PDA

Zobacz pełną wersję : woda w domu.



arturromarr
24-11-2009, 22:02
Mam poważny problem z wdzierającą się wodą.
Ogólnie dom niepodpiwniczony poza jednym małym wyjątkiem, otóż pod schodami (2m. x 2m. pow.) zrobiłem metr głębiej, żeby mieć więcej miejsca na opał.
Jest bardzo wysoki poziom wód gruntowych i chyba coś nie tak z izolacją bo na styku posadzki i ścian wychodzi woda tak , że po kilku dniach można ją już zbierać.
Czy jest jakś szansa , żeby uratować to pomieszczenie (jego głębokość), czy będę musiał zasypać i wyrównać do reszty?
Zastanawiam się czy nie dało by się czymś tego wysmarować i wylać jakąś warstwę posadzki wodoszczelnej.
Czy posadzki żywiczne są wodoszczelne?

M K
24-11-2009, 22:18
No to nie ciekawie.
Woda pokazała ci się teraz a przedtem było sucho?
Woda pokazuje się od ściany wewnętrznej czy zewnętrznej?

arturromarr
24-11-2009, 22:50
Wcześniej było sucho, problem pojawił się wraz z jesiennymi deszczami.
To pomieszczenie (klatka schodowa) jest w centralnej części domu.

M K
24-11-2009, 22:55
A przypadkiem nie ma tam gdzieś w pobliżu jakiejś rurki z wodą?

arturromarr
25-11-2009, 07:56
nie ma to się wyraźnie pojawiło po ulewnych deszczach.

netbet
25-11-2009, 09:15
u nas też jest takii "ekstarsik" 0,5 m nizej... stanę pewnie przed takim samym problemem...ale to jeszczeee chwila..

trza obserwować wątek 8) co doradzą...

M K
25-11-2009, 09:17
Woda pokazująca się w centralnej części budynku w piwniczce pod schodami?
Jeżeli winne są jak twierdzisz wysokie wody gruntowe, to dom został postawiony na terenie podmokłym. Czy robiłeś izolację pionową fundamentów oraz odwodnienie? Bo skąd bierze się woda w środku budynku? Dlatego pytałem czy w pobliżu nie jest położona rura z wodą użytkową lub od instalacji co, która np.: przecieka. Pytanie skąd ta woda jest bardzo istotne dla całego budynku. Zerwałbym posadzkę w obniżeniu pod schodami i obserwował z której strony woda się pokazuje.

out
25-11-2009, 09:58
Bo skąd bierze się woda w środku budynku?


a może poziom zwierciadła napiętego jest na tyle wysoki, że pojawia się woda ?

ashen
25-11-2009, 10:00
a drenaż wokół budynku posiadasz?

arturromarr
25-11-2009, 10:31
Nie posiadam drenażu bo nie miałbym gdzie odprowadzić wody (chyba że sąsiadowi pod dom :) ).
Izolacja fundamentów wykonana, ale jak jest wysoki poziom wody to itak będzie przesiąkać pod budynek.
Bardziej myślę jak zaizolować samo pomieszczenie, żeby powstrzymać wodę.
Zrywanie posadzki nic nie da bo woda jest pod całym budynkiem, tak jest jak się ma w porze deszczowej poziom wód gruntowych 15cm pod nogą.
Ogólnie dom jest suchutki tylko to jedno miejsce.
Żałuje , że nie dałem tam poczwórnej izolacji, ale teraz muszę z tego wybrnąć.
Muszą być jakieś sposoby poza tymi które łatwo się pisze pt. " rozbierz wszystko i zbuduj jeszcze raz"
Czy nie ma jakiś preparatów, co z tą wylewką żywiczną?, proszę o pomoc.

out
25-11-2009, 10:37
Zrywanie posadzki nic nie da bo woda jest pod całym budynkiem

może by pomogło jeśli później wylać posadzkę dodając do zaprawy dodatek do uszczelniania, by beton nie przepuszczał wody. nie pamiętam jak się to nazywało ale robiliśmy tak po tym jak w garażu wykopaliśmy kanał i pojawiła się w nim woda. pomogło

M K
25-11-2009, 11:02
Zrywanie posadzki nic nie da bo woda jest pod całym budynkiem, tak jest jak się ma w porze deszczowej poziom wód gruntowych 15cm pod nogą.
Ogólnie dom jest suchutki tylko to jedno miejsce.

Bardzo wysoko te wody gruntowe. Bez zerwania posadzki nie naprawisz izolacji.

