PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usczelnić blaszak od spodu??



boszax
18-11-2009, 15:47
Zakupiłem sobie blaszaka. Chciałbym uszczelnić go po bokach i z tyłu. Chodzi mi o sam spód, czyli pomiędzy betonem a kątownikiem. Co proponujecie zastosować.

andre59
18-11-2009, 16:48
Garaże te mają paskudną cechę, utrzymują wilgoć wewnątrz powodującą rdzewienie pozostawionych tam przez dłuższy czas narzędzi.
Proponowałbym raczej zrobienie 1-2cm szczeliny między kątownikiem a podłożem w celu poprawienia cyrkulacji powietrza.

boszax
18-11-2009, 18:28
Panowie od garażu zażyczyli sobie przedłużenie wylewki o 20 cm z każdego boku. I teraz gdy pada deszcze woda przenika mi do środka jak temu zaradzić?

LukaEgon
18-11-2009, 19:22
Najlepiej było zawczasu zrobić odpowiedni spadek, żeby woda sobie spokojnie odpływała. Pewnie największy problem jest ze strony, gdzie jest spad dachu. Może załóż rynnę? A jeśli nic nie wymyślisz, to zostanie Ci tylko czymś to "zalepić"..

wiaterwiater
18-11-2009, 19:46
Panowie od garażu zażyczyli sobie przedłużenie wylewki o 20 cm z każdego boku. I teraz gdy pada deszcze woda przenika mi do środka jak temu zaradzić?
To teraz zrób zwykłą dolewkę , 3-4cm betonu wewnątrz, albo podkładasz pod ściankę 30cm pasek papy, na zewnątrz przyklejony na lepik, żeby był stabilny, od środka podnosisz papę do góry, podkładasz zwykłą rurkę 1 calową i już. Zamiast rurki może być cokolwiek, co utrzyma ten 5-cio centymetrowy kawałek papy na baczność.

boszax
18-11-2009, 20:10
Ten pomysł z papą to normalnie mi chyba z głowy wyjąłeś :) Myślałem nad takim samym rozwiązaniem.

Kris2222
18-11-2009, 20:20
kurde u mnie było to samo , załatwiłem sprawę pianką do okien , za piankowałem
do okola , potem ładnie poobcinałem i po bólu juz drugi rok
na marginesie auta bym tam nie trzymał , osobiście trzymam tam zimą rusztowanie i powiem ci jakby nie było przykryte folią tą na wiosne wyciągam jakby leżało pod chmurką . To straszne niewypały te garaże , przecież auto predzej w nim szlag weżnie niż na zewnątrz

Pawcioeop
23-02-2020, 19:01
Ja założyłem parapety. Mają taka sama zasada działania jak przy oknach. Roznitowalem cały dół blaszane wsunalem parapet i nitowalem ponownie. Łączenia parapetów na długości są zrobione nakładki ok10 cm gdzie jest położona masa bitumiczne. Te łączenie żeby było pewne że są szczelne też są notowane.

Pawcioeop
23-02-2020, 19:03
Parapet usunięty pod blacha. Dokładniej między blacha A katownikem dolnym.