ PŁYCIE. PROSZĘ O PORADY.

daggulka
14-11-2009, 11:19
to wszystko zależy :
a jaki budujesz dom- energooszczędny czy standart?
jaki masz budżet -czy lajcik i możesz poszaleć, czy napięty jak baranie .... , no bo wszystko kosztuje jak wiesz ....

no i jak "stoi" w projekcie oczywiście ....

danielkon20
14-11-2009, 11:33
FUNDAMENT TRADYCYJNY W PROJEKCIE. BUDŻET OKOŁO 250000PLN. DOM TK9GL1
Z GARAŻEM OK 100M2. CHCIAŁBYM ŻEBY W PŁYCIE OD RAZU BYŁO OGRZEWANIE. NA RAZIE SZUKAM INFORMACJI. DZIĘKI ZA KAŻDE INFO

Ar2r
14-11-2009, 12:42
http://forum.muratordom.pl/plyta-fundamentowa,t20852.htm?highlight=p%B3yta%20fundam entowa
http://forum.muratordom.pl/legalett-doswiaczenia-mieszkancow,t32400.htm?highlight=legallet
Oto i one.

simluc
14-11-2009, 13:24
www.plytyfundamentowe.pl
dzialaja w calej Polsce
mkw plyty z ogrzewaniem podlogowym to 390 zl.

HenoK
15-11-2009, 09:40
jaki budujesz dom- energooszczędny czy standart?Czyli - czy chcesz większe pieniądze wydać teraz, czy później? ;).

coulignon
15-11-2009, 09:54
Czyli - czy chcesz większe pieniądze wydać teraz, czy później? ;).

:lol: :lol:

świetne!

Do meritum.

Na legalett bym sie nie zdecydował - zbyt duże koszty. Ale zwykła płyta (bez grzania) jest tańsza i dużo lepsza niż tradycyjne fundamenty (liczyłem, budowałe, wiem :wink: )
A grzanie można zrealizować za pomocą kabli lub rurek. I masz legaletta za połowę ceny.

Jeden warunek powedzenia całej operacji: kumaty projektant.
Bo samo lanie płyty jest proste i porodzi sobie z tym prawie każda ekipa.

danielkon20
15-11-2009, 17:16
właśnie czekam na wycene z firmy. wyjdzie kolo 40000 z ogrzewaniem wodnym zasilanym piecem na ekogroszek. myslalem takze aby zasilac to solarami ale musze przeliczyc koszta. plyta drozsza ale odpadaja koszty posadzek instalacji i grzejnikow. orientuje sie ktos ile kosztuje wykonanie fundamentu pod dom okolo 100m2.

danielkon20
15-11-2009, 17:19
myslicie ze dam rade postawic dom na plycie za okolo 250000 razem. do stanu pod klucz. z tym ze wykonczenia zrobie sam z rodzinka. mam nadzieje ze dam rade bo jak nie to lipa.

MARTINA1
16-11-2009, 18:09
Temat ciekawy będę podczytywać ...
Coulignon umieściłam Twój post odnośnie Legalett w wątku o tematyce podobnej: Legalett -doświadczenia mieszkańców ..myślę że się nie obrazisz.. :wink:
Czy posiadasz jakieś wyliczenia na poparcie Twojej tezy?
Bo HENOK ma trochę inne zdanie ...

HenoK
16-11-2009, 18:23
Na legalett bym sie nie zdecydował - zbyt duże koszty. Ale zwykła płyta (bez grzania) jest tańsza i dużo lepsza niż tradycyjne fundamenty (liczyłem, budowałe, wiem :wink: )
A grzanie można zrealizować za pomocą kabli lub rurek. I masz legaletta za połowę ceny.Pamiętasz ile Twoja płyta fundamentowa kosztowała ? Do tego trzeba dodać te kable lub rurki no i koszt wykonania tego wszystkiego.
Wyjdzie z pewnością mniej niż Legallet, ale do połowy chyba się nie uda zejść.

MARTINA1
16-11-2009, 18:35
Ale mam propozycję odpisz w wątku o Legalett.... :D

coulignon
16-11-2009, 18:46
Na legalett bym sie nie zdecydował - zbyt duże koszty. Ale zwykła płyta (bez grzania) jest tańsza i dużo lepsza niż tradycyjne fundamenty (liczyłem, budowałe, wiem :wink: )
A grzanie można zrealizować za pomocą kabli lub rurek. I masz legaletta za połowę ceny.Pamiętasz ile Twoja płyta fundamentowa kosztowała ? Do tego trzeba dodać te kable lub rurki no i koszt wykonania tego wszystkiego.
Wyjdzie z pewnością mniej niż Legallet, ale do połowy chyba się nie uda zejść.

O ile dobrze pamietam: płyta 96m2, materiał 19 tys, robota 12 tys. Czyli razem 31 tys. Nie wiem ile Legalett teraz sobi życzy za robote. Kojarzy ktos aktualną cenę? Kiedyś było około 500zł/m2

MARTINA1
16-11-2009, 19:01
Teraz to jest tak ,że w umowach mają ,,jakiś zapis " -odnośnie ceny i rabat ,który mogą stracić jak podadza - coś w tym stylu .W każdym razie za ujawnienie danych grożą sądem (miałam taki przypadek -osobiście i taki mail o zastrzaganiu danych).Tyle co wiem w temacie i co mnie wnerwiło ...dokładnej ceny nie znam ....

coulignon
16-11-2009, 19:05
choć "połowa ceny" to może lekka przesada :wink:

el_hogar
17-11-2009, 08:52
Teraz to jest tak ,że w umowach mają ,,jakiś zapis " -odnośnie ceny i rabat ,który mogą stracić jak podadza - coś w tym stylu .W każdym razie za ujawnienie danych grożą sądem (miałam taki przypadek -osobiście i taki mail o zastrzaganiu danych).Tyle co wiem w temacie i co mnie wnerwiło ...dokładnej ceny nie znam ....

Pewnie czytają Twoje posty na forum ;-)

W mojej umowie żadnych takich zapisów nie ma, cenę podałem w wątku o Legalecie, żadnych upustów nie straciłem.
Owszem, w umowie jest taki zapis:
---------------------
Kopiowanie projektów lub przekazywanie ich osobom trzecim bez wiedzy i zgody Legalett Polska Sp. z o.o. jest pogwałceniem
Ustawy o prawie autorskim, ochrona której będzie dochodzona zgodnie z obowiązującym prawem (Dz. Ust. nr 24, poz. 83 z 1994 r.).
--------------------

lecz jest to normalne, zwłaszcza gdy rozwiązanie jest objęte ochroną patentową,

pozdrawiam,