PDA

Zobacz pełną wersję : Ciemna dachówka-jak to jest?



sebawroc
23-11-2009, 13:28
WITAM.Mamy zamiar na naszym domu położyć dachówkę w ciemnym kolorze (czarna,grafit,itp). Nasz kierownik odradza nam takie ciemne kolory mówiąc,że latem dachówka bardzo się nagrzewa i będzie bardzo gorąco na poddaszu. Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia z tego tupu prolemem? A może jakaś dobra izolacja pomogłaby w tym przypadku? Pozdrawiam.

yaro672
23-11-2009, 13:34
Przecież pod dachówką bedziesz miał wełne i nic ci sie nie nagrzeje. Porozglądaj sie dookoła i zobacz ile jest ciemnych dachów i ludzie jakoś zyja i nie narzekaja.

madzioras
23-11-2009, 13:38
Przecież pod dachówką bedziesz miał wełne i nic ci sie nie nagrzeje. Porozglądaj sie dookoła i zobacz ile jest ciemnych dachów i ludzie jakoś zyja i nie narzekaja.

Święta prawda! Sama mam ciemną dachówkę i jakoś żyję i nie narzekam :wink:

pierwek
23-11-2009, 14:35
jak się wywaliło tyle kasy na dach to już każdemu jednemu narzekanie przez gardło nie przejdzie....No bo i po co? Żeby inni się z niego śmiali? A dach powinien mieć oczywiście kolor czerwony lub jakiś jego odcień :P

mikolayi
23-11-2009, 14:37
jak się wywaliło tyle kasy na dach to już każdemu jednemu narzekanie przez gardło nie przejdzie....No bo i po co? Żeby inni się z niego śmiali? A dach powinien mieć oczywiście kolor czerwony lub jakiś jego odcień :P

to oczywista oczywistość nie podlegająca żadnym negocjacjom.

jakikolwiek inny kolor do wymysł szatana...

Kris2222
23-11-2009, 15:28
co za farmazony piszecie , czarny dach jest 100razy ładniejszy od czerwonego

ja mam grafitowy i nic mi sie nie nagrzewa , a wygląda :D bajka normalnie :lol:

Megana
23-11-2009, 15:54
Też mamy czarną dachówkę i sobie chwalimy. Fakt - leży od września ale żadnego "nagrzewania" nie stwierdzam :).
Kłopot może być inny - zgranie kolorów okien, bramy garażowej, podbitki, koloru elewacji itp.
Czasem trudno to wszystko dobrać żeby było "ładnie i tanio"
Pozdrawiam
Michał

pierwek
23-11-2009, 15:54
czarny dach jest 100razy ładniejszy od czerwonego

hahahahha :lol: żartowniś z Ciebie - dawno się tak nie uśmiałem - dzięki Kris2222 :lol:

revalidon
23-11-2009, 17:04
czarny dach jest 100razy ładniejszy od czerwonego

Tfuuu... czarny, co za brzydactwo... to jakiś dom czarownicy czy gargamela..????

yaro672
23-11-2009, 17:38
czarny dach jest 100razy ładniejszy od czerwonego

Tfuuu... czarny, co za brzydactwo... to jakiś dom czarownicy czy gargamela..????

Czerwony jest ładny!!! Może dla Was , dla mnie nie, no i jest nudny jak małzeństwo księgowych :wink:

Margoth*
23-11-2009, 17:41
Ja też wolę ciemny dach od czerwonego. Tym bardziej, że ten czerwony to takie nie wiadomo co: ani to czerwień, ani rudy, ani ceglasty. Słowem ni pies, ni wydra! A dobierz elewację do tego! W mojej okolicy pełno takich potworków: "czerwony" dach, a do tego: oliwkowa elewacja :D , żółta elewacja :D , łososiowa :D , a nawet: uwaga, uwaga - fiolet! Bingo! To jest to, co "czerwone" dachy lubią najbardziej: wystrzałowa elewacja. A jak ktoś jeszcze dorobi brązowe okna, to jest ślicznie na maxa.

Ewus
23-11-2009, 18:58
"A co komu do domu , jak chałupa nie jego" :wink:

Dziwna dyskusja, każdy robi jak się mu podoba, szkaradek czy nie :D :D

I czasem "chcenie" też nie ma nic do rzeczy,
ja chciałam grafitowy , a plan zagospodarowania mówi - czerwony
i żegnajcie marzenia.

