PDA

Zobacz pełną wersję : Kleić czy nie deskę trójwarstwową na ogrzewanie podłogowe?



zukow2
15-11-2009, 13:35
witajcie!

mam ogrzewanie podłogowe wodne.Chcę położyć deskę trójwarstwową Baltic Wood z Merbau .Cały czas myślałem o klejeniu, ale Sprzedawca w komforcie polecał zamiast klejenia jakąś specjalną matę z dziurkami która jest podobno przeznaczona pod podłogę na ogrz. podłogowe.
Chcę sam układać w tym tygodniu więc pomoc bardzo mile widziana:)

doradźcie co będzie lepsze.Klejenie czy podłoga "pływająca".

pozdrawiam

jack_2000
15-11-2009, 13:39
ja mam na dole deskę trójwarstwową klejoną i jest super. Na górze panele a pod nimi ta cudona pianka z dziurkami i teraz żałuję że ich nie kleiłem do podłogi :evil: ale niestety ten klej sporo kosztuje :evil:

deska jest przez cały czas miła w dotyku - panele często bywają zimne - nie wiem czy ta pianka słabo przewodzi ciepło, czy panel jest cienki i szybko ciepło jest oddawane do pomieszczenia?

zukow2
15-11-2009, 18:52
właśnie mam obawy czy ta pianka nie powoduje zbyt dużych oporów.

aska_i_mariusz
17-11-2009, 13:27
witam
jakiego kleju użyłeś??
pozdro

malumalu
07-12-2009, 18:46
Witam....
Nie matę tylko karton ( pod ogrzewanie podłogowe najlepszy jest karton, ma mniejszy opór dla ciepła niż ta mata.)
Wszyscy dobrze wiemy że deska jest produktem naturalnym i jak wszystko co naturalne pracuje,.
Jak przykleisz deskę do podłogi to na pewno powstaną później szczeliny pomiędzy deskami ( nie jest to ładne) ale na ciemnych mniej widać :wink: .

jacekaqua
07-12-2009, 19:02
moja rada tylko kleić ,lepsza stycznoć z podłożem

Mytka
06-05-2010, 21:51
..ja nie mam wątpliwości a sam bedę kładł deske trojwarstwową przy ogrzewaniu podłogowym w salonie i na piętrze -> KLEIĆ!
Użyj dobrego i najlepiej elastycznego kleju do parkietów (najlepiej jednoskładnikowego poliuretanowego).
Oczywicie można też zastosować bezklejowy sposób układania posadzki, czyli tzw. podłogę pływającą: ta jednak zmniejszy ewidentnie wydajność ogrzewania podłogowego, bo zatrzymuje powietrze pod posadzką. Jest jej plus w postaci zapewnienia drewnu swobody ruchów związanych ze zmianami wilgotności i temperatury, ale cos za coś.
Dobra deska trójwarstwowa (np Kahrs, Tarket) fazowana i dylatacja powinny zniwelować jednak do bezpiecznego minimum mozliwość pojawienia się szczelin. Ja obaw nie mam;)