Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Sąsiad jeździ z materiałami po moje działce na swoją budowę



db2
25-11-2009, 20:24
Sąsiad rozjeździł dojazd (biegnący wzdłuż mojej działki) do swojej budowy. Teraz więc samochody z materiałem rozjeżdżają moją działkę. Po prostu bez mojego pozwolenia zrobił sobie drogę z mojej działki. Co z tym zrobić ? Sąsiad jest totalnym ignorantem i z moich próśb nic sobie nie robi. Kiedyś nawet przywiózł gruz i wysypał na moją działkę, ponieważ samochodom wożącym materiały budowlane wygodniej było zjeżdżającym z drogi na dojazd do jego działki było łatwiej "brać zakręt" jadać po narożniku mojej działki. Straż miejska czy jakaś inna instytucja może mi w tym temacie pomóc - zabronić jeździć sąsiadowi, nałożyć mandat? Czy zgłoszenie do nadzoru budowlanego ,że sąsiad nie ma dojazdu a buduje będzie skuteczne?
Dojazdu na razie nie utwardzili całego ponieważ nie mogą się dogadać współwłaściciele tej działki.

marcin714
25-11-2009, 23:55
Jedyne rozwiązanie to ogrodzićdziałkę bynajmniej w tym miejscu. Przecież policja czy strażmiejska nie będzie ci pilnować pola czy ktośpo nim nie jeździ. No chyba że ochronę wynajmiesz to taki siądzie tam sobie i nie będzie przepuszczał nie uprawnionych do jeżdzenia po twojej działce.

Vafel
26-11-2009, 06:13
Jedyne rozwiązanie to ogrodzićdziałkę bynajmniej w tym miejscu. Przecież policja czy strażmiejska nie będzie ci pilnować pola czy ktośpo nim nie jeździ. No chyba że ochronę wynajmiesz to taki siądzie tam sobie i nie będzie przepuszczał nie uprawnionych do jeżdzenia po twojej działce.

http://rysunki.bardzofajny.net/wp-content/uploads/2009/11/bynajmniej.gif
Źródło: http://rysunki.bardzofajny.net/bynajmniej/

Trociu
26-11-2009, 12:35
może położyć tam deski nabite gwoździami...

sSiwy12
26-11-2009, 13:04
Ogrodzić – nawet „byle jak”.

„Upolować” i zrobić zdjęcie, kiedy samochód dewastuje ogrodzenie.

Iść ze zdjęciem do sąsiada i zapytać, czy ma jakiegoś taniego wykonawcę do naprawy ogrodzenia, bo Twój za robociznę żąda 1.500zł + za dojazd 500km + nocleg w hotelu, a ty nie chcesz narażać zbytnio „kieszeni” sąsiada, bo to on będzie płatnikiem wystawionej F-ry.

12marek
28-11-2009, 12:50
Po prostu napraw dojazd do jego działki :wink:
A tak poważnie to współczuje i podpisuję się pod rozwiązaniem sSiwego12
lub w razie eskalacji powbijać pręty na swojej części działki tak aby ciężarówki przebijały opony.