PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż wolnostojący



selimm
16-11-2009, 14:27
Muszę sobie dobudować

- z jakimi formalnościami będę się borykał ?
- bez okien ...ile- mogę maksymalnie się przytulić
do płotu sąsiada i do drogi ?

Zbigniew100
16-11-2009, 15:29
Muszę sobie dobudować

- z jakimi formalnościami będę się borykał ?
- bez okien ...ile- mogę maksymalnie się przytulić
do płotu sąsiada i do drogi ?
Niestety na budowę garażu potrzebne jest pozwolenie na budowę . :(

sSiwy12
16-11-2009, 15:32
Garaż na pozwolenie – czyli prawie tak samo jak dom mieszkalny.
Odległość od granic działki dla ściany bez otworów (okna, drzwi) 0m (w granicy), 1,5m lub 3m, a dla ściany z otworem 4m

makak
16-11-2009, 15:55
no chyba ze bedziesz budowal pomieszczenie gospodarcze do 25m2 z brama garazowa(chba nigdzie nie ma napisane ze takowej nie moze byc) to wtedy tylko zawiadomienie wystarczy

kamykkamyk2
16-11-2009, 15:56
Tak jak napisał sSiwy12 z tym, że te 1,5 m od granicy, to jak masz działkę węższą niż 16 m.

Zbigniew100
16-11-2009, 16:57
Tak jak napisał sSiwy12 z tym, że te 1,5 m od granicy, to jak masz działkę węższą niż 16 m.

Małe sprostowanie
nie ma znaczenia szerokość działki tylko wymiary garażu;


4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych.

selimm
16-11-2009, 19:07
odechciało mi się .....

6x6 chcę mieć ....wiec pomieszczenie gospodarcze odpada

ile - teraz "pozwolenie" trwa ?

Cpt_Q
16-11-2009, 19:10
...
ile - teraz "pozwolenie" trwa ?

Jeżeli dobrze pamiętam, to budynek "nie związany trwale z podłożem" takiego pozwolenia nie musi mieć. Postawiony na bloczkach betonowych, albo jakichś klockach. Może ktoś wie więcej.

selimm
16-11-2009, 19:23
Tylko ,że ja kanał potrzebuje
więc , bloczki odpadają

Cpt_Q
16-11-2009, 19:51
... bloczki odpadają
niekoniecznie, spróbuj to sobie wyobrazić :)
Garaż na bloczkach, w podłodze prostokątny otwór przykryty deskami. Pod otworem wykopany prostopadłościenny dół o rozmiarach dobrego grobu. I już.

jamer
16-11-2009, 21:08
odechciało mi się .....

6x6 chcę mieć ....wiec pomieszczenie gospodarcze odpada

ile - teraz "pozwolenie" trwa ?
Deczyje PNB muszą wydać chyba w 65 dni (jeżeli nie będzie żadnych uzupełnień i sprzwciwów stron), może się okazać że taką decyzje wydadzą wczęsniej :) No i jeszcze uprawomocnienie się decyzji- 14 dni od ostatniej zwrotki (jeżeli żadna ze stron w postępowaniu się nie odwoła). Ja na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw zgłoszeniem wykonania robót, jeżeli urząd lub starostwo w ciągu (chyba) 30 lub 35 dni nie wniesie sprzeciwu i nie nakarze Ci złożyć wniosku PNB to możesz budować :D (zawsze warto po upływie tych 30 dni wystąpić o pisemne potwierdzenie, że urząd nie ma uwag).

bobiczek
16-11-2009, 21:39
odechciało mi się .....

6x6 chcę mieć ....wiec pomieszczenie gospodarcze odpada

ile - teraz "pozwolenie" trwa ?

buduj - ja mam
syf, burdel, zasrany basenami, rowerami, nartami, starymi meblami, deskami i wiadrami z emulsją, narzędziami i "co sie może przyda..........
auta na dworze 3 rok, ale nie żałuj.
Warto........

retrofood
17-11-2009, 06:29
Jeżeli dobrze pamiętam, to budynek "nie związany trwale z podłożem" takiego pozwolenia nie musi mieć.

Niestety, nie jest to prawdą.

