PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o pomoc w wyborze dachowki.



maysee
24-11-2009, 13:43
Witam. Prosba jak w temacie. Trzeba jak najszybciej wybrac dachowke bo panowie "dachowcy" juz czekaja na decyzje. Mamy dwie zwyciezczynie naszych (z zona) poszukiwan.
Oto moja: Creaton Domino (kolor: lupka-angobowana/grafitowa)

http://www.creaton.de/pl/produkty/dachowki/typu-plaska/domino-124-sztm2/

Zona: Holenderka - esowka

http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/SR_Product/ProductStandard05&c=SR_Product&cid=1122448707653&lpi=1087584651805&sl=wb_pl_home_pl

Toczy sie ozywiona dyskusja i zadna ze stron nie chce oddac pola. Moze ktos kto ma polozone w/w dachowki moglby poratowac fotkami? Moze zerkniecie na geometrie naszego dachu (Dziennik) i ktos podpowie, czy ktoras z powyzszych nie za bardzo przypasi do tego rodzaju dachu. Bylbym bardzo wdzieczny za wszelkie podpowiedzi i wskazowki. Pozdrawiam.

yaro672
24-11-2009, 16:24
Według mnie ładniejsza jest domino ale chyba jest droższa od holenderki. Z drugiej strony w/g mnie do Twojego dachu bardziej holenderka. :D

maysee
24-11-2009, 16:26
Ok. Dzieki. 0:1 dla zony.

CityMatic
24-11-2009, 16:38
Ok. Dzieki. 0:1 dla zony.

0:2

:lol:
ale myślę ze szybko jej nie dostaniesz czas oczekiwania chyba 21 dni :roll:

MARTINA1
24-11-2009, 16:39
Stawiam na domino .Mniej efektowna ,ale bardziej praktyczna. Nie będzie mech osiadał i liście . Z pewnością mniej kłopotliwa w utrzymaniu .....zgodnie z prawem grawitacji wszystko spadnie w dół ... :lol:

maysee
24-11-2009, 16:41
(1:2) A czy ktokolwiek ma Holenderke na swoim dachu zeby fotke podrzucic?

sledz98
24-11-2009, 16:47
Holenderka :)

galka
24-11-2009, 16:55
Nie mam holenderki i bardzo podoba mi się to domino.Ale przy niej dach będzie taki ''gontowaty''myslę ,ze do Waszego domku bardziej pasuje holenderka :-? (chyba znowu punkt dla żony :D )

enickman
24-11-2009, 16:59
Holenderka jest droższa niż zwykłe zakładkowe ale wziąłbym z tych dwóch holenderkę - widziałem domino na dachu i bardzo widać wszystkei nierówności np. podchodzi do góry przy kołnierzu w oknach połaciowych

ponadto nie wiem jak z domino i jaką masz koncepcje na kolor elewacji, ale u mnie dachówki "ceratona" odpadły bo wszystkie antracyty mają lekko brązowy odcień

z resztą najlepiej jakbyś zobaczył je na dachach

P.S. Polecam moją: Rupp Ceramika Syrius antracyt

Damian_GTK
24-11-2009, 17:02
Zdecydowanie "Holenderka"!
Może i domino jest praktyczniejsza ale niestety nie wygląda zbyt dobrze na takich dachach.

coulignon
24-11-2009, 17:29
przymierzałem się do Domino ale:
1. cena była koszmarna.
2. od dołu jakoś miźle wyglądała.

Wziąłem Bras Tegalit. Moim zdaniem ładniejsza.

A Holenderka... No co ty.... Chcesz mieć zwykły pofalowany dach wyglądający jak trochę grubsza blacha marki pruszyński????
No wolałbym sie rozwodzić niż żyć z takim dachem :D :wink:

Wirecki
24-11-2009, 17:29
creaton nie ma dobrych notowań, nie tylko tu na forum.

Kup tę, która podobała Ci się, jak ją widziałaś na dachu u sasiada lub jego sąsiada lub jego sąsiada.

maysee
24-11-2009, 17:39
Wziąłem Bras Tegalit. Moim zdaniem ładniejsza.
:

A czy to nie jest przypadkiem dachowka cementowa?

coulignon
24-11-2009, 18:19
cementowa.

