PDA

Zobacz pełną wersję : Prezent urodzienowy



palen
21-11-2009, 09:52
Witam wszystkich.

Prosiłbym o pomoc, chodzi o to, że muszę skonstruować chlebak elektryczny. Taki który będzie się otwierał automatycznie przez naciśniecie przycisku ( najlepiej na pilot bezprzewodowy). Czy może mi ktoś pomóc ? Potrzebowałbym listy rzeczy które będą mi potrzebne, ich ceny oraz gdzie je dostać.

Z góry dziękuje.

michal_ccc
21-11-2009, 12:27
Jak możesz to wklej zdjęcie samego chlebaka.
Najprościej dołożyć sprężynki powodujące samoczynne uchylenie się pokrywy oraz jakiś elektromagnes który będzie zwalniał zabezpieczenie(rygiel ).
Może być od starego dzwonka.
Do tego transformator,mostek,przycisk(włącznik).
Pilot + odbiornik to chyba z serwisu aukcyjnego.

ddoommiinniikk
21-11-2009, 18:28
Trochę osobliwe to... Jak te silniki i inną elektrykę włożysz do chlebaka, to nie będzie miejsca na chleb, jakto umieścisz na zewnątrz - będzie brzydko wyglądać. Jest też opcja, że chodzi ci o maszynkę do krojenia chleba...

piterazim
23-11-2009, 09:04
kup uniwersalny zamek centralny do samochodów i jakiś zasilacz 12V - na allegro

Mały Mariusz
23-11-2009, 16:48
Po co zamek do chlebaka ? Czemu ma to służyć ?

melanrz
23-11-2009, 19:44
Doradzam rowniez forum elektroda. Forum typowo elektryczno-elektroniczne, gdzie sam czesto zagladam i pytam

adi_
25-11-2009, 22:26
centralny zamek ma sluzyc otwieraniu tego chlebaka ale gozej jak to wszystko zamovcowac
wydaje mi sie ze lepsza by bylo to uzbroic w silniczek i jakies przekladnie a wszystko umiescic albo w podwoujnym dnie albo z tylu pozdrawiam

pierwek
26-11-2009, 16:25
Po co zamek do chlebaka ? Czemu ma to służyć ?

Pewnie to prezent dla teściowej... :lol: - jak będzie pyskować to nici z kolacji... 8)

adi_
26-11-2009, 22:15
eeeeeeee sie nieznacie
jak wlasciciel domu kupi chleb to wiesz pilocikiem pyk i tesciowa musi czekac na pozwolenie szefa a tak bieze ile chce i potem gruba jest oki pozdrawiam byle tego moja tesciowa nie czytala boona mi kludeczke pyk a skubana dobze gotuje i zawsze to co lubie