PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc z wyborem podbitki



rmario73
16-11-2009, 22:56
Witam
W nie długim czasie mam podjąć decyzję odnośnie wybory podbitki dachowej tzn
podbitka z blachy jest trwalsza, tańsza i Pan blacharz zachwala mi takie rozwiązanie ale nie ma w niej wentylacji.
podbitka plastikowa jest delikatniejsza i ma panele z z wentylacją
proszę doradźcie co mam wybrać

CityMatic
17-11-2009, 05:47
Witam
W nie długim czasie mam podjąć decyzję odnośnie wybory podbitki dachowej tzn
podbitka z blachy jest trwalsza, tańsza i Pan blacharz zachwala mi takie rozwiązanie ale nie ma w niej wentylacji.
podbitka plastikowa jest delikatniejsza i ma panele z z wentylacją
proszę doradźcie co mam wybrać

Blacha-przemawia za nią trwałość i niezmienny wygląd po latach.
Co do wentylacji - montaż kratek/otworów wentylacyjnych zabezpieczonych i po problemie.
U mnie również będzie z blachy - mały trapez zrobiony z blachy identycznej jak wykończeniówka :wink:

madzioras
17-11-2009, 07:38
A co z podbitką drewnianą? Nie bierzesz jej pod uwagę?

zetka
17-11-2009, 09:39
Ja też wybierałam między plastikiem a blachą (drewnianej nikomu by się nie chciało co jakiś czas konserwować więc odpadła w przedbiegach) i choć z tego co pamiętam blacha wcale taniej nie wychodziła to i tak ma nad plastikiem tą przewagę że nie wypłowieje do białości po kilku latach :P Z dołu ciężko odróżnić ją od plastiku.

krolik2002
19-06-2010, 20:59
z wyborem podbitki nie jest łatwo. Orobel nie pasuje mi kolorystycznie (ciemny dąb) a Gamrat, Royal i kilka innych to taka tandeta, że.......masakra. Czy ktoś robi coś "bezobsługowego" co nie zalatuje fajansem???? Ręce opadają.

Na szczęście mam małą podbitkę ok. 100m2 więc mogę troszkę przepłacić ale nie wiem czego szukać

leszeq
20-06-2010, 08:48
z wyborem podbitki nie jest łatwo. Orobel nie pasuje mi kolorystycznie (ciemny dąb) a Gamrat, Royal i kilka innych to taka tandeta, że.......masakra. Czy ktoś robi coś "bezobsługowego" co nie zalatuje fajansem???? Ręce opadają.
No wiesz, wykonuję podbitki od wielu lat i jak słyszę tekst, że Gamrat to tandeta a Orobel to super produkt, to śmiech mnie ogarnia. Popatrz tylko na gwarancję jakiej udzielają ci producenci na swoje produkty Orobel 10 lat, Gamrat 25 lat! Według mnie to właśnie Orobel jest wielką tandetą przy produktach Gamrat!
Jeżeli chcesz wydać troszkę więcej pieniędzy na podbitkę, to proponuję zrobić podbitkę na bazie płyty OSB.

krolik2002
20-06-2010, 19:15
nie znam się na podbitkach ale "na oko" profil komorowy wygląda na sztywniejszy/solidniejszy a te badziewie (bez urazy) Gamrata/Royal'a itd ....... jak to utrzyma oświetlenie???

najchętniej wziąłbym drewnianą ale okresowe malowanie dyskwalifikuje taki wybór.

Jacek Kulik
24-06-2010, 22:11
Ja uważam że Orobel i Gamrat to dobre materiały , ale jeśli poszukujesz czegoś z górnej póki polecam podbitkę z blachy trapezowej np. T-8.
Materiał trwały , nie wymaga konserwacji i występuje w kolorach drewnopodobnych

Pozdrawiam