Czuję pewną dozę obrzydzenia do ceramiki. :wink:

maysee
24-11-2009, 18:32
A takie cos?

http://www.monier.pl/katalog-braas/dachowki/grecka-lumino.html

maysee
24-11-2009, 19:08
Dzieki za dotychczasowe podpowiedzi. Ufffff, decyzja nielatwa. Moje zalozenie dachu to skromna elegancja, czyli plaska dachowka (tagelit lub domino w kolorze grafitowym bez polysku) i klasyczna jasna elewacja, prosto ma byc. Jedyne co mnie w mojej wizji niepokoi to to, ze taki typ dachowki za bardzo "unowoczesni" nasz dach. Jak bedzie za bardzo "modern" to tez niedobrze.... Mieszkamy za granica, dlatego nie ma szans zeby przejsc sie po sasiadach i cos podpatrzec. Pozdrawiam.

MARTINA1
24-11-2009, 19:29
A karpiówka do tej elegancji nie pasuje ? taka :

http://www.jopek.pl/dach.php3?sys=d
wzór ładnie się układa ,maksymalnie prosta (mniej kłopotu z mchem),nie chodzi mi o firmę tylko rodzaj dachówki

enickman
24-11-2009, 19:33
A takie cos?

http://www.monier.pl/katalog-braas/dachowki/grecka-lumino.html

przymierzalem sie do Braasa i objezdzajac okolice mialem okazje ogladac dwa identyczne domy (ten sam developer) - na jednym byl Braas a na drugim Roben - podobno o dziwo Roben wyszedl taniej to i developer sie przerzucil na ceramike - zwsze lepiej wyglada w papierach

moim zdaniem Roben wyglada duzo lepiej niz Braas

Andrzej Wilhelmi
25-11-2009, 00:06
A może Turmalin RuppCeramika. Pozdrawiam.

slawkin
25-11-2009, 09:48
DOMINO,
DOMINO,
DOMINO...

Obadaj u mnie w dzienniku :)

q-bis
25-11-2009, 10:40
A może rg 10 ?

http://www.creaton.de/pl/produkty/dachowki/typu-esowka/aureus-rg10-99-sztm2/

Oczywiście polecam, bo taką mam na moim dachu :wink:

yaro672
25-11-2009, 15:51
Miałem podobne dylematy przy wyborze pokrycia: jaka dachówka? Ceramika czy cement, płaska czy falowana, jaka marka? itd,itp. W końcu wybrałem i uwierzcie ze jak dachówka już leży na dachu to szybko zapomina sie o tym wszystkim. Dlaczego? Ano dlatego ze przede mną kolejne dylematy (okna, tynki, wylewki,centralne ogrzewanie itp.) A najważniejsze ze mnie sie podoba i jest szczelny dach.A gwarancji mam 30 lat i mam gdzieś czy to jest płaskie ,falowane,ceramiczne czy betonowe. :D

enickman
25-11-2009, 15:55
to tak jakbyś napisał że najważniejsze że Ci smakuje i nieważne czy słone, czerstwe czy z cebulą

MARTINA1
25-11-2009, 15:57
Można mieć gdzieś ,bez problemu - tylko jeśli z powodu tego jednego z wielu wyborów zafundujemy sobie za nasze pieniądze problem wynikający np. z takiego lekkiego podejścia - to ja dziękuję ...A mam na myśli np. taki problem jak porastanie dachówek mchem i późniejsze czyszczenie - aktualnie obecny w jednym z wątków ...o przyklejonych liściach na dachu nie wspominając :lol:

maysee
25-11-2009, 15:59
No ja zgadzam sie z przedmowca. Pewnie, ze wazne wykonanie itd. Niewatpliwie jednak watek ten jest dla nas bardzo wazny (chociaz wiem, ze temat walkowany niemilosiernie) pomaga nam kolejny raz ugruntowac nasze upodobania albo lekko zmienic koncepcje. Pozdrawiam.

