PDA

Zobacz pełną wersję : Uprawnienia architektoniczne w ograniczonym zakresie !!!



majkel1
21-01-2004, 19:17
Witam,
Jestem inzynieram budownictwa i mam spore watpliwosci co do zakresu uprawnien architektonicznych w ograniczonym zakresie. Pozwalaja one na projektowanie jedynie na terenie budownictwa zagrodowego. Tymczasem ograniczone uprawnienia konstrukcyjne np. dla architektow nie maja takich ograniczen i sa o wiele szersze! To jest przeciez nierowne traktowanie.
Czy szykuja sie w tej kwestii jakies zmiany bo wg mnie sa konieczne.

Chcialem tez spytac gdzie mozna dowiedziec sie jaki jest zakres dzialalnosci projektowej dla danych uprawnien. Np. czy majac uprawnienia konstrukcyjne moge zaprojektowac docieplenie elewacji albo przebudowe poddasza itp. ?

sanipro
21-01-2004, 20:23
Proponuję zapoznać się ze stanowiskiem Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego - pismo ZP-021/290/02 kierowane do wojewodów. Treść pisma zamieściłem tu; http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=160750&highlight=budownictwa#160750

majkel1
21-01-2004, 20:55
Czytalem juz ten watek na forum i wiem jaki jest zakres ograniczonych uprawnien architektonicznych. Chodzi o to ze ograniczenia te sa zbyt ostre (jedynie budownictwo zagrodowe!)w stosunku do uprawnien konstrukcyjnych jakie moga uzyskiwac architekci. Wg mnie zakresy uprawnien ograniczonych architektonicznych i konstrukcyjnych powinny byc zastosowane do tego samego obszaru. Tymczasem architekci maja zdecydowanie wieksze pole manewru.