PDA

Zobacz pełną wersję : Komin stalowy izolowany - przejscie przez dach



zeluq
25-11-2009, 23:55
Chce zamontowac komin dwuscienny izolowany do kominka. Komin mialby przechodzic przez dach z blachodachowki, papa, pelne deskowanie, welna mineralna, folia, karton gips. Przejscie przez sama blache z deskami nie powinno byc problemu ze wzgledu na mozliwosc zamontowania gotowej konstrukcji. Welne czy karton gips mozna dostac specjalna niepalna. Ale co zrobic z folia? Jak ja zamontowac? No chyba, ze istnieja jakies specjalne folie wytrzymujace wyzsza temperature? A moze w ogole sie tym nie przejmowac i przymocowac folie bezposrednio do komina? Jaka jest temperatura zewnetrznych scianek takiego komina?

Jasiek1988
19-02-2013, 09:39
W takim przypadku mogę Ci też doradzić żebyś nie kupował tanich rur izolowanych które często znajduje się w internecie są często źle upchane watą i pod wpływem palenia przebarwia się nawet płaszcz zewnętrzny.

kominiarz
23-02-2013, 22:43
Jak to ma być komin dwuścienny izolowany tzn. izolacja w środku między płaszczem zewnętrznym i rurą w środku, to płaszcz zewnętrzny nie będzie się nagrzewał.
Mimo tego zrobiłbym tak żeby deski, papa i folia o której wspomniałeś nie przylegała bezpośrednio do komina. Wystarczy zabezpieczyć komin od zewnątrz przy blachodachówce obróbką i uszczelniaczem.

Chłopie, czy Ty wiesz co piszesz? Płaszcz zewnętrzny w kominach tego typu na stanowisku w laboratorium nagrzewa się lekko do 300*C, testy są porównywalne do pożaru sadzy w kominie.

Odległość od materiałów palnych określa producent w deklaracji zgodności produktu !!!

kominiarz
23-02-2013, 22:46
W takim przypadku mogę Ci też doradzić żebyś nie kupował tanich rur izolowanych które często znajduje się w internecie są często źle upchane watą i pod wpływem palenia przebarwia się nawet płaszcz zewnętrzny.

Kolego, to już stare dzieje, takich rzeczy nie robi nawet już producent kominów z miejscowości, w której mieszkasz.

Przebarwia się z innych powodów.