Barbossa
25-11-2009, 11:57
hola hola niszczyciele posadzek

rozumiem, że ta woda wypływa na łączeniu ściana posadzka tego zagłębienia
z czego to jest zrobione? z jakich materiałów?

rozumiem, że posadzka klasyczna, z czego ściana i jej izolacja?

arturromarr
25-11-2009, 13:13
no właśnie wszyscy by tylko zrywali posadzki u innych. :)
Ja bym preferował wylać jeszcze jedną warstwę (będzie płycej trudno), tylko z czego, żeby było maksymalnie wodoszczelne.
Jaki dodatek daliście do tego kanału?

Barbossa
25-11-2009, 13:16
chyba jednak nie szukasz pomocy....

arturromarr
25-11-2009, 13:23
posadzka klasyczna izolacja z folii, ściana na tym poziomie z bloczka betonowego.

Barbossa
25-11-2009, 13:50
i ta folia jest też izolacją pod bloczkiem?

możesz naszkicować jak to wyglada?

ashen
25-11-2009, 15:08
przy tak ekstremalnie wysokim poziomie wód gruntowych nawet najlepsza izolacja nie spełni swojej roli...- mieszkasz na bagnie jednym słowem
ratunkiem może byc wyłącznie drenaż opaskowy i odprowadzanie wody do studni lub jakiegoś rowu

Barbossa
25-11-2009, 17:10
nie no Kochani, u norków to budynki kotwią do skały bo woda je wypiera, a żadnej izolacji powłokowej nie robią i piwnice mają
wszystko się da

osek
25-11-2009, 17:20
zarzuć jakimś zdjeciem, albo choć naszkicuj dokłądniej gdzie ta woda.
najrozsądnijeszym sposobem chyba byłby ten drenaż... a wode... hm- moze jakieś oczko? jeziorko? tylko czy masz gdzie tą wode skierowac nizej? ;d. izolacja od wewnątrz raczej sie nie sprawdzi...

TomekC73
25-11-2009, 17:43
przy tak ekstremalnie wysokim poziomie wód gruntowych nawet najlepsza izolacja nie spełni swojej roli...- mieszkasz na bagnie jednym słowem
ratunkiem może byc wyłącznie drenaż opaskowy i odprowadzanie wody do studni lub jakiegoś rowu

No tutaj popieram. Drenaż budynku na odpowiedniej głębokości konoieczny w tym wypadku. Jak nie ma gdzie odprowadzić to dał bym jakiś zbiornik porządny w ziemię i pompowanie w razie konieczności. Wydaje mi się, że innej rady nie ma.

Mirek_Lewandowski
25-11-2009, 18:26
nie no Kochani, u norków to budynki kotwią do skały bo woda je wypiera, a żadnej izolacji powłokowej nie robią i piwnice mają
wszystko się da

Da się...
Tylko bym se kupił piwo (albo i dwa) i podumał, czy warto dla dziury 2x2 metry :wink:

Barbossa
25-11-2009, 18:37
kup cztery, podumamy wespółzespół

beton44
25-11-2009, 21:12
jak przeszkadza parę cm wody - tak strasznie boli - to - zasypać....

netbet
25-11-2009, 21:21
kup cztery, podumamy wespółzespół

teraz już wiem jak:
zostać "czymś tam FORUM"

klepać .. paplać... byle jak... byle do przodu...
szkoda słów... a zapowiadało się ciekawie "problemowo"

beton44
25-11-2009, 21:38
ale czemu

ob. netbit

zamiast argumentów /ewentualnych/

od razu przeprowadza atak ad personam
łamiąc netykietę itp.itd....


to nie-ładnie...

qwazar
25-11-2009, 21:49
Nie posiadam drenażu bo nie miałbym gdzie odprowadzić wody (chyba że sąsiadowi pod dom :) ).
Izolacja fundamentów wykonana, ale jak jest wysoki poziom wody to itak będzie przesiąkać pod budynek.


Czy na prawdę nie masz gdzie odprowadzić wody z drenażu ?
Może teraz masz spokój z wilgocią w domu, ale za parę lat ?

Wolałbym zrobić drenaż i odprowadzić wodę, chociażby kawał dziury zasypanej kamieniami poza domem.

osek
25-11-2009, 21:56
Nie posiadam drenażu bo nie miałbym gdzie odprowadzić wody (chyba że sąsiadowi pod dom :) ).
Izolacja fundamentów wykonana, ale jak jest wysoki poziom wody to itak będzie przesiąkać pod budynek.


Czy na prawdę nie masz gdzie odprowadzić wody z drenażu ?
Może teraz masz spokój z wilgocią w domu, ale za parę lat ?

