PDA

Zobacz pełną wersję : tynki położone, czy trzeba grzać ?



mim
16-11-2009, 09:22
Mam już położone tynki gipsowe. W tym tygodniu będą robione wylewki, czy trzeba już grzać w domu, żeby to wszystko wyschło ?

remx
16-11-2009, 09:54
Żeby wyschło to trzeba grzać.
U mnie tynki gipsowe były skończone na początku października tamtego roku.
Przez zimę nic nie było grzane - nic się nie stało, a mrozy były nawet powyżej 20 stopni. Był dobry przewiew, bez ocieplenia poddasza.

retrofood
16-11-2009, 10:57
Mozna poczekac do wiosny. Na razie mrozów nie zapowiadają.

mim
16-11-2009, 10:58
Dzięki. Mój wykonawca będzie grzał po zrobieniu wylewek.

Obawiałem się, czy wilgoć nie wejdzie w ściany, jak niektórzy mi mówili.

Martinezio
16-11-2009, 15:25
A wejdzie, wejdzie ;)
Jak zaczniesz grzać, to z kolei wyjdzie, więc nie ocieplaj poddasza dopóki nie wyschną Ci tynki i wylewki.

kamykkamyk2
16-11-2009, 15:58
Grzać i wietrzyć !!!

Wirecki
16-11-2009, 20:23
Kilka miesięcy to będzie schło... Jeśli w tym czasie nie będzie mrozu to kto wie... może nie trzeba grzać ;)

qwazar
16-11-2009, 20:50
Jak będziesz przy wylewkach zobacz ile wody zostanie do niej zużyte.
Odpowiesz sobie sam. :wink:

Wirecki
16-11-2009, 21:17
Jak będziesz przy wylewkach zobacz ile wody zostanie do niej zużyte.
Odpowiesz sobie sam. :wink: Do miksokreta leje sie wiadro na jeden raz. Nie wydaje się to dużo, a mimo to jest mokro. Z tynkami jest inaczej, polecam odkucie kawałka w "neutralnym" miejscu miesiąc po tynkowaniu. Można się zdziwić... . Pozdr.

ma
17-11-2009, 08:50
dobra wentylacja jest ważniejsza od wyższej temperatury, ale tynki gipsowe są kapryśne i jeśli nie będą porządnie suszone od początku, to może na powierzchni powstać taka szklista warstwa, która nie przepuszcza wilgoci i cała woda zostanie w tynku aż ktoś wpadnie na pomysł, żeby przeszlifować mokrą ścianę. Bez sensu taka robota. Trzeba suszyć, i to najlepiej nagrzewnicami z nawiewem, żeby powietrze było dodatkowo ruszone mechanicznie. W zimie to się wydaje bez sensu, ale jak już te tynki są położone, to trzeba się z tym pogodzić i próbować stworzyć wiosenne warunki.

mim
17-11-2009, 10:40
Wykonawca = deweloper ma zamontować ogrzewanie gazowe po wylewkach. Nie wiem dokładnie, co ma na myśli. Ponieważ dom kupuję z piecem i grzejnikami, więc może założy już ten piec i grzejniki i będzie grzał.

Teraz temperatura jest ok. 10 stopni w dzień, więc jest dość ciepło. Z drugiej strony ciągle pada, więc nie za dobre warunki do schnięcia.

piterazim
17-11-2009, 10:47
wietrzyć - woda musi gdzieś przecież wyjść