yaro672
25-11-2009, 16:10
Można mieć gdzieś ,bez problemu - tylko jeśli z powodu tego jednego z wielu wyborów zafundujemy sobie za nasze pieniądze problem wynikający np. z takiego lekkiego podejścia - to ja dziękuję ...A mam na myśli np. taki problem jak porastanie dachówek mchem i późniejsze czyszczenie - aktualnie obecny w jednym z wątków ...o przyklejonych liściach na dachu nie wspominając :lol:


Wszystkie dachowki [poastaja mchem wczesniej czy pozniej i tak samo dotyczy to ceramiki i cementu

yaro672
25-11-2009, 16:11
to tak jakbyś napisał że najważniejsze że Ci smakuje i nieważne czy słone, czerstwe czy z cebulą


Przecież napisałem ze mnie sie podoba a wiec i smakuje :D

MARTINA1
25-11-2009, 16:14
PEWNIE...... , tylko te bez załamań pewnie później tym mchem porastają (ale jeśli dasz jakąś tam taśmę miedzianą to nie) , a zdecydowanie łatwiej wyczyścić powierzchnię bez załamań i to już najpewniejsze jest ..... :wink:
Mayssee co wybraliście , napiszcie ....

maysee
25-11-2009, 16:25
Jestesmy bardzo blisko Domino Creatona. Pisze jestesmy rowniez za zone, ktora zwiazana i zakneblowana kotluje sie teraz w szafie.

MARTINA1
25-11-2009, 16:29
O'key , żonkę wypuścić po położeniu dachówek przez dekarzy ...zmięknie i każdy następny wybór będzie po takim treningu łatwiejszy........

galka
25-11-2009, 18:19
No i postawiłeś na swoim :D
A żona sie kiedyś uwolni...... 8)

maysee
25-11-2009, 19:01
Napisalem "Jestesmy blisko wyboru"... Czekamy na wycene Domino, wczoraj dalem cynk do naszego dekarza.

MARTINA1
25-11-2009, 19:03
A ,jak już tak szalejesz to pomyśl o struktonicie ..może to?

maysee
25-11-2009, 19:47
A ,jak już tak szalejesz to pomyśl o struktonicie ..może to?

Nie widzi mi sie, za bardzo luskowata. Jak na cielsku bazyliszka jakiegos.

MARTINA1
25-11-2009, 20:01
O CHŁOPIE ,to TY na urodę patrzysz nie na funkcjonalność ?

maysee
25-11-2009, 20:09
Urode. Od zawsze.

sethan
25-11-2009, 20:20
Heh zależy jaki dom ja mam tegalit moniera ( taki twór po połączeniu brassa i rup ceramiki) ale chciałem płaską i cermaiczną :)

bardzo mocnym był kandydatem był tegalit creatona ale moj dkarz po obejrzeniu nowego produktu stwierdził że lepszy monier:P

pozdro

A&A

ps żona się ze mną zgodziła:)

Andrzej Wilhelmi
25-11-2009, 22:47
Tegalit to dachówka cementowa Braas'a. Turmalin to dachówka ceramiczna RuppCeramiki. Oba produkty Monier. Pozdrawiam.

aglig
26-11-2009, 10:34
mam tondach marsylkę : tanio, piekna, i jakościowo ok
http://www.tondach.pl/referencje/

maysee
26-11-2009, 20:07
No dobra. Zapanowala zgoda. Wyceniaja sie dwie dachowki: Creaton - Domino i RuppCeramika - Turmalin. Dziekuje wszystkim za nieoceniona pomoc.

P.S. Tondach - bardzo fajne dachowki, niestety nie moglismy znalezc odpowiedniego koloru a jak juz kolor byl - to tylko w glazurze. A swiecic to mi sie moga tylko lampki na choince.

Wirecki
26-11-2009, 21:19
A swiecic to mi sie moga tylko lampki na choince.
- Mamo, choinka się pali! - wola Jasio z pokoju do matki zajętej w kuchni.
- Choinka się świeci, a nie pali - poprawia matka.
Za chwile chłopiec krzyczy: - Mamo, mamo, firanki się święcą!

enickman
27-11-2009, 09:46
No dobra. Zapanowala zgoda. Wyceniaja sie dwie dachowki: Creaton - Domino i RuppCeramika - Turmalin. Dziekuje wszystkim za nieoceniona pomoc.