Jak się nie ma co się lubi, to sie lubi co się ma.

Co do nagrzewania nie doradzę bo mi się dach dopiero robi.

am76
23-11-2009, 21:02
"A co komu do domu , jak chałupa nie jego" :wink:

Jak to co?
A dom musi mieć czerwony dach, żółtą elewację i w kolumienki :)

Megana
23-11-2009, 21:31
Proszę Państwa o gustach się nie dyskutuje i kto powiedział, że ja, czy Wy mamy rację?????????
Pozwólcie się każdemu cieszyć tym co zbudował ( swoim marzeniem), czy o to chodzi, by komuś dołożyć?
Tylko dlaczego? :)
Dach ma spełniać podstawową funkcję - ma nam nie padać na łeb - koniec, kropka, com. pl :D

Ewus
23-11-2009, 22:13
Dach ma spełniać podstawową funkcję - ma nam nie padać na łeb - koniec, kropka, com. pl :D


Święte słowa :D

revalidon
23-11-2009, 22:17
Dach ma spełniać podstawową funkcję - ma nam nie padać na łeb - koniec, kropka, com. pl :D


Święte słowa :D


Tiaaaaa.... A ubranie ma nas chronić od zimna.... A czy chodzicie w waciakach, które sa najcieplejsze..??!!

sebawroc
23-11-2009, 22:40
"A co komu do domu , jak chałupa nie jego" :wink:

Dziwna dyskusja, każdy robi jak się mu podoba, szkaradek czy nie :D :D

I czasem "chcenie" też nie ma nic do rzeczy,
ja chciałam grafitowy , a plan zagospodarowania mówi - czerwony
i żegnajcie marzenia.

Jak się nie ma co się lubi, to sie lubi co się ma.

Co do nagrzewania nie doradzę bo mi się dach dopiero robi.


Nasz plan zagospodarowania też przewiduje inny kolor dachówki tj. ceglasty itp. ale myślę,że nikt się ni dopatrzy zmiany :wink:

pierwek
24-11-2009, 06:23
Nic się nie boj.... życzliwy sąsiad doniesie gdzie trzeba i pewnikiem PINB każe rozbierać tę samowolkę... ;)

Ewus
24-11-2009, 09:41
"A co komu do domu , jak chałupa nie jego" :wink:

Dziwna dyskusja, każdy robi jak się mu podoba, szkaradek czy nie :D :D

I czasem "chcenie" też nie ma nic do rzeczy,
ja chciałam grafitowy , a plan zagospodarowania mówi - czerwony
i żegnajcie marzenia.

Jak się nie ma co się lubi, to sie lubi co się ma.

Co do nagrzewania nie doradzę bo mi się dach dopiero robi.


Nasz plan zagospodarowania też przewiduje inny kolor dachówki tj. ceglasty itp. ale myślę,że nikt się ni dopatrzy zmiany :wink:



No ja bym nie ryzykowała, u nas tez wokół róznokolorowe .
Ale (własnie zawsze to " ale " jest) moga przyjść na odbiór ( nie muszą) wtedy kicha
o sąsiadach masz wyżej

Ale w sumie chyba za zmiany jest kara 1000 zł ???? czy sie mylę
i tez rozważałam te opcję, ale szkoda mi pieniędzy na kary.


Revalidon ale jakby kaliber kosztów trochę inny :) i nie ma kar za niedozwolone zmiany :)))

A chodzi o wyższość koloru nad kolorem

To jakbyśmy dyskutowali czy granatowy waciak lepszy od brązowego.

:lol:

Krzysztof BB
24-11-2009, 10:19
Ja mam grafit i cieszę się z tego wyboru bo pasuje do wszystkich kolorów a do tego jest praktyczny nie widać brudu a nie ma nic gorszego wizualnie na nowym domku niż ceglasty dach upaprany czarnym mazidłem.
Niestety w tym kraju trudno cokolwiek utrzymaćc w czystości zewsząd pyły przemysłowe a i z kominów prywatnych domów różne syfy lecą:(

Tak to jest jak Państwo popiera ekologię niestety nie za swoje pieniądze tylko prywatne.
W efekcie kotłów ludziska pakują śmieci muł, butrlki i nne dziadostwo które potem unosi się w powietrzu siada na dachu ale co najgorsze trafia do naszych płuc.

erpatre
24-11-2009, 20:32
WITAM.Mamy zamiar na naszym domu położyć dachówkę w ciemnym kolorze (czarna,grafit,itp). Nasz kierownik odradza nam takie ciemne kolory mówiąc,że latem dachówka bardzo się nagrzewa i będzie bardzo gorąco na poddaszu. Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia z tego tupu prolemem? A może jakaś dobra izolacja pomogłaby w tym przypadku? Pozdrawiam.

