PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA IKEA - jakie AGD nie z Ikea pasuje do szafek tej firmy?



frykow
05-03-2009, 11:24
No, temat wymyśliłem ładny, to teraz treść właściwa:

Mam zmywarkę wolnostojącą, jakiegoś Elektroluxa i chciałbym ją zabrać ze sobą do nowego domu, w którym meble kuchenne będą z Ikei. Czy istnieje możliwość montażu takich zmywarek jak moja pod blatem? Czy można jakoś sprawdzić czy zmywarka się nadaje - wiem, że górną część obudowy mojej zmywarki da się ściągnąć - czy to warunek wystarczający do montażu pod blatem?

A co do innego AGD - czy sprzęt i meble z Ikei zachowują jakieś standardowe wymiary, tak że np. typowa mikrofalówka Candy czy piekarnik Mastercooka kupiony w innym markecie będzie pasował do szafek z Ikei?

I zupełnie na koniec - czy do montażu płyty grzewczej trzeba mieć specjalną szafkę, czy płyta pasuje do każdej szafki (o odpowiedniej szerokości) i tylko wycina się w blacie odpowiedni otwór?

Dziękuję za uwagę, proszę o pomoc ;)

kondi10
05-03-2009, 11:37
I zupełnie na koniec - czy do montażu płyty grzewczej trzeba mieć specjalną szafkę, czy płyta pasuje do każdej szafki (o odpowiedniej szerokości) i tylko wycina się w blacie odpowiedni otwór?


różne płyty mogą wymagać różnych otworów. na przykład w mieszkaniu, które wynajmuję właściciele mieli płytę boscha, zabrali ją ze sobą i wstawili zanussi. okazało się, że otwór jest zbyt duży i teraz to koszmarnie wygląda. jeśli będą cieli na miejscu to nie ma problemu, bo blaty są standardowej szerokości i nowy też powinien pasować.

ps. a propos płyt z ikei. miałem kupić indukcję tam, jak ją zobaczyłem dałem sobie spokój. płyta była na tyle cienka i "mało czarna", że widać było wszystkie kable i cewki (tudzież kondensatory, nie znam się na tym :)). w miele było tak samo, za to w płycie electroluxa, która ostatecznie wybrałem, było tak czarno, że idealnie komponuje się z blatem i nie widać niczego w środku.

celtorek
05-03-2009, 12:15
co do innego AGD - czy sprzęt i meble z Ikei zachowują jakieś standardowe wymiary, tak że np. typowa mikrofalówka Candy czy piekarnik Mastercooka kupiony w innym markecie będzie pasował do szafek z Ikei?


Ja mam szafki Ikea, a piekarnik Siemens kupiony w innym sklepie i pasował bez problemu, więc wym szafek to raczej stand.




czy do montażu płyty grzewczej trzeba mieć specjalną szafkę, czy płyta pasuje do każdej szafki (o odpowiedniej szerokości) i tylko wycina się w blacie odpowiedni otwór?


Tylko wycina się otwór w blacie. U nas w starym mieszkaniu płyta gazowa była umieszczona na środku 2 szafek i mieściła się w blacie.

Szafki kuchenne Ikea BARDZO łatwo się składa. My to robiliśmy sami.

frykow
06-03-2009, 06:15
Dzięki za informacje, może ktoś jeszcze wie jak to jest z tymi zmywarkami?

Monika_Gdynia
06-03-2009, 06:41
można montować zmywarki nie do zabudowy w ciągu mebli. Mam tak od 10 lat i wszytko działa. Zdejmuje się pokrywę z góry zmywarki i wstawia się ją w ciąg mebli.

zott36
06-03-2009, 10:17
Mam zmywarkę wolnostojącą, jakiegoś Elektroluxa i chciałbym ją zabrać ze sobą do nowego domu, w którym meble kuchenne będą z Ikei. Czy istnieje możliwość montażu takich zmywarek jak moja pod blatem? Czy można jakoś sprawdzić czy zmywarka się nadaje - wiem, że górną część obudowy mojej zmywarki da się ściągnąć - czy to warunek wystarczający do montażu pod blatem?

Nie ma znaczenia jaka masz zmywarke , przeciez zmywarki nie wklada sie w szafkę , do blatu tez sie nie przymocowuje.
Po prostu wstawiasz ja miedzy szafki i dostosowujesz sobie wysokosc.
Wysokosc szafek ikeowskich jest regulowana nozkami .