P.S. Tondach - bardzo fajne dachowki, niestety nie moglismy znalezc odpowiedniego koloru a jak juz kolor byl - to tylko w glazurze. A swiecic to mi sie moga tylko lampki na choince.

pamiętaj aby zobaczyć dachówkę na dachu przed zakupem

maysee
27-11-2009, 10:14
Tak oczywiscie, wiemy, wiemy. Jakis czas temu mialy miejsce regularne wycieczki w celu obadania pokryc dachowych.

sethan
27-11-2009, 10:24
Tak oczywiscie, wiemy, wiemy. Jakis czas temu mialy miejsce regularne wycieczki w celu obadania pokryc dachowych.

Jeżeli wybierzesz jednak tą co ja mam to jakbyś kiedyś jechał np do Berlina czy tam nad morze:P to zapraszam:) obaczysz na żywo:)

--
A&A

enickman
27-11-2009, 10:33
mój sąsiad ma tegalit Braasa
wygłada ładnie - prawie nie do odróżnienia od ceramiki tylko kolor jest trochę za jasny jak dla mnie, ale jest to chyba ciemnoszary nie grafit

maysee
27-11-2009, 12:35
No wlasnie. Udalo mi sie jakis czas temu wykrasc dwie dachowki mojemu dekarzowi - Creaton Domino(lupka angobowana) i Tegalit Braas-cementowa (grafit). Kolorystycznie to przemawia do mnie Domino bo jest ciemniejszy ale bez przesadyzmu. i teraz moja najwieksza watpliwosc, jak sie ma lupka angobowana Domino do Turmalina antracytowego a szary Turmalin to juz w ogole za jasny, co?

enickman
27-11-2009, 12:42
łupek angobowany Creatona jest dużo jaśniejszy od antracytu Ruppa
porównywałem Kerapfanne do Syriusa

maysee
28-11-2009, 13:43
No wlasnie, Turmalin - antracytowy moze okazac sie dla nas za ciemny.

maysee
04-12-2009, 10:43
No i wszystko sie ryplo. Zimny priysznic, placz i zgrzytanie zebow (glownie moich). po wycenie Domino i Turmalina oswiadczam, ze to dla nas za drogie. Chca 45tys za pokrycie dachowkowe i rynny Lindab. A gdzie tu jeszcze robocizna i okna (to wlasnie na oknach nie chcemy oszczedzac)? W dachu juz siedzi 35tys - wiezba ze szlifowanym odeskowaniem. Jakas podwojna eska albo inna holenderka wraca wiec do stolu obrad. Dach ok. 340m2.

MARTINA1
04-12-2009, 11:30
Polecam wiór osikowy (?) 70 zł m2 z kryciem ...
Po 2 latach ,, siwieje" ... :wink:

maysee
04-12-2009, 11:37
Dzieki ale w wior to ja sie z tego stresu zamienie jesli szybko czegos nie wybierzemy.

enickman
04-12-2009, 12:08
Chcesz najtańszą to bierz cementową a z ceramiki Robena
Ale nie oszczędzisz więcej niż 6 tysi

Wirecki
04-12-2009, 20:26
Fajny wątek... Długo tak można ciągnąć??? Pozdr.

sethan
04-12-2009, 20:43
No i wszystko sie ryplo. Zimny priysznic, placz i zgrzytanie zebow (glownie moich). po wycenie Domino i Turmalina oswiadczam, ze to dla nas za drogie. Chca 45tys za pokrycie dachowkowe i rynny Lindab. A gdzie tu jeszcze robocizna i okna (to wlasnie na oknach nie chcemy oszczedzac)? W dachu juz siedzi 35tys - wiezba ze szlifowanym odeskowaniem. Jakas podwojna eska albo inna holenderka wraca wiec do stolu obrad. Dach ok. 340m2.