Blacho-dachówka to Ci się nagrzeje i owszem. A rzeczywiście odp. grubość izolacji załatwi sprawę i pod blachą i pod cementem czy ceramiką. Jaka grubość? No to sprawa oczekiwanych strat ciepła, portfela i możliwości tech. Ja mam 30 cm pod grafitowym Braasem i ostatnie lato miło wspominam (a wentylacja nie uruchomiona była, ino uchylanie okien)..

Andrzej Wilhelmi
24-11-2009, 23:56
... Nasz kierownik odradza nam takie ciemne kolory mówiąc,że latem dachówka bardzo się nagrzewa i będzie bardzo gorąco na poddaszu...

A no jaki kierownik taka rada :roll: :( . Z przykrością należy stwierdzić, iż część kierowników nie ma zielonego pojęcia o funkcji dachu. Pozdrawiam.

P.S. Ja mam dach zielony! Nie ma jak zielony!!! :D Zielonym do góry! :lol: I już :wink: .

coulignon
25-11-2009, 06:23
P.S. Ja mam dach zielony! Nie ma jak zielony!!! :D Zielonym do góry! :lol: I już :wink: .


Blachodachówka??? :o :wink: :D

Andrzej Wilhelmi
25-11-2009, 17:21
Te dowcipniś dobrze wiesz, że nie :D . Jedyna blachodachowka, którą brałbym pod uwagę to pokrycia panelowe z posypką mineralną. Dach mam pokryty gontem bitumicznym już 15 lat. Jego żywotność dobiega pomału końca. Jak będę dysponował odpowiednią kasą to pokryję swój dach Struktonitem. Pozdrawiam :wink: .

m.trybulec
06-12-2009, 12:12
Po to jest ciemny dach, żeby czerwień była na ścianach :D
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1209/dachowkasrobenbornho1aff.jpg

Bornholm Robena i cegła Ślęża tegoż

pkm
06-12-2009, 17:46
Jakoś mało kto odpowiada na zadane pytanie, a autor pyta czy ciemna dachówka bardziej sie nagrzewa od czerwonej?Odpowiedz jest prosta, ....a dlaczego kolektory dachowe sa czarne a nie czerwone? :wink: Efekt można oczywiście zredukować grubszą izolacja termiczną, koniec.

bartolinixxx
06-12-2009, 18:28
WITAM.Mamy zamiar na naszym domu położyć dachówkę w ciemnym kolorze (czarna,grafit,itp). Nasz kierownik odradza nam takie ciemne kolory mówiąc,że latem dachówka bardzo się nagrzewa i będzie bardzo gorąco na poddaszu. Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia z tego tupu prolemem? A może jakaś dobra izolacja pomogłaby w tym przypadku? Pozdrawiam.

Wiem jedno, że w lecie jak świeciło słońce to ibstalatorzy piorunochronu zeszli po minucie mówiąc, że dach ma z 80 stopni :-)
Ale na poddaszu nie czuć tego gorąca, bo jest wełna

Andrzej Wilhelmi
08-12-2009, 21:29
To oczywiste, że czarny dach nagrzewa się bardziej. Nie ma to jednak większego znaczenia gdyż skutki tego większego nagrzania skutecznie niweluje prawidłowo wykonana wentylacja połaci dachowej. Pozdrawiam.

grizzli
09-12-2009, 07:32
co za farmazony piszecie , czarny dach jest 100razy ładniejszy od czerwonego

ja mam grafitowy i nic mi sie nie nagrzewa , a wygląda :D bajka normalnie :lol:
bajka???? we wszystkich bajkach dachy są czerwone, kominy czarne i dym szary. niebo ma być niebieskie, słońce żółte, a trawa zielona.