PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja grzewcza, laczenie rur



dizzeeRascal
14-11-2009, 12:07
Mam instalacje grzewcza w starym bloku .Sa to rury zeliwne ,podczas remontu hydraulicy przerabiali ta instalacje zeby ukryc rury i zrobili laczenia na gwint ,uszczelniajac pakulami.W zwiazku z tym mam pytanie ,czy takie laczenia sa trwale ,boje sie ze kiedys moze dojsc do jakiegos zalania.Prosze o opinie ekspertow.

arkadius
14-11-2009, 17:26
raczej rury stalowe a nie zeliwne. Trwale polaczenie, jezeli dobrze zrobione, nie masz sie czym przelmowac.

pblochu
14-11-2009, 18:10
pakuły są jak krasna-ja armia - były są i będą - powszechne, dobre, pewne i prawie wieczne uszczelnienie
Nie masz o co kopi kruszyć.
Pozdro

zbigmor
16-11-2009, 08:05
Żeliwne, czy stalowe to i takk nie ma lepszego połączenia niż na gwint z pakułami.

dizzeeRascal
16-11-2009, 23:29
No tak tylko ze te laczenia byly robione na pionach ,rurach w pionie ,bo tak trzeba bylo zrobic zeby ukryc te w poziomie wiec nie chodzi tu o same laczenia do grzejnikow...

sacha
16-11-2009, 23:36
No tak tylko ze te laczenia byly robione na pionach ,rurach w pionie ,bo tak trzeba bylo zrobic zeby ukryc te w poziomie wiec nie chodzi tu o same laczenia do grzejnikow...

No i co za różnica pion czy poziom - połączenia b. trwałe.

dizzeeRascal
17-11-2009, 00:03
No nie wiem wlasnie ,dlatego pytam fachowcow.Ztego co wiem to takie rzeczy sie raczej spawa a nie robi na laczenia z trojnikow na gwint.

robdk
17-11-2009, 07:18
No nie wiem wlasnie ,dlatego pytam fachowcow.Ztego co wiem to takie rzeczy sie raczej spawa a nie robi na laczenia z trojnikow na gwint.

Spawa się dla instalacji gazowych, dla wody i CO to całość się skręca, choć można i spawać. Niemniej jednak skręcanie jest zgodne ze sztuką a i czasem pewniejsze niż spaw robiony w zakamarkach, gdzie nie można podejść z palnikiem.

sacha
17-11-2009, 09:30
Jeśli znajdzie się fachman że chce skręcać to bym mu nie przeszkadzał. Fakt że obecnie się spawa ale skręcana nigdy nie gorsza jeśli "normalnie" wykonana.

dizzeeRascal
17-11-2009, 14:59
No miejmy nadzieje ze to bedzie trwale bo jesli nie to ,odpukac , czekal by mnie znowu mini remont.