No nie qmkam po prostu:

1. po cholere deskowanie? miała być blacho dachówka? szlifowanie? desek czy więźby? rozumiem że ogień słabiej chwyta bez zadziorów (chociaż w kominku tego nie widać) Jak wszystko i tak szczelnie opatulone wełną od tej strony gdzie ogień może się pojawić to po co?
2. jak deskowałeś to i papowałeś? Nie lepiej blachodachówka?
3. Jak ktos sensownie mi potrafi wytłumaczyć deskowanie przy założeniu że kładziemy dachówkę ceramiczną/betonową to piwo stawiam ... duże- no nie rozumiem tego ma nie padać - ceramika ma być izolacja- wełna i jakieś tam folie jeszcze - po co deskować/ papować - znam ludzi dla których to prowizorka, znaczy wybudowi się mieszkali pod deskami papą a jak nazbierali na dachówkę to położyli.. tyle że prowizorki są długowieczne....


A

Hartwig
04-12-2009, 20:52
Fajny wątek... Długo tak można ciągnąć??? Pozdr.

... no aż inwestor zdoła przekonać inwestorkę :)

mnie, subiektywnie bardziej podoba się holenderka. Pasuje do tych pól niezmierzonych, pszenicą porośniętych, Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała...:) (swoją drogą, ładna okolica)
Tylko kolor zmieniłbym na antracyt albo grafit, zależnie od elewacji

pozdrówka

Wirecki
04-12-2009, 21:23
Fajny wątek... Długo tak można ciągnąć??? Pozdr.... no aż inwestor zdoła przekonać inwestorkę :)
A potem będzie całe życie vel. do rozwodu, słuchał, że źle, że trzeba było inaczej, że ona miała rację? Po co mu to? Pozdr.

Browar
04-12-2009, 22:46
Fajny wątek... Długo tak można ciągnąć??? Pozdr.... no aż inwestor zdoła przekonać inwestorkę :)
A potem będzie całe życie vel. do rozwodu, słuchał, że źle, że trzeba było inaczej, że ona miała rację? Po co mu to? Pozdr.

No i wtedy jej machnie 100 stron tekstu że znawcy na forum mu tak doradzili... :roll: Dupokryjki sobie chłopak szykuje :wink:

Andrzej Wilhelmi
04-12-2009, 22:58
... po cholere deskowanie?

A po cholerę takie pytanie? Poczytaj trochę na ten temat. Masz własne zdanie to je przedstaw z sensownymi argumentami to i ja Ci piwko postawię :wink: . Pozdrawiam.

maysee
05-12-2009, 10:44
No nie qmkam po prostu:

1. po cholere deskowanie? miała być blacho dachówka? szlifowanie? desek czy więźby? rozumiem że ogień słabiej chwyta bez zadziorów (chociaż w kominku tego nie widać) Jak wszystko i tak szczelnie opatulone wełną od tej strony gdzie ogień może się pojawić to po co?
2. jak deskowałeś to i papowałeś? Nie lepiej blachodachówka?
3. Jak ktos sensownie mi potrafi wytłumaczyć deskowanie przy założeniu że kładziemy dachówkę ceramiczną/betonową to piwo stawiam ... duże- no nie rozumiem tego ma nie padać - ceramika ma być izolacja- wełna i jakieś tam folie jeszcze - po co deskować/ papować - znam ludzi dla których to prowizorka, znaczy wybudowi się mieszkali pod deskami papą a jak nazbierali na dachówkę to położyli.. tyle że prowizorki są długowieczne....


A

Ja bardzo prosze o nie zmienianie tematu mojego postu. To naprawde w tej chwili nieistotne czy dach jest wydeskowany czy nie i nie podejme sie wytlumaczenia dlaczego zdecydowlaismy sie na taki zabieg. Istotne jest jaka dachowke polozyc i moze jeszcze, czy jest sens wydawania kroci na dachowke , ktora jest nowoscia czy lepiej zaoszczedzic wybierajac wariant tanszy a sianko ktore zostanie wlozyc w np. lepsze okna.
Pytanie do tych co maja: czy cementowa dachowka Celtycka od Braasa z powloka Lumino sie mocno blyszczy czy nie? A jak jest z powlokami Cisar? Pozdrawiam.

Wirecki
05-12-2009, 20:19
Ja bardzo prosze o nie zmienianie tematu mojego postu. (...) Pytanie do tych co maja: czy cementowa dachowka Celtycka od Braasa z powloka Lumino sie mocno blyszczy czy nie? A jak jest z powlokami Cisar? Pozdrawiam.
Co prawda nie mam, ale pozwolę sobie na dwa słowa.

Maysee !!! Jakiś czas temu pisałeś:
Tak oczywiscie, wiemy, wiemy. Jakis czas temu mialy miejsce regularne wycieczki w celu obadania pokryc dachowych.
Teraz widzę, że nie do końca to prawda. Dobrze Ci życzę i trzymam kciuki za dobry wybór. Szczerze. Wierz mi, że nikt za Ciebie/Was tego zadania domowego nie odrobi. Pytanie czy coś się błyszczy mocno czy nie mocno nie ma sensu. Jak tego nie zobaczysz to się nie przekonasz!!! Żadne forum i setki zdjęć nie pomogą....

Według wielu ludzi dachówka, którą wybrałem błyszczy się jak psu j.... Bzdura. Wszystko zależy od tego czy sucha czy mokra, jaka pogoda (nasłonecznienie), czy dom stoi na otwartym terenie czy zacieniony drzewami.

Więc po raz kolejny radzę (jeśli ciągle masz wątpliwości i chcesz nabrać pewności):
1. zawęzić poszukiwania do 2-3 modeli.
2. olać wrażenia wizualne z wystawek.
2. zapytać w hurtowni, komu taką dachówkę sprzedali. Jeśli nie chcą powiedzieć - zmienić hurtownię (koniecznie, nawet na droższą, chociażby "na niby-na czas obejrzenia dachówki, na chwilę" )
3. pojechać tam i zobaczyć dachówkę na żywo
4. pojechać drugi raz o innej porze dnia, po deszczu, w pochmurny (lub słoneczny) dzień
5. podjąć wreszcie ( ;) ) decyzję, poszukać gdzie najtaniej, zamówić.
6. zapomnieć o temacie dachówki.
7. zaoszczędzoną kasę wydać na lepsze ocieplenie, na okna niekoniecznie.

Wirecki
05-12-2009, 20:40
I drobna złośliwość: Post to nie wątek. Pozdr.

yaro672
05-12-2009, 20:53
Ja mam Braasa Cisar grafitową romańską. Nie świeci sie, jest gładka w dotyku tak że dla mnie ok.Sąsiad ma creatona i nie widać różnicy (sam tak stwierdził).

Wirecki
05-12-2009, 20:55
Ja mam Braasa Cisar grafitową romańską. Nie świeci sie, jest gładka w dotyku tak że dla mnie ok.Sąsiad ma creatona i nie widać różnicy (sam tak stwierdził). Jak często ją dotykasz?

yaro672
05-12-2009, 21:00
Póki co to prawie codziennie :D . Mam stan surowy i dziury w dachu :D

yaro672
05-12-2009, 21:04
Ale już wiem dlaczego pytasz. Masz glazurowaną - no tak, każda rybka swój ogonek chwali.

Wirecki
05-12-2009, 21:35
Broń Panie Boże. :) Nie chwalę. Jak powiedziałem budującemu się w okolicy przedstawicielowi handlowemu hurtowni, że mi sie podoba (pozdr. dla Tomka) to powiedział: "Ale ona jest glazurowana!!!!!!!!". Trochę dziwnie się poczułem i nie wiedziałem jak zareagować. Teraz jestem bogatszy o jedną zimę i co co nieco wiem.
Teraz nie żałuję wyboru, może trochę tego, że wybór dachówki tak bardzo mnie absorbował.

Pliszka.... pozdrawam :)

barto307cc
05-12-2009, 22:50
Najważniejsze to,jak już pisał Wirecki,zobaczyć wybraną dachówkę na dachu u kogoś,najlepiej jak układ dachu jest mniej więcej taki sam :lol: .Nam przedstawiciel handlowy pokazał 3 dachy w okolicy zrobioine z tej dachówki co wybralismy i zupełnie inaczej się prezentowała na dachu niż w sklepie jedna sztuka :wink:

rzufik1
07-12-2009, 14:41
Albo jechac do składu i kupić najtańszą jaka jest... później nie bedziesz żałował że kupiłeś drogą a i tak jest uszkodzona...albo np dostaniesz odpowiedź od producenta ( tu akurat piszę o swoim Koramicu) że dachówka spełnia normy a porysowana jest od złego skłądowania ; transportu i t p.
A po co ci to:)