PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze do szamba - smrodek



moominek72
18-11-2009, 10:57
Witam,

Zapewne temat był wałkowany ale... Po wykonaniu przyłącza do szamba i pierwszej próbie okazało się, że ssanie beczka ma tak wielkie, że mimo odpowietrzenia na końcu układu, ssie tak, że wyciąga wodę ze wszystkich syfonów w domu co niestety po jakimś czasie skutkuje niezłym smrodkiem w domu. Niestety nie zrobiłem dodatkowego odpowietrzenia samego zbiornika, mój błąd, na co jest już za późno, bo leży kostka. Profilaktycznie, zostawiłem właz w kostce i jedynym na razie rozwiązaniem jest zostawianie włazu otwartego na czas wyciągania. Kłopotliwe z punktu widzenia ciężaru żeliwnej pokrywy. Natomiast zastanawiam się, czy nawiercenie większej ilości otworów w pokrywie rozwiązało by problem? Czy ktoś może już to przerabiał?

Pozdrawiam

CityMatic
18-11-2009, 13:30
Myślę ze wątek podobny a rozwiązanie jest opisane :wink:
http://forum.muratordom.pl/czy-mozna-zrobic-syfon-na-rurze-kan-160mm-idacej-do-szamba,t171780.htm

Emwuel
18-11-2009, 15:08
Tuż przed wejściem rury do szamba zamontowałem trójnik i rurą fi110 odszedłem w bok "w krzaczki", tam mam wystającą tak z metr nad ziemie wentylację szamba. I to jest chyba najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam