PDA

Zobacz pełną wersję : Czy tynkować ściany pod kafle ?



szczukot
20-11-2009, 22:52
Witam
Po co sie w sumie tynkuje sciany pod kafle (lazienka itp) ? Tak z rozpedu czy ma to jakies uzasadnienie ?

Fantom
ps. Moze mi ktos przy okazji wskazac jakies dobre porownanie tynkowc-w i gispowych ? Bo wszedzie znajduje tylko pienienie ( o wyzszosci swiat ...) na ten temat bez zadnych konkretow. Jedyne co znalazlem konkretnego to ze gispowy miekszy i wode chlonie.

daggulka
20-11-2009, 22:58
co do kafelkowania łazienek - nie wiem jak jest naprawdę ... ja mam - być może z rozpędu :roll:

a o tynkach ... czytałeś tutaj?
http://forum.muratordom.pl/tynk-gipsowy-kontra-cementowo-wapienny,t121365.htm?highlight=tynki%20gipsowe%20c ementowowapienne

pajogor
21-11-2009, 07:37
A ja nie mam wytynkowanych łazienek. Tak ustaliliśmy to z człowiekiem który będzie nam robił wykończeniówkę. Stwierdził ze pod kafelki to on sobie sam zrobi "podkład" a tam gdzie kafelków nie będzie ta zielony K-G. Dzięki temu unikniemy takiego schodka miedzy kafelkami a ścianą nad co by się nam tam kurz nie gromadził. :D

langerob25
21-11-2009, 11:31
Jedyne co znalazlem konkretnego to ze gispowy miekszy i wode chlonie.

To nie wystarczy?

Kris2222
21-11-2009, 15:36
ja też nie mam wytynkowanych łazienek, kłade płytki bezpośrednio na bloczki Ytong , mam z Ytonga i ściany sa idealnie proste
a tynki mam cem-wap. a na nich gładz(gips szpachlowy) twarde i mocne , gipsów bym nie chciał

qwazar
21-11-2009, 15:42
Jeśli masz idealnie proste ściany możesz nie tynkować ale jeśli są "krzywe" to tynk jest tańszy niż klej do płytek, może temu warto to robić.

damianexus
21-11-2009, 17:51
ja jestem swieżo po ułożeniu płytek w łazience i powiem tak jedynie tynkować można łazienkę jesli mamy tynk cementowo wapienny w przypadku gipsowego nie do końc ato jest dobre roz
wiązanie. Chłonie strasznie wilgoć przy układaniu kleju na płytki i "Luszczy siie".

Jarek.P
21-11-2009, 18:33
Tynkarz mi mówił, że jak ściany są z siporeksu albo silikatu, zrobione na idealnie równo, to można pod płytki nie tynkować. Jeśli nierówno albo z czerwonego pustaka, trzeba tynkować, tyle że "na ostro". Niezależnie, czy CW czy gips.

J.

szczukot
21-11-2009, 18:43
Jedyne co znalazlem konkretnego to ze gispowy miekszy i wode chlonie.

To nie wystarczy?

Mysle, ze nie. Bo np gipsowy jest cieplejszy i tanszy i szybciej sie kladzie.

Fantom

Kris2222
21-11-2009, 20:35
a co tu ma za znaczenie ciepłość tynku , jak izolacyjność schrzaniona od początku to już niczego ten tynk gipsowy nie naprawi
należy pamiętać , że tynk gipsowy by dobrze wyglądał po tynkowaniu i tak musi zostać przejechany gładzią , bo 99% firm na naszym rynku wykonuje tynki gipsowe na "odpierdol"i nie mowa tu o równości i tym podobne , tylko chodzi o samo glifowanie tynku w momencie jego końcowej fazie twardnienia
tynku gipsowego nie da sie tak do konca zrobić idealnie pod swiatło , jak swiatło padnie pod odpowiednim kontem to sie ukaże sodoma i gomora, nic tylko płakać , dlatego zawsze trza poprawiać gładzią ,
pracowałem kiedyś przy gipsach i jedno wiem ,by było idealnie to ...... raczej niemożliwe :wink:

Lookita
21-11-2009, 20:39
sluchajcie Krissa,ma racje :-)

Kris2222
21-11-2009, 20:47
właśnie Lookita :lol: ty też masz racje :wink: :wink:

szczukot
21-11-2009, 20:57
a co tu ma za znaczenie ciepłość tynku , jak izolacyjność schrzaniona od początku to już niczego ten tynk gipsowy nie naprawi
należy pamiętać , że tynk gipsowy by dobrze wyglądał po tynkowaniu i tak musi zostać przejechany gładzią , bo 99% firm na naszym rynku wykonuje

Co do cieploty nie chodzi tyle o jego cieplochronnosc (bo przy takiej grubosci to malo wazne) co o jego cieplo przy dotyku.
Co do gladzi - jasne. Oba trzeba tynkowac. Tylko ze gladzenie gispowego jest tansze (mniej materialu) I kladzenie gispowego jest tansze. Czyli tu si enic nie zmienia - gispowy w kladzeniu jest tanszy.

Fantom

Kris2222
21-11-2009, 21:05
pierwsze słyszę o tej taniości , kto ci to powiedział że tańszy gipsowy ?

langerob25
21-11-2009, 21:06
Jak czytam Twoje wypowiedzi, to czuję ,że jesteś zwolennikiem gipsowego.Chyba z racji ceny.Masz jeszcze do wyboru tynk gliniany...

szczukot
21-11-2009, 21:10
pierwsze słyszę o tej taniości , kto ci to powiedział że tańszy gipsowy ?

No ja tam nie wiem ....
U nas gispowy po 12 wykonanie i 16 material.
CW 14 wykonanie i 18 material.

W sumie dziwne - patrze, ze np w Poznaniu mozna po 10 zl robic :(

Fantom

szczukot
21-11-2009, 21:11
Jak czytam Twoje wypowiedzi, to czuję ,że jesteś zwolennikiem gipsowego.Chyba z racji ceny.Masz jeszcze do wyboru tynk gliniany...

Niestety nie jestem zwolennikiem tynku gispowego. Pisalem wczesniej zarowno o jego wadach jak i zaletach.
A dla siebie ..... jeszcze nie wybralem.

Fantom

langerob25
21-11-2009, 21:15
Jeśli CW jest jak piszesz twardszy i lepiej znosi wilgoć,a zaletą gipsowego jest to ,że jest cieplejszy w dotyku to jak dla mnie wybór jasny.Tynk CW.

Wirecki
22-11-2009, 10:03
A co z hydroizolacją? Folia w płynie bezpośrednio na maxa lub inny ytong? Zakładam, że mówimy o łazience.

siggi&alka
22-11-2009, 10:21
tak, bezposrednio. nalezy jednak pamietac zeby najpierw zagruntować sciany a po aplikacji hydroizolacji wyciąć kawałek zeby sprawdzić czy ma pożądaną grubość.

Deamos
22-11-2009, 12:03
Tynk to troche niepotrzebny koszt skoro i tak maja je pozniej przykryc plytki.
Taniej wychodzi polozenie plyt g-k a czesto samemu mozna to zrobic. Plyty zapewniaja idealnie rowna plaszczyzne. Niestety sa grubsze od tynku co w malych lazienkach moze byc problemem.

Wirecki
22-11-2009, 13:00
tak, bezposrednio. nalezy jednak pamietac zeby najpierw zagruntować sciany a po aplikacji hydroizolacji wyciąć kawałek zeby sprawdzić czy ma pożądaną grubość. Ciekawa ile razy wzrośnie zużycie folii w płynie... . Ytong w miarę gładki, maxy z boku mają szczeliny.