PDA

Zobacz pełną wersję : Działka przy autostradzie- kupić czy nie...



somerisk
15-11-2009, 13:25
Witam wszystkich. Mam możliwość tanio kupić działkę bezpośrednio przy zjeździe z autostrady. Zastanawiam się czy ma to sens ponieważ działka jest rolna, stąd kilka pytań:

1. W jaki sposób dowiedzieć się przed kupnem czy na 100% będę miał możliwość przemianowania działki na budowlaną oraz z jakimi kosztami się to może wiązać.
2. Jakie są szanse i gdzie pytać o możliwość połączenia się z autostradą drogą prywatną?
3. Czy jest możliwość, że nie dostane zezwolenia na budowe np zajazdu?

Zapraszam wszystkich do dzielenia się swoim zdaniem.
Pozdrawiam.

pjr
15-11-2009, 21:45
Witam wszystkich. Mam możliwość tanio kupić działkę bezpośrednio przy zjeździe z autostrady. Zastanawiam się czy ma to sens ponieważ działka jest rolna, stąd kilka pytań:

1. W jaki sposób dowiedzieć się przed kupnem czy na 100% będę miał możliwość przemianowania działki na budowlaną oraz z jakimi kosztami się to może wiązać.
2. Jakie są szanse i gdzie pytać o możliwość połączenia się z autostradą drogą prywatną?
3. Czy jest możliwość, że nie dostane zezwolenia na budowe np zajazdu?

Zapraszam wszystkich do dzielenia się swoim zdaniem.
Pozdrawiam.
Ad 1. Plan zagospodarowania przestrzennego w gminie. W przypadku zlożenia wniosku o zmianę przeznaczenia w planie nie ma żadnej pewności czy radni do wniosku się przychylą.
Ad 2. Aż trudno mi sobie takie połączenie wyobrazić. Budowa bezkolizyjnego dwupoziomowego skrzyżowania? Trochę drogo. I te formalności!
Ad 3. Mało prawdopodobne jest uzyskanie pozwolenia na budowę zjazdu z autostrady. Chyba, że chodzi o budowę zjazdu z drogi wojewódzkiej, powiatowej czy gmnnej. Dowiedzieć się można w odpowiednim zarządzie dróg.

yarpenowski
16-11-2009, 13:55
1. Dokładnie, sprawdzić plan, wypytać ludzi w urzędzie - ale to wszystko bez gwarancji - chyba, że w planie działka już jest pod zabudowę a Ty o tym nie wiesz.

2. Wg. mnie także bez szans - już sama procedura wjazdu na drogę gminną to czasem niezły poligon, a autostrada ze swoimi obostrzeniami to już najwyższy poziom komplikacji.

3. pjr chyba źle doczytał - jeśli faktycznie chodziło o budowę 'zajazdu' a nie 'zjazdu'to jeszcze insza inszość - w planie musi być mowa o usługach lub inwestycjach, pewnie zgoda koncesjonariusza itp. To nie jest budownictwo mieszkaniowe.

Jeśli połączyć to z dostępem do autostrady to jeśli nie wygrałeś ostatnio w lotto i nie masz dużo wolnego czasu - to ... do odważnych świat należy. Ja aż taki odważny nie jestem :)

pjr
16-11-2009, 14:18
Faktycznie niedoczytałem :oops:

mikolayi
17-11-2009, 08:53
z autostradą NIE MOŻNA sie połączyć drogą prywatną. Z autostradą mogą łączyć się jedynie drogi publiczne o odpowiednich parametrach