PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt krótka płyta tarasu/balkonu.



zefel
15-11-2009, 17:03
Witam

Mam w domu wykonany taras, połowa tarasu jest stopdachem nad fragmentem salonu (nad wykuszem), połowa jest balkonem. (dom w dziewannie 2)
Chciałem przed zimą wykonać hydroizolacje i pojawił się problem. Mianowicie firma która wykonywała stan surowy, wylała płytę tarasu równo z ścianą wykusza. A na ścianę jeszcze przyjdzie 10cm styropian+tynk... Co z tym fantem zrobić? Jak mam "dolać" około 12cm płyty na całej długości balkonu? Czy bez nadlewania wysunięcie o tyle styropianu z wylewką jest w ogóle możliwe? Nie będzie pękać?

Pozdrawiam
Tomek

Rezi
15-11-2009, 17:48
na tym styropianie od elewacji możesz położyć płytki ale będzie głupio wyglądać balustrada cofnięta ponad 20 cm w głąb tarasu

dodatkowe kołkowanie górnego pasa styropianu, warstwa kleju + zatopiona w nim siatka ( podwójna lub potrójna ) i warstwa kleju elastycznego rozwiąże problem - ale chodzić po tym nie możesz

jajmar
15-11-2009, 18:00
12 cm nie dolejesz , moze zamiast dolewać zamocuj kątownik taki 120x120x8, "od czoła" płyty balkonu

zefel
15-11-2009, 18:01
Dzięki za szybką odpowiedź.
W takim wypadku legły w gruzach moje plany mocowania balustrady od czoła płyty :(
Mój teść miał jeszcze pomysł, żeby na styropianie oprócz siatki ułożyć dodatkowe pręty zbrojące wystające te 12cm poza płytę. I wylać. Ale przy takim układzie nie ma jak umieścić okucia (rynienki), która podobno ma być pod wylewką na papie.

zefel
15-11-2009, 18:05
Dopiero gdy odpowiedziałem zauważyłem drugi post :)
Kątownik mi w ogóle nie przyszedł do głowy ....
Ale to chyba faktycznie dobry pomysł :)

jajmar
15-11-2009, 18:07
W takim wypadku legły w gruzach moje plany mocowania balustrady od czoła płyty :(


A czemu ?

Zrób L na poziomym elemencie połóż jakieś np blachy na tym inne wartwy posadzki, i masz i balustrade i wydłużenie daszku.

zefel
15-11-2009, 18:28
Czy chodzi o taki sposób zamontowania kątownika?
http://zefel.konczyce.pl/cos/balkon.JPG
?

jajmar
15-11-2009, 19:49
Czy chodzi o taki sposób zamontowania kątownika?


Tak

zefel
15-11-2009, 20:19
Dziękuje za pomysł.

Pozdrawiam
Tomek

adi_
15-11-2009, 20:57
oki widze ze dalem ciala
mam tak samo
i chce zrobic podobnie
a co myslicie o takiej barjerce ze kafelki dochodza do konca tej plyty i oslaniaja prawie do konca opiezenie z blachy a porecz jest cofnieta nuzkami o te 20 cm zeby byla zakotficzona w pozadnym gruncie czyli stropie ( A W SUMIE TO GDZIE SIE MOCUJE BALUSTRADZE W WYLEWCE CZY WIERCI SIE DO SAMEGO KONCA I MOCUJE SIE JA W STROPIE )
czy ja juz glupieje czy jeszcze nie ?
ale sluszalem ze sa jakies przedluzki do mocowania w elewacji ze styropianu bo musze na elewacji zamontowac ze 6 lamp i daszek nad drzwiami

jajmar
15-11-2009, 21:05
ale sluszalem ze sa jakies przedluzki do mocowania w elewacji ze styropianu bo musze na elewacji zamontowac ze 6 lamp i daszek nad drzwiami

a jaki to ma związek ? lampa to waży ze 2-3 kg wisi przeważnie na 2 dyblach
balustrada ma przenieść siłę 100kg ma metr bieżacy "opierających sie " To muisi soldnie być zakotione nie przez styro.

adi_
16-11-2009, 21:37
ni 100 a 120 bo ja to troszke przytylem ale myslalem nie o styro i przedluzkach do balistrady tylko o tym ze jak taki jegomosc ukleknie to prawie wychodzi juz wzur balustrady z latwym zakotwiczeniem
oki oki juz tlumacze
no niech lekaja ci co to maja wiekszy bzuszek
i tak od kolan do tego co juz nie widac bo bzuszek zaslania to sa nozki balustrady w moim przypadku odsuniete od krawedzi o 15 do 20 cm
w kolegi od 20 do 25 cm
a dalej to juz leci po lini miesnia piwnego czyli wygiecie tak pol lukiem mozna zrobic jakos rowniej niz pol luk i zona bedzie odrazu miala miejsce na doniczki
a porecz nad nuzkami prawie prostopadle i balkon wyjdzie ladny i nikt nie powie ze poza balkon wystaa kafelki bo beda osloniente kwiatami lub porecza i bedzie chyba oki
jak ktos to sobie wyobraza i do tego potrafi malowac to mozna by wzucic jakis szkic bo ja w tym to gapa jakich l malo pozdrawiam

Helios
19-04-2010, 17:47
Chciałabym wznowić ten wątek, bo takie sytuacje się zdarzają (mnie również).
Może ktoś (z fachowców) przełożyłby na język zrozumiały dla laików (i nie piwoszy) wywód Adiego.
Proszę ....

zefel
04-06-2010, 19:39
Zacząłem właśnie poszerzanie płyty balkonu, kątownik mam pocięty i pomalowany. Jako, że jest on dość ciężki (przynajmniej 10kg/m bieżący) + ciężar wylewki na nim mam pytanie jak gęsto dawać kotwy mocujące go do płyty balkonu? Mam zamiar zastosować kotwy 10.