PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplać z zewnatrz stan surowy zamknięty czy nie ????



bigstopka
16-11-2009, 20:58
Witam wszystkich.

Prosze o podpowiedz bo sam juz nie wiem co mam robic bo ludzie bardzo roznie podpowiadaja, kazdy ma inne zdanie na ten temat.
W tym roku jakos dwa miesiace temu skonczylem stan surowy i wlasnie wstawiam okna czyli mam stan surowy zamkniety i chce ocieplic z zewnatrz styropianem, siatka i przycierka bez pucu. Dach mam nie ocieplony czyli bez welny i tak chce zabezpieczyc dom przed zima czy to dobry pomysl czy lepiej nie ocieplac ??? ale jesli nie ocieple to znowu okna beda narazone na to ze moga je ukrasc.
Prosze o podpowiedz czy ta wilgoc bedaca w wewnatrz wyparuje sobie bez problemu przez poddasze oczywiscie bede cala zime grzal i otwieral okna by ladnie przewialo budynek.

Z gory dziekuje i pozdrawiam
bigstopka

beton44
16-11-2009, 21:13
tak w ogóle to na workach z klejami, tynkami itp

pisze żeby ich używać w temperaturach powyżej + 5 stopni Celsjusza...


jest dzisiaj 16 listopad, nocami są przymrozki...odpuść sobie...

madzioras
17-11-2009, 07:42
Jesteśmy na tym samym etapie budowy co Ty. Zecydowalismy, że lepiej będzie pozostawić ściany do wiosny aby przeschły. Nasz majster też nam odradził ocieplanie zaraz po zakończeniu stanu surowego.

pawlok
17-11-2009, 07:53
Witam wszystkich.
ale jesli nie ocieple to znowu okna beda narazone na to ze moga je ukrasc.
Prosze o podpowiedz czy ta wilgoc bedaca w wewnatrz wyparuje sobie bez problemu przez poddasze oczywiscie bede cala zime grzal i otwieral okna by ladnie przewialo budynek.


Nie widzę związku logicznego pomiędzy ociepleniem a możliwością ukradzenia okien - jak rozumiem tynków węwnetrznych brak, okna nieobrobione (jak rozumiem plastykowa) - no i tak dla chcącego nie problem ukraść.
Zostawiłbym bez ocieplania - niekoniecznie grzał, ale na pewno wietrzył...
Pawlok

TomekC73
17-11-2009, 08:30
Co możesz zrobić to zainstaluj dobry system alarmowy, firm ochroniarskich jest sporo, no chyba i tak będziesz zakładał, zawsze to zniechęci potencjalnego złodzieja, a z elewacją poczekaj do wiosny.