Wolałbym zrobić drenaż i odprowadzić wodę, chociażby kawał dziury zasypanej kamieniami poza domem.
poza domem nie bardzo, bo taki drenaż nie obniży poziomu wody- tylko cały beidze zalany ; )
trzebaby szukać jakiegoś niżej położnego miejsca... i tu pewnie ten problem...
a skoro całe pustaki już mokre... wypadałoby je wysuszyć aby grzyb sie nie pojawił... tylko przedtem obniżyć poziom wody...

nie bardzo widze jak wyglada porblem, ale skoro to jest w centralnej częsci domu- moze udałoby się dostać do izolacji zewnętrznej tego 'schowka' i zrobienie dokłądnie. bo ściany zatopione w wodzie to żadna przeszkoda.

M K
25-11-2009, 21:57
Również stawiam na solidny drenaż. Tak wysoki poziom wód gruntowych zagraża całemu budynkowi a nie tylko piwniczce pod schodami.

Barbossa
25-11-2009, 22:01
Również stawiam na solidny drenaż. Tak wysoki poziom wód gruntowych zagraża całemu budynkowi a nie tylko piwniczce pod schodami.
a w jaki sposób?

M K
25-11-2009, 22:14
a w jaki sposób?

Wilgoć w posadzkach, w budynku.

Barbossa
26-11-2009, 07:35
pod warunkiem, że tam się dostanie, a zabezpieczenie przed tym nie jest jakąś filozofią
zresztą przekona się Autor po pierwszym sezonie

arturromarr
26-11-2009, 07:43
Nie no tak zagrożony to się nie czuję , bo wokół mam sąsiadów, nikt nie ma drenażu bo tej wody naprawdę nie ma gdzie odprowadzić i od wielu lat mają sucho.
Tylko ta mała piwniczka tak mi się zamarzyła i teraz mam niezłą kabałę.
Jeszcze najlepiej , że chciałem tam trzymać opał, chyba "butelkowany" :) .
Izolacja nie jest ciągłą tylko osobna specjalna taśma w ścianie i folia w posadzce dlatego na pewno tym stykiem przesiąka.
Pytam więc : co na to wylać, żeby uszczelnić?
Skuwać nie będę (prędzej zasypię) bo i tak nie dam ciągłej izolacji również pod ścianami i przy takim poziomie wód odrazu miałbym basen w tym pomieszczeniu, wiem bo pamiętam co było przy kopaniu fundamentów.

Proszę o jakieś praktyczne i nie wywracające całego domu porady. :)

ashen
26-11-2009, 07:52
najlepszą i jednocześnie najdroższą chemię izolacyjną ma BASF - dostaniesz w specjalistycznych sklepach - zadzwoń do PH.
ale jednak przed zakupem radziłbym osobistą inpekcję specjalisty - chyba nie masz zamiaru z tym eksperymentować metodą prób i błędów

Barbossa
26-11-2009, 08:03
a możesz naszkicować jak to wygląda lub fotkę?

teoretucznie możliwości jest kilka
1. coś w stylu systemu, który nazywa się OMBRAN, a pewnie i Deitermann może to mieć, są to masy do nakładania na powierzchnie zabezpieczajace przed parciem wody, nakłada się pacą albo ławkowcem, warstwę kilku mm, są tam wókna wzmacniajace, powłoka jest w miarę elastyczna, na to na podłodze dodatkowo naciągnąć klej, aby nie uszczkodzić mechanicznie, powinno uszczelnić wannę, co prawda od środka, ale innego wyjścia nie ma
2. podkucie łączenia ściany z posadzką, a raczej z betonem na którym stoi ściana, wkucie się możliwie głęboko i tu
albo taśma bentonitowa i porządne, szczelne zaklejenie łączenia (mozna użyć zapraw do awarii hydraulicznych), albo jest coś takiego jak Xypex (o ile dobrze pamiętam) chyba w proszku, sypie się to w szczelinę i również dokładnie zakleja
3. iniekcja ciśnieniowa - ale to chyba odpada

poszukaj, popytaj o w/w materiały, coś dobierzesz

problem może byc jeden - jeżeli pod ścianą jest folia, to ona może tę wodę gdzieś jednak przemycać, stąd b. staranne wykonanie czegokolwiek to podstawa ewentualnego sukcesu

pati25
26-11-2009, 08:30
A moze hydrostop ?Na forum kilka osób uszczelniało piwnice tym i woda im sie nie lała..Na te 2 m to grosze wyjdą ..

arturromarr
26-11-2009, 08:38
dzięki rozejrzę się po cenach. :)

Najgorzej, że chyba do wiosny będę z tym czekał aż wszystko wyschnie.
Czy może któryś z tych preparatów można dawać bezpośrednio na wilgotną ścianę?

