PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kupować teraz materiały budowlane ?



ciaputek
20-11-2009, 21:28
Planujemy zacząć budowę na wiosnę 2010 i chcielibyśmy kupić teraz materiały ( porotherm, dachówka, więźba), jak myślicie czy to sie opłaca? Jak rozwiązać problem składowania? Nasza działka jest nieogrodzona, dlatego nie ma możliwości złożenia tam materiałów. Czy można umówić się w składzie na późniejszy ( wiosenny) odbiór i czy to jest bezpieczne rozwiązanie ? Będę wdzięczna za wszelkie rady.

Pawlom
20-11-2009, 21:44
Witam,
ja z własnego doświadczenia powiem że nie kupował bym pustaków teraz. My kupiliśmy pustaki na rok przed budową, bo niby miały być droższe i okazało się że przepłaciliśmy, wcale nie tak mało. Fakt że było to w 2007 roku, wtedy wszystko drożało ale potem ceny spadły. Teraz jak mam zamiar kupić większą ilośc materiałów to kupuje zaraz przed robotą i tak wychodzi najtaniej.
Proponuje pustaki zamówić pod koniec zimy, teraz raczej ich nie brakuje. Więźbe i dachówki można trochę wcześniej bo na to dłużej się czeka, w szczególności na dachówki.

ciaputek
20-11-2009, 22:26
A jak rozwiązać problem składowania materiałów ? Boję się, że zapłacę teraz a jak przyjdzie odebrać materiały na wiosnę to skład zbankrutuje, albo fabryka ? Czy jest jakiś sposób zabezpieczenia się?

Jarek.P
21-11-2009, 07:07
A jak rozwiązać problem składowania materiałów ? Boję się, że zapłacę teraz a jak przyjdzie odebrać materiały na wiosnę to skład zbankrutuje, albo fabryka ? Czy jest jakiś sposób zabezpieczenia się?

Ale przeczytałeś odpowiedź którą dostałeś?
Może ja powtórzę wyraźniej: nie kupuj materiałów teraz, to nie ma żadnego sensu.

J.

kaltam
21-11-2009, 07:43
Jeżeli wiesz na pewno jaka będzie więźba to kup teraz. Po pierwsze kupisz taniej bo drewno z roku na rok drożeje, a po drucie jestem zwolennikiem podsuszonej więźby. Kup więźbę zakonserwowaną ciśnieniowo i złóż (poziomo, przekładki, itd) oraz zabezpiecz przed deszczem - z boków musi być przepływ powietrza. Łaty i kontr łaty kup dopiero przed montażem (też zabezpieczone) bo lepiej jak one są mokre - lepiej się wyginają a niekiedy dekarze muszą je doginać by zachować linie proste (jak schną to na ogół część wygina się w "narty".

Wirecki
21-11-2009, 15:04
Jeżeli wiesz na pewno jaka będzie więźba to kup teraz. (...) Łaty i kontr łaty kup dopiero przed montażem ... i dwa razy zapłać za transport.... Nie polecam.

madzioras
21-11-2009, 17:41
Ja generalnie odradzam przedwczesny zakup materiałów z prostej przyczyny:
Z własnego doświadczenia wiem, że w trakcie budowy koncepcja nam się wiele razy zmieniała i gdybyśmy kupili materiał wcześniej to byśmy mieli problem ze zwrotem lub wymianą. A co do cen: nie sądzę aby zbyt drastycznie wzrosły. Zresztą kupując dużą ilość materiału u jednego dostawcy można wynegocjować naprawdę duże upusty.

qwazar
21-11-2009, 20:55
Ja generalnie odradzam przedwczesny zakup materiałów z prostej przyczyny:
Z własnego doświadczenia wiem, że w trakcie budowy koncepcja nam się wiele razy zmieniała i gdybyśmy kupili materiał wcześniej to byśmy mieli problem ze zwrotem lub wymianą. A co do cen: nie sądzę aby zbyt drastycznie wzrosły. Zresztą kupując dużą ilość materiału u jednego dostawcy można wynegocjować naprawdę duże upusty.

Wie co pisze.!!
Przede wszystkim trzeba nauczyć się spokoju.
Budowa domu to wielki zbieg nieoczekiwanych problemów.
Jeśli zakupisz materiały na zapas możesz mieć kolejny, duży problem co zrobić jak coś nie spasuje.

Po woli, od jednego etapu do drugiego.
Będzie o wile milej i spokojniej.

Pozdrawiam i życzę dużo spokoju i opanowania.