PDA

Zobacz pełną wersję : jak załatwić zmiany w projekcie



pewal
22-01-2004, 09:19
Witam. Sytuacja jest taka. Kupiłem dom w stanie surowym. W projekcie nie ma piwnicy, a w rzeczywistości jest :o . Zasypać czy legalizować ale jak??? Projekt jest stary i chcę wprowadzić kilka zmian, okna, drzwi, ścianki działowe. Garaż zamiast wiaty garażowej.Acha na tą piwnicę jest aneks do projektu ale nie zwróciłem uwagi, że nie ma tam podpisu ani pieczątki architekta ani UM, który zatwierdzał projekt. Podobno można wystąpić o opinię do PINB o opinię na temat zmian ale boję się, że coś wymyślą i będą koszty i nie wiadomo co. Pomóżcie !!!!

Moritz
23-01-2004, 08:26
Witam. Sytuacja jest taka. Kupiłem dom w stanie surowym. W projekcie nie ma piwnicy, a w rzeczywistości jest :o . Zasypać czy legalizować ale jak??? Projekt jest stary i chcę wprowadzić kilka zmian, okna, drzwi, ścianki działowe. Garaż zamiast wiaty garażowej.Acha na tą piwnicę jest aneks do projektu ale nie zwróciłem uwagi, że nie ma tam podpisu ani pieczątki architekta ani UM, który zatwierdzał projekt. Podobno można wystąpić o opinię do PINB o opinię na temat zmian ale boję się, że coś wymyślą i będą koszty i nie wiadomo co. Pomóżcie !!!!
Wystąpić do urzędu o zmianę pozwolenia na budowę.
W tym celu musisz złożyć poprawioną dokumentację (kopie rysunków zatwierdzonych wcześniej przez urząd z naniesionymi przez osobę uprawnioną zmianami do projektu) lub na nowo zrobiony projekt.
Do tego wypełnić wniosek o zatwierdzenie zmian i czekać na wydanie decyzji.
Pzdr

pewal
23-01-2004, 10:36
Dzięki za odpowiedź. Obawiam się natomiast, że wykonanie projektu zastępczego (tak się to chyba nazywa) kosztuje trochę kasy. Nie mówiąc o możliwości wstrzymania prac budowlanych przez PINB. Ostatnio słyszałem, że może lepiej budować jak się chce a potem się martwić przy odbiorze. :-? Może ktoś miał podobną sytuację? W prawie budowlanym nie jest określone co jest odstępstwem istotnym i stąd mój problem :( . Ale dzięki za radę. Pozdr