Co do innych sprzetow . Problem jest tylko z lodówkami , a dokladnie z dolnymi drzwiami od zamrazarnika.

izabelina
14-08-2009, 20:50
A czy ktoś może mi napisać jaką kuchenkę mikrofalową do zabudowy zmieszczę w szafkę z Ikei? Mam taką szafkę specjalnie pod mikrofalę i obawiam się, że jeśli chcę mikrofalę do zabudowy to muszę ją kupić tylko w Ikei. Czy standardowa mikrofala do zabudowy o wysokości 38cm zmieści się w ten otwór w szafce z Ikei?

AGA NR 1
15-08-2009, 07:27
Wczoraj właśnie rozmawiałam z panem z IKEI na temat ich sprzętu AGD do ich szafek kuchennych Faktum.
Akurat było mało ludzi to miał czas i pogawędziliśmy trochę.
:D

Z naszej rozmowy wynikło, że problem jest w zasadzie tylko z lodówkami.
Żeby innej firmy lodówkę zabudować w ich szafce.
Jest problem z dopasowaniem tych rozmiarów - często po prostu nie da się tego zrobić i tacy klienci w końcu przeważnie decydują się, że lodówka jest wolnostojąca.

Z całą resztę sprzętu nie ma problemu - trzeba tylko dokładnie patrzeć na rozmiary i dopasować.

:wink:

TheVice
23-11-2009, 07:42
Hej :)

Mam do Was pytanie i prośbę.
Pytanie: Chcemy wrzucić w słupek do zabudowy piekarnik i zmywarkę. Meble bierzemy z IKEI, sprzety nie. Zastanawiam się nad jednym faktem: Szerokość szafek to 60 cm. Szerokość wsystkich piekarników do zabudowy, z jakimi się spotykamy to 59,5 cm. Czy to oznacza, że boczne ścianki obok piekarnika mają po 2,5mm każda? Ikeowe piekarniki mają takie same wymiary.
Sprawa druga - zmywarka. Chcemy dać ją też w słupek, ale nie na podwyższeniu, tylko normalnie na poziomie podłogi. Jednak Większość zmywarek ma szerokość 60cm - czyli nijak między ścianki nie wejdzie. Zna ktoś jakąś taką, co wejdzie? :)

Prośba:
(do posiadaczy ikeowskich słupków do zabudowy)

Czy jakaś dobra dusza będzie tak dobrą aby zmierzyć dla nas dokładnie szerokość ikeowskiego słupka 60-tki do zabudowy? Chodzi o szerokość całości, szerokość wnęki, grubość bocznych ścianek.

pozdrawiam :)

TheVice
23-11-2009, 16:40
nikt, a nikt? :(

irreality
23-11-2009, 17:24
Mam do Was pytanie i prośbę.
Pytanie: Chcemy wrzucić w słupek do zabudowy piekarnik i zmywarkę. Meble bierzemy z IKEI, sprzety nie. Zastanawiam się nad jednym faktem: Szerokość szafek to 60 cm. Szerokość wsystkich piekarników do zabudowy, z jakimi się spotykamy to 59,5 cm. Czy to oznacza, że boczne ścianki obok piekarnika mają po 2,5mm każda? Ikeowe piekarniki mają takie same wymiary.
Sprawa druga - zmywarka. Chcemy dać ją też w słupek, ale nie na podwyższeniu, tylko normalnie na poziomie podłogi. Jednak Większość zmywarek ma szerokość 60cm - czyli nijak między ścianki nie wejdzie. Zna ktoś jakąś taką, co wejdzie? :)


Nie da się tak. Zmywarka nie wchodzi "do szafki" tylko jest szafką samą w sobie. Do zmywarki dokupujesz tylko drzwiczki i nakrywasz ją blatem od góry.

Co do piekarnika to liczy się wymiar płyty czołowej - jest to zawsze niecałe 60 cm. Obudowa szafki ma 60 cm i daje Ci to trochę luzu z każdej strony - analogicznie jak w przypadku drzwiczek szafek. One też nie są równo 60 cm tylko 59,5.



Prośba:
(do posiadaczy ikeowskich słupków do zabudowy)

Wszystkie te obudowy (słupki i stojące) są robione z tych samych podzespołów. Nie pamiętam w tej chwili dokładnie ale grubość ścianek to ok. 1,5-1,8 cm.
Szafki mają szerokość 60 cm (lub 50, 80 itp.). Za to drzwiczki są nieco mniejsze.

radekf
24-11-2009, 08:08
Nie pamiętam w tej chwili dokładnie ale grubość ścianek to ok. 1,5-1,8 cm.