PS. Pewien gościu chciał dobudować ganek do domu. Taki 2,60 na 5 m. Wzięliśmy robienie projektu, bo prosił nas znajomy, bo nikt nie chciał się za to się wziąć. Żona robi budowlankę, a ja inst. elektryczną. I od 1,5 miesiąca szefowa budowlanki w Starostwie ciągle żąda poprawek w projekcie: najpierw nie przyjela, bo w opisie technicznym nie było stwierdzenia, ze dotychczasowy przydział mocy wystarczy i na potrzeby ganku (w opisie elektryki takie stwierdzenie było), potem brak było stwierdzenia, ze budowa ganku nie spowoduje konieczności przebudowy instalacji wodociagowej, potem brakło zaświadczenia od gazowników, ze budowa nie koliduje z planami budowy instalacji gazowej (jest dopiero projektowana), acha, a wczesniej brakowało uzgodnień z zarządcą drogi wojewódzkiej, ze budowa nie spowoduje utrudnień w ruchu (ganek jest po przeciwnej stronie domu, niż droga, a zjazd z drogi istnieje i jest nietykany)...
A potem ludzie się dziwią, czego to tyle kosztuje. Projekt ma już 112 stron opisów i rysunków. Ciekawe, co teraz pani kurewniczka ze Starostwa wymysli...
I wszystko dlatego, ze my to inny powiat...

daggulka
17-11-2009, 06:37
te , selimm - przyznaj się lepiej że se chawire budujesz jak cie już żona z chałupy za nieznośność wawali.... :P :lol:

madzioras
17-11-2009, 08:16
te , selimm - przyznaj się lepiej że se chawire budujesz jak cie już żona z chałupy za nieznośność wawali.... :P :lol:

Trzeba mieć jakąś alternatywę na czarną godzinę :wink:

ravbc
17-11-2009, 08:28
buduj - ja mam
syf, burdel, zasrany basenami, rowerami, nartami, starymi meblami, deskami i wiadrami z emulsją, narzędziami i "co sie może przyda..........
auta na dworze 3 rok, ale nie żałuj.
Warto........
No toś se cenzurkę wystawił... ;-) Ja mam garaż i nie dość, że nie mam w nim bajzlu, to jeszcze samochód tam parkuję. Z resztą to dla mnie jedna z większych zalet posiadania domu: można wjechać samochodem do środka ;-) No ale mój garaż jest w bryle i z przejściem do domu wewnątrz.

selimm
17-11-2009, 10:24
Garaż w bryle - to ja tez mam :lol:
i piwnice
i dalej się nie mieszczę

phans
17-11-2009, 11:01
Tak jak napisał sSiwy12 z tym, że te 1,5 m od granicy, to jak masz działkę węższą niż 16 m.

Małe sprostowanie
nie ma znaczenia szerokość działki tylko wymiary garażu;


4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych.

Proponuje to zweryfikować u osób z uprawnieniami, które się pod tym podpiszą bo podobno dla działek > 16m ostatnie zmiany w prawie w tym roku nic nie wniosły (czyli 3m lub 4m od sąsiada).

bobiczek
17-11-2009, 11:29
No toś se cenzurkę wystawił... ;-) .
taaaaa, cenzurką się przejmował może jeszcze będę he,he :D

sSiwy12
17-11-2009, 11:43
Proponuje to zweryfikować u osób z uprawnieniami, które się pod tym podpiszą bo podobno dla działek > 16m ostatnie zmiany w prawie w tym roku nic nie wniosły (czyli 3m lub 4m od sąsiada).

A ja „wystarczę”? :oops:

Zmieniono zapis w Rozporzadeniu w sprawie WT – poprzednio:


„§ 12. 3. Sytuowanie ściany budynku w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy z sąsiednią działką budowlaną lub bezpośrednio przy granicy, jeżeli:
2) nie jest możliwe zachowanie odległości, o której mowa w ust. 1 pkt 2, ze względu na rozmiary działki

na obowiązujący:


„§ 12.3.1) sytuowanie budynku ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednia działka budowlaną lub w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 pkt 2, lecz nie mniejszej niż 1,5 m, na działce budowlanej o szerokości mniejszej od 16 m,

gregorczyk
17-11-2009, 15:15
[quote=Cpt_Q]
Pewien gościu chciał dobudować ganek do domu. Taki 2,60 na 5 m. Wzięliśmy robienie projektu, bo prosił nas znajomy, bo nikt nie chciał się za to się wziąć. Żona robi budowlankę, a ja inst. elektryczną. I od 1,5 miesiąca szefowa budowlanki w Starostwie ciągle żąda poprawek w projekcie: najpierw nie przyjela, bo w opisie technicznym nie było stwierdzenia, ze dotychczasowy przydział mocy wystarczy i na potrzeby ganku (w opisie elektryki takie stwierdzenie było), potem brak było stwierdzenia, ze budowa ganku nie spowoduje konieczności przebudowy instalacji wodociagowej, potem brakło zaświadczenia od gazowników, ze budowa nie koliduje z planami budowy instalacji gazowej (jest dopiero projektowana), acha, a wczesniej brakowało uzgodnień z zarządcą drogi wojewódzkiej, ze budowa nie spowoduje utrudnień w ruchu (ganek jest po przeciwnej stronie domu, niż droga, a zjazd z drogi istnieje i jest nietykany)...
A potem ludzie się dziwią, czego to tyle kosztuje. Projekt ma już 112 stron opisów i rysunków. Ciekawe, co teraz pani kurewniczka ze Starostwa wymysli...
I wszystko dlatego, ze my to inny powiat...

