PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka sokowirówka?



irreality
20-11-2009, 12:30
Kto jest zadowolony ze swojej sokowirówki? Jakie polecacie?

Zależy mi, żeby:
- dobrze wyciskała sok
- łatwo się myła w zmywarce
- nie była głośna

swemi01
20-11-2009, 18:59
Ja mam Philips HR 1861 całkiem dobrze się sprawuje.

olika
20-11-2009, 19:26
tez ja mam , bardzo dobra sokowirowka!!! a mialam ich juz kilka :lol:
ta kupialm tez mamie na prezent i kuzynce, wszyscy mega zadowoleni :D

mirawoj
21-11-2009, 18:35
A ja mam MPM Product. 550 Wat. Mocna, duża i łatwa w myciu.

irreality
23-11-2009, 18:37
Dzięki wielkie. Poczytałem opinie w necie i na razie faworytem jest ten Philips choć trochę drogi. Jak będę miał chwilkę to przyjrzę się innym modelom Philipsa bo wydaje mi się, że jest jeszcze podobny tylko nie w kolorze "nierdzewnym" ale jakieś 150 zł tańszy...

G.N.
23-11-2009, 20:45
Mam Mesko SWS-11. Myje się dobrze, wyciska dobrze, najcichsza nie jest, ale i nie jakieś ryczące monstrum. Ma już dobre "naście" lat i ma się dobrze. Design trochę mało aktualny :wink: ale mechanicznie bez zarzutu.

Basia_KRK
24-11-2009, 10:22
Od 2 lat używam sokowirówki Gastroback Design Juicer Advanced . Rewelacja. Polecam!

Dla planujących zakup sokowirówki mała rada - wybierajcie sokowirówki, któe mają szerokie wejście na owoce (np. cała pomarańcz, cała marchewka, czy jabłko). Dodatkowo, żeby były różne prędkości, np. szybko wyciska sok z marchewki i innych twardych owoców, a wolno z pomarańczy...

http://www.gastroback.de/entsafter/design-juicer-advanced.html

http://img94.imageshack.us/img94/3636/40129titel4231493427151.jpg

rania
24-11-2009, 16:21
Mam Mesko SWS-11. Myje się dobrze, wyciska dobrze, najcichsza nie jest, ale i nie jakieś ryczące monstrum. Ma już dobre "naście" lat i ma się dobrze. Design trochę mało aktualny :wink: ale mechanicznie bez zarzutu.

Rowniez mam ta sokowirowke. Machina nie do zdarcia. Co do designu to zgodze sie z przedmowca, za dekoracje to ona nie posluzy. Tak czy inaczej nie zamienilabym jej na inna. Pewnie tez nie zamienie, bo nie sadze zeby sie szybko popsula 8)

szoko
26-11-2009, 21:29
Ostatnio podsłyszałam rozmowę między panią sprzedającą wyciskane soki w jednym z punktów we Wrocławiu a klientką. Generalnie pani, która soki wyciska w ciągu dnia na masową skalę, zachwalała sokowirówki Zelmera. I to takie z pojemnikiem na odpady po wyciskaniu, który jest na zewnątrz sokowirówki. Mówiła, ze ma takie 2 Zelmery na zmianę i jeszcze nigdy nie dopadła jej awaria :)

alfa36
08-01-2010, 10:31
Zapytam, czy ktos z Was ma urządzenie, w ktorym jest i sokowirowka i robot kuchenny. Zastanawiam się, czy nie warto zainwestowac w taki wieloczynnosciowy sprzęt. Podzielcie się doswiadczenie.

JoShi
08-01-2010, 12:45
Zapytam, czy ktos z Was ma urządzenie, w ktorym jest i sokowirowka i robot kuchenny. Zastanawiam się, czy nie warto zainwestowac w taki wieloczynnosciowy sprzęt. Podzielcie się doswiadczenie.
Miałam robota marki philips z czymś co nosiło nazwę sokowirówki. Beznadzieja. Teraz używam styranej sokowirówki mojej teściowej, która przez lata robiła na niej hektolitry soków i nie ma porównania. Przede wszystkim w tamtym robocie nie było mechanizmu odrzucania odwirowanych odpadów do osobnego pojemnika. Trzeba je było ręcznie wyciągać i to dość często bo inaczej spadała wydajność odwirowania soku i dużo go zostawało w odpadach. Moim zdaniem porażka.

harmonia
25-07-2010, 17:56
Czasami te starsze sprzęty lepiej się sprawdzają, ale tez mi się wydaje, że wszystko zależy od marki. Z tego co wiem, to podobno bardzo dobrze sprawdza się sokowirówka Boscha, ale chyba każdy wie, że ta marka, to raczej gwarancja tego, że sprzęt będzie dobrze funkcjonował przez dłuższy czas. Zresztą nie jest taka sokowirówka tej marki jakoś bardzo droga, na magicznej planecie znalazłam całkiem tanio w porównaniu z innymi markami.

