PDA

Zobacz pełną wersję : jak to jest z tymi pozwoleniami dot instalacji wewnętrznych



raydenstream
25-11-2009, 17:02
Mam pytanie odnośnie przepisów dotyczacych budowy instalacji wewnetrznej gazu. Skrzynka zlokalizowana w granicy dzialki czyli projekt dotyczy instalacji wewnetrznej jak i zewnętrznej czyli przebiegu od budynku do skrzynki w ogrodzeniu.

Jak na dzien dzisiejszy wygląda sprawa z formalnościami.
W moim urzędzie miasta powiedzieli mi ze trzeba
Wiadomo sporzadzic projekt i zlozyc pismo o pozwolenie na budowe, do tego wydaja dziennik budowy, trzeba ustanowic kierownika budowy.

dodatkowo pisze ze zgłosic rozpoczęcie i zakonczenie robót budowlanych w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.
I w zwiazku z tym ze oni kazali wystapic o pozwolenie na budowe to tu wchodzi w gre art 43 ust 1 który mowi ze obiekty na które bylo wydane pozwolenie na budowe według prawa budowlanego podlegaja geodezyjnemu wyznaczeniu w terenie a po wybudowaniu geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.


Dzwoniłem do innego Urzędu Miasta i okazuje sie ze w 2009 roku zmienily sie przepisy i do budowy instalacji nie jest wymagane zgłoszenie rozpoczecia i zakonczenia robót budowlanych w Powiatowym Inspektoracie nadzoru budowlanego.
Dodatkowo patrzac do prawa budowlanego a dokładnie:
art 29 mówi ze
1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
i w ust 29 ust 1 mówie że:
1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
20) 20) przyłączy do budynków: elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych;

Patrzac na to skoro nie wymaga pozwolenia na budowe to równiez nie wymaga inwentaryzacji powykonawczej.

I Dowiedziałem sie ze zapis w takich sytuacji w Decyzji o pozwoleniu na budowe:
Zgłosić rozpoczęcie i zakończenie robót budowlanych w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego
jest nie zgodne z przepisami i nie powinno sie to znaleźć.

Jeśli ktos ma dokładne informacje jak wyglada ta sprawa prosze o zajecie głosy.
To w jakims stopniu może ułatwic nam załątwianie pewnych spraw.
Po pierwsze w sytuacji budowy instalacji gazu nam to przyspiesza bo odpada nam pozniej geodeta a wiadomo ze to czasem trwa do miesiaca to druga sprawa oszczedzamy pieniadze co jest bardzo ważne.

czajnik
26-11-2009, 07:46
Niestety, przywołałeś przepis, który Cię nie dotyczy. U Ciebie nie ma mowy o przyłączach, ale o instalacji. Jak sam zaznaczyłeś, "skrzynka zlokalizowana w granicy działki, czyli projekt dotyczy instalacji wewnętrznej", a zatem przyłącze kończy się właśnie w tym miejsu, na kurku głównym, który jest zamontowany we wspomnianej skrzynce.

Wymagane jest pozwolenie na budowę, a jeśli coś Ci się nie podoba, lub nie spodoba, to zgodnie z prawem przysługuje Ci odwołanie od tej decyzji w terminie 14 dni od daty otrzymania.

Pozdrawiam.