polska swojska rzeczywistość ;].

a mnie gościu w starostwie powiedział jak robiłem pozwolenie na garaż - "pocoś to robił" - bo to kolega - "robi się dwa gospodarcze na zgłoszenie obok siebie i zapomina się ścian wew. postawić". nie ma odbioru, zgłoszenia zakończenia. garaż ma 40m2.
acha, no i te gospodarcze potrzebuja 1000m2 działki.
to się nazywa kreatywność.

ravbc
17-11-2009, 15:58
Garaż w bryle - to ja tez mam :lol:
i piwnice
i dalej się nie mieszczę
Hmm, to są tylko dwie możliwości:
- albo czas się zdecydować, którym rollsem wolisz podróżować,
- albo zacznij w końcu sprzątać, zamiast budować kolejny śmietnik ;-)

Cpt_Q
17-11-2009, 16:20
[quote=Cpt_Q]
Pewien gościu chciał dobudować ganek do domu. Taki 2,60 na 5 m. Wzięliśmy robienie projektu, bo prosił nas znajomy, bo nikt nie chciał się za to się wziąć. Żona robi budowlankę, a ja inst. elektryczną. I od 1,5 miesiąca szefowa budowlanki w Starostwie ciągle żąda poprawek w projekcie: najpierw nie przyjela, bo w opisie technicznym nie było stwierdzenia, ze dotychczasowy przydział mocy wystarczy i na potrzeby ganku (w opisie elektryki takie stwierdzenie było), potem brak było stwierdzenia, ze budowa ganku nie spowoduje konieczności przebudowy instalacji wodociagowej, potem brakło zaświadczenia od gazowników, ze budowa nie koliduje z planami budowy instalacji gazowej (jest dopiero projektowana), acha, a wczesniej brakowało uzgodnień z zarządcą drogi wojewódzkiej, ze budowa nie spowoduje utrudnień w ruchu (ganek jest po przeciwnej stronie domu, niż droga, a zjazd z drogi istnieje i jest nietykany)...
A potem ludzie się dziwią, czego to tyle kosztuje. Projekt ma już 112 stron opisów i rysunków. Ciekawe, co teraz pani kurewniczka ze Starostwa wymysli...
I wszystko dlatego, ze my to inny powiat...

polska swojska rzeczywistość ;].

a mnie gościu w starostwie powiedział jak robiłem pozwolenie na garaż - "pocoś to robił" - bo to kolega - "robi się dwa gospodarcze na zgłoszenie obok siebie i zapomina się ścian wew. postawić". nie ma odbioru, zgłoszenia zakończenia. garaż ma 40m2.
acha, no i te gospodarcze potrzebuja 1000m2 działki.
to się nazywa kreatywność.

hej! to nie ja napisałem ;)

gregorczyk
18-11-2009, 07:17
a bo to był cytat z cytata ;]

Cpt_Q
18-11-2009, 07:35
ale jednego {/quote} na końcu zabrakło :D

selimm
18-11-2009, 09:03
Hmm, to są tylko dwie możliwości:
- albo czas się zdecydować, którym rollsem wolisz podróżować,
- albo zacznij w końcu sprzątać, zamiast budować kolejny śmietnik ;-)

te...Janko muzykant
obudz się ....bo dupcys tsy po tsy :wink:

ravbc
18-11-2009, 09:14
te...Janko muzykant
obudz się ....bo dupcys tsy po tsy :wink:
Tey, powiedz to po ludzku, bo ni w ząb nie trybię. ;-)

PS. Sorry za off-topic, no po prostu nie mogłem się powstrzymać. ;-)

selimm
18-11-2009, 09:42
a po Staropolsku - trybisz ? 8)

GosiaIAdam
18-11-2009, 12:32
a mnie gościu w starostwie powiedział jak robiłem pozwolenie na garaż - "pocoś to robił" - bo to kolega - "robi się dwa gospodarcze na zgłoszenie obok siebie i zapomina się ścian wew. postawić". nie ma odbioru, zgłoszenia zakończenia. garaż ma 40m2.
acha, no i te gospodarcze potrzebuja 1000m2 działki.
to się nazywa kreatywność.
Fajny pomysł :) A czy pod bud. gospodarczy trzeba wyłączać grunt z produkcji rolnej, tak jak przy domu?

gregorczyk
18-11-2009, 18:43
u mnie własnie miałem wyłączac grunt pod bud gosp, a domem nie.

zapłaciłem chyba ze 3 raty z 10 i napisałi ze sejm to zniósł, czy coś, i reszty nie płace ;].

selimm
18-02-2010, 14:28
Zmieniło się coś w tym roku ?

-pora się zabrać za to