18mm, właśnie przerabiałem ten temat.
Tak jak kolega wyżej napisał, zmywarki 60cm nie wsadzisz w słupek.

Dobierając sprzęt do zabudowy, szukaj wymiarów montażowych, których zazwyczaj nie podaje się na stronach sklepów.

TheVice
30-11-2009, 18:53
ok. Dziękuję wszystkim.

A czy ktoś z szanownego grona ma może piekarnik Samsunga wkomponowany w ikeową szafkę?

atika
22-09-2010, 14:09
Mam prośbę - podajcie proszę jakie sprzęty idealnie mieszczą się w szafkach IKEA.

Chciałabym miec większy wybór - a niestety w IKEA lodówka standardowa jest tylko jedna, zmywarki też niezbyt duży wybór i podobno głośne.
Proszę pomóżcie.

Wpiszcie proszę lodówki, zmywarki, (to przede wszystkim) również piekarniki - choć tu jest już w czym wybierać i pewnie kupię razem z meblami..

Kuchenkę mikrofalową chyba wezmę od nich - choć cena wysoka - ale chyba tylko w IKEA kupię taką która idealnie pasuje do zabudowy.

Wiem że już było "rozsiane" w różnych wątkach, ale fajnie byłoby mieć wszystko w jednym miejscu.

Mam nadzieję że przyda sie nie tylko mi.

muszelek
22-09-2010, 14:28
szczerze to nie wiem w czym problem - my kupujac sprzet zupelnie nie przejmowalismy sie ze meble z Ikea i wszystko pasowalo.
po prostu sprzet do zabudowy i tyle

atika
22-09-2010, 14:31
to mieliście szczęście. z tego co wiem jest problem z dobraniem lodówki, o mikrofali już nie mówię - bo takich wielkości by wypełniły całe "swoje miejsce" w słupku nie ma w sprzedaży poza IKEA - chyba że się mylę to proszę o linki....

Aleksandryta
22-09-2010, 14:55
to mieliście szczęście. z tego co wiem jest problem z dobraniem lodówki, o mikrofali już nie mówię - bo takich wielkości by wypełniły całe "swoje miejsce" w słupku nie ma w sprzedaży poza IKEA - chyba że się mylę to proszę o linki....
Dokładnie!! Niestety nie wszystko pasuje do zabudowy IKEA. Jest coś o tym, które pasują chyba w wątku IKEOWSKIM w tym dziale, o ile pamiętam

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15810-Co-sądzicie-o-meblach-kuchennych-z-Ikea

Jak również tutaj

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144448-Jaka-lodówkę-zmywarkę-i-piekarnik-urządzamy-kuchnie

Elfir
25-01-2012, 17:18
podnoszę

ajpi
12-06-2012, 08:59
Niedługo będę montowac kuchnię z ikei u siebie i dam znac co udało się upchac do szafek. Lodówkę mam wolnostojącą, więc nie pomogę.

anio123
15-02-2013, 07:38
Wiem, że temat troszeczkę stary, ale może komuś to pomoże.


jeśli chodzi o zabudowę lodówki, to my wzięliśmy szafkę FA 775 tą wyższą i pan z Ikea powiedział, że trzeba patrzeć głównie na wymiar dolnych drzwiczek i wysokość na jakiej wypada ta przerwa między drzwiami lodówki a zamrażarki - choć ją można troszeczkę dopasować nóżkami lodówki. Gdy wybieraliśmy lodówkę, to wszystkie jakie braliśmy pod uwagę by nam weszły bez problemu. :yes:

Semafori
04-09-2014, 17:18
Po ściągnięciu blatu ze zmywarki może się okazać że niestety będzie dalej przyciasnawo. Kolega mi mówił że one mają chyba wysokość 76cm to niestety je dyskwalifikuje, ale spoko można podnieść całą kuchnie stosując jakieś wysokie nóżki. Na pewno wymiary tych mebli nie są standardem także lepiej się dowiedzieć bezpośrednio od nich jakie są tam wnęki w szafkach. Jeżeli chodzi o płyty grzewcze to są specjalne szafki ale jeżeli takiej nie zamówiłeś to wystarczy wyciąć dziurę w blacie i najważniejsze po zamocowaniu płyty od spodu zabezpieczyć jakąś płytą (dwie płyty złączone w literę L na głębokość płyty) żeby podczas wyciągania widelca czy garnka nie poraziło nikogo prądem albo nie uszkodzić samej płyty.