Laputa
09-12-2011, 16:32
Ja mam sokowirówkę marki Sapir SP1160I. Korzystam z niego kilka razy w tygodniu już od ponad pół roku i nic się z nim nie dzieje, łatwo się go czyści, nie mam zastrzeżeń.

hanka__
15-07-2014, 17:06
Ja mam nasz polski Zelmer i naprawdę dobrze mi służy. Nie polecam natomiast tych takich super malutkich - szybko się zapychają i nie sprawdzają się zupełnie jak ktoś chce przygotować nieco więcej soku

ekonoma
26-10-2014, 14:03
Ja zastanawiam się nad zakupem wyciskarki. Czy możecie coś polecić?

adda.g
02-11-2014, 23:04
Ja mam Zelmer i dobrze się sprawdza.

ekonoma
16-12-2014, 22:13
Już sobie upatrzyłam jeden model Huroma, zażyczyłam sobie na gwiazdkę :)

MarcelWiatr
17-12-2014, 08:47
ja to polecam taką, żey była łatwa w czyszczeniu.... i wyciskała sok z pomarańczy i np. jabłek. To będzie droższe, ale opłacalne. :D

sokratis
18-12-2014, 18:30
Może powiesz jak poznać taką, która będzie łatwa w czyszczeniu.

ekonoma
01-01-2015, 22:30
Taka którą można wkładać do zmywarki? Hurom drugiej generacji, zostawia mało pulpy http://www.odeo24.pl/product-pol-2477-Wyciskarka-Hurom-HG-2G-Stal-nierdzewna-inox-.html

Optymista ZG
04-01-2015, 17:52
Witam,

w temacie sokowirówki warto się najpierw zastanowić, z jakich owoców będziemy przede wszystkim chcieli zrobić sok. Osobiście miałem Philips, ale poza marka warto się zastanowić czy wybrany model:

łatwo i sprawnie da się zdemontować na poszczególne komponenty (oczywiście mam na myśli to, co producent przewiduje do demontażu podczas normalnej eksploatacji, nie zaś przeróbki ;)

Im łatwiej się demontuje, tym lepiej później do poskładać po umyciu i same mycie nie przyprawia nas na myśl o nim o ból głowy.

Ważne aby była możliwość wkładania całych owoców (było już wcześniej na tym forum wspomniane), jednak warto pamiętać, że jeżeli będziemy wyciskać sok na przykład z marchwi, to pokrojenie jej na mniejsze kawałki z pewnością przedłuży żywotność sprzętu.

Warto pamiętać, że jeżeli chcemy wyciskać sok z owoców takich, jak maliny, czy porzeczki, lepsza będzie wyciskarka.

Lepiej wybierać sokowirówki z mocnym silnikiem (min. 500 W), ponieważ silnik się tak nie przegrzewa, jeżeli elementy robocze napotkają większy opór (na przykład dużo owoców w początkowej fazie wirowania)

Pozdrawiam

piotrek5467
25-01-2015, 19:03
Sokowirówka to jednak takich sprzęt z górnej półki. Wytarczy spojrzeć na ceny, które wynoszą ponad 2000 zł sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/wyciskarki-dwuslimakowe ale jak kotś lubi pić dużo soków i ma pięniądze to jest to chyba dobre urządzenie. Sam co prawda z takiego nie korzystam, ale np. robot kuchenny bardzo mi pomaga.

Sarsa
01-02-2015, 00:15
Taka którą można wkładać do zmywarki? Hurom drugiej generacji, zostawia mało pulpy http://www.odeo24.pl/product-pol-2477-Wyciskarka-Hurom-HG-2G-Stal-nierdzewna-inox-.html

dobrą cenę tu mają jak na ten model

ekonoma
01-02-2015, 12:52
Tak, bo to jest outlet AGD. Jest taniej, ale np. możesz dostać towar w opakowaniu zastępczym. Mi to różnicy nie robi.

Sarsa
03-02-2015, 22:33
za taką cene to bez opakowania mogą sprzedać - byleby gwarancja była.

clovi
04-02-2015, 10:23
Witam,

w temacie sokowirówki warto się najpierw zastanowić, z jakich owoców będziemy przede wszystkim chcieli zrobić sok. Osobiście miałem Philips, ale poza marka warto się zastanowić czy wybrany model:

łatwo i sprawnie da się zdemontować na poszczególne komponenty (oczywiście mam na myśli to, co producent przewiduje do demontażu podczas normalnej eksploatacji, nie zaś przeróbki ;)

Im łatwiej się demontuje, tym lepiej później do poskładać po umyciu i same mycie nie przyprawia nas na myśl o nim o ból głowy.

Ważne aby była możliwość wkładania całych owoców (było już wcześniej na tym forum wspomniane), jednak warto pamiętać, że jeżeli będziemy wyciskać sok na przykład z marchwi, to pokrojenie jej na mniejsze kawałki z pewnością przedłuży żywotność sprzętu.

Warto pamiętać, że jeżeli chcemy wyciskać sok z owoców takich, jak maliny, czy porzeczki, lepsza będzie wyciskarka.

Lepiej wybierać sokowirówki z mocnym silnikiem (min. 500 W), ponieważ silnik się tak nie przegrzewa, jeżeli elementy robocze napotkają większy opór (na przykład dużo owoców w początkowej fazie wirowania)

Pozdrawiam

A jaką sokowirówkę miałeś? Jaki model? Podobają mi się te phillipsa ze względu na niewielkie gabaryty. Nie wiem jednak, jak się sprawdzają.

ekonoma
10-02-2015, 20:34
Tak, bo to jest outlet AGD. Jest taniej, ale np. możesz dostać towar w opakowaniu zastępczym. Mi to różnicy nie robi.

Tak dają gwarancję!