M K
26-11-2009, 09:12
Nie no tak zagrożony to się nie czuję , bo wokół mam sąsiadów, nikt nie ma drenażu bo tej wody naprawdę nie ma gdzie odprowadzić i od wielu lat mają sucho.
Tylko ta mała piwniczka tak mi się zamarzyła i teraz mam niezłą kabałę.
Jeszcze najlepiej , że chciałem tam trzymać opał, chyba "butelkowany" :) .
Izolacja nie jest ciągłą tylko osobna specjalna taśma w ścianie i folia w posadzce dlatego na pewno tym stykiem przesiąka.
Pytam więc : co na to wylać, żeby uszczelnić?
Skuwać nie będę (prędzej zasypię) bo i tak nie dam ciągłej izolacji również pod ścianami i przy takim poziomie wód odrazu miałbym basen w tym pomieszczeniu, wiem bo pamiętam co było przy kopaniu fundamentów.

Proszę o jakieś praktyczne i nie wywracające całego domu porady. :)

W takiej sytuacji zastosuj to co ci radzi Barbarossa i pati25
A jak nie pomoże to pozostaje tylko zasypać.

M K
26-11-2009, 10:07
dzięki rozejrzę się po cenach. :)

Najgorzej, że chyba do wiosny będę z tym czekał aż wszystko wyschnie.
Czy może któryś z tych preparatów można dawać bezpośrednio na wilgotną ścianę?

Do osuszenia możesz zastosować np.:

http://osuszacze-kama.pl/

M K
26-11-2009, 10:17
Lub taki osuszacz
http://www.iglotech.com.pl/index.php?mod=dzial&dzial=1&pid=37

osek
26-11-2009, 17:16
koniecznie szukaj czegoś co możesz zastosować na wilgotną nawierzchnie (silikon dekarski mozna np ;] )
osuszać nie masz co... bo i tak przecież autor nie da rady tego wysuszyć..
nie wiem jak to jest połaczone z ścianami/posadzka i takie zamykanie wody w ścianach od wewnątrz... może lepiej dokupić już tą jedna lodówke do piwa? :D
pozdro.

M K
26-11-2009, 18:46
może lepiej dokupić już tą jedna lodówke do piwa? :D
pozdro.

Dobra rada :D

Mirek_Lewandowski
26-11-2009, 19:53
Robimy balangę? :D :wink:

pati25
26-11-2009, 20:06
koniecznie szukaj czegoś co możesz zastosować na wilgotną nawierzchnie (silikon dekarski mozna np ;] )
osuszać nie masz co... bo i tak przecież autor nie da rady tego wysuszyć..
nie wiem jak to jest połaczone z ścianami/posadzka i takie zamykanie wody w ścianach od wewnątrz... może lepiej dokupić już tą jedna lodówke do piwa? :D
pozdro.
Ten hydrostop stosuje sie na wilgotna powierzchnie a nawet by beton lepiej sie uszczelnił trzeba wszytko nawilżać wodą .Tam jest taka mieszanka profesjonalna .Kupuje sie proszek na kilogramy 1kg na 1 metr .Cena cos koło 12 zł za 1m2..Jeszcze jest tam w ofercie taki doproszek do uszczelniania styku podłogi z ścianą (nazywa sie to zaprawa wodoszczelna ) i robi sie z tego klina ,potem kilka warst tej mieszanki profesjonalnej ..Poszukaj w necie sporo tego na ten temat..i mozna stosowac w wnetrzach pomieszczen mieszkalnych ...Podobne preparaty ma firma Xypex ale tam juz nie wiem jak to wyglada ...
Pozdrawiam

pati25
26-11-2009, 20:07
koniecznie szukaj czegoś co możesz zastosować na wilgotną nawierzchnie (silikon dekarski mozna np ;] )
osuszać nie masz co... bo i tak przecież autor nie da rady tego wysuszyć..
nie wiem jak to jest połaczone z ścianami/posadzka i takie zamykanie wody w ścianach od wewnątrz... może lepiej dokupić już tą jedna lodówke do piwa? :D
pozdro.
Ten hydrostop stosuje sie na wilgotna powierzchnie a nawet by beton lepiej sie uszczelnił trzeba wszytko nawilżać wodą .Tam jest taka mieszanka profesjonalna .Kupuje sie proszek na kilogramy 1kg na 1 metr .Cena cos koło 12 zł za 1m2..Jeszcze jest tam w ofercie taki doproszek do uszczelniania styku podłogi z ścianą (nazywa sie to zaprawa wodoszczelna ) i robi sie z tego klina ,potem kilka warst tej mieszanki profesjonalnej ..Poszukaj w necie sporo tego na ten temat..i mozna stosowac w wnetrzach pomieszczen mieszkalnych ...Podobne preparaty ma firma Xypex ale tam juz nie wiem jak to wyglada ...
Pozdrawiam