PDA

Zobacz pełną wersję : przed projektowaniem domu - co najpierw?



EmilB
22-01-2004, 10:08
jakie dokumenty nalezy zebrac i gdzie trzeba sie udac aby moc rozpoczac rozmowy z projektantem na temat przyszlego domu?
wiem ze trzeba zdobyc warunki zagospodarowanie ternu w gminie ale co jeszcze powinienem zalatwic i ile to trwa?
bede wdzieczny za wszelkie sugestie i informacje

EmilB

magi
22-01-2004, 17:19
mapę do celów projektowych, żeby architekt mógł w nią wkomponować dom

izat
28-01-2004, 15:18
Oprócz mapy, musisz ustalić warunki techniczne gazu, elektryki i wody. Będzie to istotne dla architekta, bo musi to razem wpiąć. Zakładam, że robisz projekt indywidualny.
Ja robiłam to jak architekt projektował, bo trwało to 4 miesiące.
Mapę dałam mu na końcu, to sprawa techniczna, a geodeta robił ją parę dni. Jeżeli będziesz robił przyłącza to potrzebujesz więcej map do tych celów, zorientuj się od razu, bo potem będziesz od nowa bulił kasę.
Rzeczywiście WZZiT to podstawa do rozmów z architektem.

deha
29-01-2004, 09:02
Jeśli to ma być projekt indywidualny to przedewszystkimdużo, dużo własnych przemyśleń i bardzo dobry architekt(na średniego lub dobrego szkoda kasy).My robiliśmy projekt idywidualny u polecanego przez znajomą architekta i też mieliśmy trochę niedociągnięć.
Moje uwagi i propozycje są następujące
_Zrobiliśmy wszystkie dodatkowe projekty branżowe w 1999(woda ,gaz, kanal.) i okazało się że po kilku latach w 2003 wszystkie były nieaktualne (stracona kasa po kilkaset na jednym) architekt powiedział że to jest niezbędne oczywiście i mimo tego,że informowaliśmy iż na początek stan surowy a reszta za kilka lat
_proponuję zrobić badanie geodezyjne (koszt kilkaset PLN), a może bardzo dużo pomóc ( po kilku latach dowiedzieliśmy się, że nasz architekt notabene namawiający nas na nie nie zrobił takowego i dom wybudował na starym wysypisku smieci)
_nie przemyśleliśmy jednak wszystkiego dokładnie i mamy teraz .b małą garderobę i za małą łazienkę na parterze)
Jak coś przypomnę to jeszcze napiszę.