PDA

Zobacz pełną wersję : kosztorys z biura projektowego



bachus6
23-01-2004, 14:41
Moje pytanie jest takie....czy kalkuluje mi się kupić kosztorys z biura projektowego...?? czy taki kosztorys przyda mi sie do czegos?? :roll:

Moritz
27-01-2004, 10:35
Moje pytanie jest takie....czy kalkuluje mi się kupić kosztorys z biura projektowego...?? czy taki kosztorys przyda mi sie do czegos?? :roll:
Przydać, to Ci się napewno przyda - będziesz miał orientacyjne ceny materiałów, ich zużycie, robociznę...
Jeżeli Cię stać, to bierz.
Pzdr

Piotr M
03-02-2004, 12:02
Moje pytanie jest takie....czy kalkuluje mi się kupić kosztorys z biura projektowego...?? czy taki kosztorys przyda mi sie do czegos?? :roll:

Jestem kosztorysantem - przyda Ci sie napewno, ja nie wyobrazam sobie budowy domu bez kosztorysu.
Kosztorys pokazuje ile zuzyjesz materialu, ile zaplacisz za robocizne, ile za material , ile za sprzet.
Latwiej planowac wydatki budowy, mozna szybko skalkulowac ile by kosztowal np, zamienny material
Pozatym wiesz ile powinna wyniesc cie robocizna na dana robote i jak dlugo ekipa powinna to robic - wtedy nie tak latwo dana ekipa wcisnie ci wygorowana cene
pozdrawiam

NOTO
09-04-2004, 20:28
Moje pytanie jest takie....czy kalkuluje mi się kupić kosztorys z biura projektowego...?? czy taki kosztorys przyda mi sie do czegos?? :roll:

Jeżeli będziesz takowy miał to udostępnij go innym. Według mnie żadać 500-1000 zł za powtarzalny kosztorys domu gotowego to ździerstwo.

Moritz
13-04-2004, 07:03
Moje pytanie jest takie....czy kalkuluje mi się kupić kosztorys z biura projektowego...?? czy taki kosztorys przyda mi sie do czegos?? :roll:

Jeżeli będziesz takowy miał to udostępnij go innym. Według mnie żadać 500-1000 zł za powtarzalny kosztorys domu gotowego to ździerstwo.

Żyjemy w wolnym kraju...

A tak BTW:
Nie istnieje pojęcie kosztorysu powtarzalnego.
Chyba, że będziesz budował w 100% identyczne domy (na takim samym gruncie, z takimi samymi instalacjami i tak samo wykończonymi - a chyba masz już orientację, że to niemożliwe...).
Na co Ci kosztorys budowy domu zupełnie innego od Twojego?
Będziesz go przerabiał z kalkulatorem w ręku (w żadnym excelu tego nie zrobisz - kosztorys otworzy się tylko w programie do kosztorysowania, np. Norma, itp, który to kosztorysant musiał kiedyś kupić).
W kosztorysie są setki pozycji, które musiałbyś przeliczyć.
Ja także wykonuję czasami kosztorysy i w przeciwieństwie do Ciebie wiem, że wymaga to określonego nakłądu pracy.
Cena 500-1000zł jest to właśnie kwota adekwatna do poniesionej pracy (i takie ceny są na rynku).
Nikt za Twój piękny uśmiech Ci kosztorysu nie zrobi.
Ty żyjesz z uprawianego przez Ciebie zawodu, a osoby zajmujące się budownictwem ze swojego.
Pzdr

makabu
18-04-2004, 18:20
Każdy inwestor powinien mieć orientacje w kosztach które wiążą sie z wyborem danego projektu. Niestety jeżeli jest laikiem, to nie jest w stanie się w tym zorientować. Dlaczego ja mam płacić za kosztorys każdego z potencjalnie inetresujących mnie projektów. to jakiś absurd. Podstawa takiego wybory jest między innymi, a może przede wszystkim koszt!!!
Za pełen szczególowy kosztorys ( rzadko z takim mamy do czynienia w pracowni oferującej gotowe projekty) można rządac dodatkowej opłaty.
makabu

calk
25-04-2004, 20:00
Dzień dobry jestem TECHNIKIEM BUDOWLANYM !
Wykonuje kosztorysy domków jednorodzinnych .

28-04-2004, 20:40
wyceniamy i budujemy gwarantujemy ceny materiałów na cały okres budowy w cenie z dnia podpisania umowy robocizna jest ustalana i podzielona na każdy etap budowy i ustalona w dniu podpisania umowy nasze długoletnie doświadczenie umożliwia nam scalanie niektórych etapów budowy co powoduje obniżenie kosztów budowy zapraszamy na www.deks.pl

Basia Z.
20-05-2006, 18:50
własnie zakupiłam pełen kosztorys dla swojego domu. Cena (wydruk +cd) 200 zł brutto. Uważam, że to niedużo i warto.

Nefer
20-05-2006, 18:54
Na co Ci kosztorys budowy domu zupełnie innego od Twojego?
Będziesz go przerabiał z kalkulatorem w ręku (w żadnym excelu tego nie zrobisz - kosztorys otworzy się tylko w programie do kosztorysowania, np. Norma, itp, który to kosztorysant musiał kiedyś kupić).
Pzdr


Piknie się kopiuje do Excela :):)