PDA

Zobacz pełną wersję : Glazura na starą glazurę - jakie grunty, jaki klej



chabros
25-11-2009, 12:05
Czy ktoś ma sprawdzoną w praktyce jakąś technologię kładzenia glazury na starą glazurę?
bo niby każdy producent chwali się że kleje wysokoelastycze...
Ale mi chodzi o coś już wypróbowanego co zdaje na pewno egzamin.
Fachowiec który będzie mi to kładł już to robił, ale w Niemczech i tam używał jakiegoś gruntu jakby z piaskiem który dawał chropowata fakturę.
Szukam czegoś takiego.
Na razie znalazłem Atlas Prestige "Grunt na niechłonne podłoża" w leroy merlin
Ktoś próbował ten produkt?

joaz
25-11-2009, 13:07
U nas przy przerabianiu łazienki zastosowano,o ile dobrze pamiętam,HAFT-emulsję Knaufa(szczelnie przylegająca).Po wyschnięciu płytki układane były na zwykły klej elastyczny. :lol:

_lilek_
25-11-2009, 13:39
W marcu 2008 zarówno na podłodze w kuchni i przedpokoju, jak i w łazience, kładliśmy nowe kafle na stare. Do tej pory nic absolutnie się nie dzieje, mimo bardzo intensywnego użytkowania tych pomieszczeń. Mam tu na myśli szczególnie łazienkę - na stare płytki kładliśmy płytki w wymiarze 30x60 cm. Wszystko trzyma się idealnie.
Zastosowane materiały to klej ceresit CM17 oraz grunt (łazienka) CN 94.

edde
25-11-2009, 17:06
wiosną robiłem rodzicom kuchnię: glazura na ścianach i terakota na podłodze połozyłem na starych płytkach, jako ze to kuchnia wiec je porządnie umyliśmy, na to grunt cekol GS-82 (to właśnie taki z ziarenkami, poprawiający przyczpność), po wyschnięciu płytki klejone na wysokoelastyczny cekol c-11 (we właściwościach ma wymienione klejenie na stare płytki), jak do tej pory wszystko trzyma bez zarzutu

Piotr B. CDS
25-11-2009, 17:13
witaj

Mam nadzieję ze stare płytki bardzo porządnie się trzymaja ?

po prostu musisz wykonać powłokę "zczepną" gruntem kwarcowym, poprzez zastosowanie takiego gruntu uzyskujesz efekt "piaskowy". następnie klej elastyczny.

pozdr

Piotrek T
25-11-2009, 19:20
Ja polecam sopro
http://pl-pl.sopro.com/products/tfp/prace%20glazurnicze/index.html
I wiecie z tego najdroższego kleju wykonuję tylko warstwę zczepną sprawdzone 100%
No chyba że klient ma sporo kaski do wydania a tacy są że jak pytałem jaki materiał odpowiedź była najlepszy !

beton44
25-11-2009, 21:08
hmmmm.....

postawmy sprawę na nogi...

a czemu tak???

IMHO zbicie istniejących płytek nie jest specjalnie koszto/pracochłonne...

a jednak jest to tak jakby odnoszę wrażenie bardziej po Bożemu....

vadiol
25-11-2009, 21:23
Latwiej jest to zrobic nastepujaco :
- grunt specjalny Ceresit CN-94
- klej CM-16 lub CM-17

chabros
25-11-2009, 21:30
hmmmm.....

postawmy sprawę na nogi...

a czemu tak???

IMHO zbicie istniejących płytek nie jest specjalnie koszto/pracochłonne...

a jednak jest to tak jakby odnoszę wrażenie bardziej po Bożemu....

bo mniej bałaganu, i nie trzeba równać potem podłoża,
a tak mam równą powierzchnię do kładzenia,
stare płytki trzymają się pancernie

chabros
25-11-2009, 21:38
Ja polecam sopro
http://pl-pl.sopro.com/products/tfp/prace%20glazurnicze/index.html
I wiecie z tego najdroższego kleju wykonuję tylko warstwę zczepną sprawdzone 100%
No chyba że klient ma sporo kaski do wydania a tacy są że jak pytałem jaki materiał odpowiedź była najlepszy !

Rozumiem że masz na myśli ten grunt:
http://pl-pl.sopro.com/products/tfp/prace%20glazurnicze/ghb/grundierung/10873/hps_673.html
a potem to już dobry klej elastyczny nie koniecznie sopro