PDA

Zobacz pełną wersję : Słup żelbetowy a podciąganie wody



fajfun
20-11-2009, 20:34
Witam,
jestem w trakcie stawiania domku i mam pewien problem.
Mam wylane słupy sa stopach fundamentowych i zastanawiam się czy te słupy nie będą ciągnąć wody do podłogi.
Na chudziaku dam warstwę papy ale słup(25x25cm) pozostanie przerwą w tej izolacji.
Zastanawiałem się czy jest może jakiś środek którym możnaby pomalować słup na poziomie chudziaka tak żeby uniemożliwić podciąganie wody od dołu.

zefel
20-11-2009, 20:55
Z doświadczenia (autopsji) wiem, że tak.
U mnie słup jest oparty na stopie trwale połączonej z fundamentami. Kiedy nie mieliśmy rur spustowych a tylko rynny woda z dachu trafiała pod słup. Na ścianie piwnicy sąsiadującej ze słupem przy dużych ulewach pojawiała się ogromna plama. Początkowo myślałem, że to jakiś feler w izolacji pionowej ścian, ale ten zaciek wychodził z chudego betonu. Dokładnie w miejscu gdzie stopa słupa jest połączona z ławami bez żadnej izolacji. Sam słup jest dwa razy pomalowany izoplastem. Ostatnio założyliśmy rury spustowe zacieku nie ma, teraz tylko czekam na wiosnę a konkretnie pierwsze roztopy ...

fajfun
21-11-2009, 09:45
A czy ktoś zna może jakiś impregnat głębokopenetrujący który mógłby uszczelnić słup 25x25 cm poprzez malowanie powierzchniowe?

21-11-2009, 09:56
... zastanawiam się czy te słupy nie będą ciągnąć wody do podłogi ...

gdzie te słupy ? na zewnątrz czy w srodku budynku ?

fajfun
21-11-2009, 12:54
gdzie te słupy ? na zewnątrz czy w srodku budynku ?

dwa w środku budynku, jeden w ścianie zewnętrznej.

Barbossa
21-11-2009, 14:06
sam słup nie podciąga wody, chyba, że baranina nie beton był lany
woda wykorzystuje przerwę w ciągłości izolacji i tyle

leszek187
21-11-2009, 23:32
jeśli to była baranina a nie beton to się wszystko zawali w pi... i nawet 4xfi12 nie pomoże

fajfun
22-11-2009, 08:52
jeśli to była baranina a nie beton to się wszystko zawali w pi... i nawet 4xfi12 nie pomoże

Słupy mam z B30.
Czyli jak mówicie? nic z tym nie robić czy jednak czymś przesmarować?[/quote]

22-11-2009, 19:36
przy betonie B30 - nic nie robic /to jest beton jak skała/

kodzi
15-02-2010, 21:00
Witam,
jestem w trakcie stawiania domku i mam pewien problem.
Mam wylane słupy sa stopach fundamentowych i zastanawiam się czy te słupy nie będą ciągnąć wody do podłogi.
Na chudziaku dam warstwę papy ale słup(25x25cm) pozostanie przerwą w tej izolacji.
Zastanawiałem się czy jest może jakiś środek którym możnaby pomalować słup na poziomie chudziaka tak żeby uniemożliwić podciąganie wody od dołu.

Jest taki środek który się dodaje do betonu wmomwncie stawiania słupa. Tak jakby folia w płynie, ale to się dodaje w momencie stawiania słupa. Nie wiem może można i posmarować gotowy słup. Niestety nie pamiętam nazwy. Popytaj na składach budowlanych lub w sklepach z płytkami, coś takiego stosuje się również jak robisz np prysznic bez brodzika tylko obłożony płytkami.

kodzi
15-02-2010, 21:00
Witam,
jestem w trakcie stawiania domku i mam pewien problem.
Mam wylane słupy sa stopach fundamentowych i zastanawiam się czy te słupy nie będą ciągnąć wody do podłogi.
Na chudziaku dam warstwę papy ale słup(25x25cm) pozostanie przerwą w tej izolacji.
Zastanawiałem się czy jest może jakiś środek którym możnaby pomalować słup na poziomie chudziaka tak żeby uniemożliwić podciąganie wody od dołu.

Jest taki środek który się dodaje do betonu wmomwncie stawiania słupa. Tak jakby folia w płynie, ale to się dodaje w momencie stawiania słupa. Nie wiem może można i posmarować gotowy słup. Niestety nie pamiętam nazwy. Popytaj na składach budowlanych lub w sklepach z płytkami, coś takiego stosuje się również jak robisz np prysznic bez brodzika tylko obłożony płytkami.