PDA

Zobacz pełną wersję : Szlifowanie gładzi po zagruntowaniu ?



FOMFNY
26-11-2009, 17:36
Witam mieszkam w bloku, sciany zelbetonowe, swiezo polozony gips i gladz, chcialem sie was zapytac czy lepiej wyszlifuje gladz na "szkło" dopiero po zagruntowaniu scian ( farba dulux lateksowa, grunt z duluxa ) niz jakbym szlifowal przed gruntowaniem? I czy w takim przypadku pozniej musze 2 raz gruntowac sciane do malowania czy nie?

Tak mi polecil jeden znajomy chcialem sie w tym upewnic albo i obalic jego gadke :P

Pozdrawiam Łukasz.

FlashBack
26-11-2009, 17:40
Witam mieszkam w bloku, sciany zelbetonowe, swiezo polozony gips i gladz, chcialem sie was zapytac czy lepiej wyszlifuje gladz na "szkło" dopiero po zagruntowaniu scian ( farba dulux lateksowa, grunt z duluxa ) niz jakbym szlifowal przed gruntowaniem? I czy w takim przypadku pozniej musze 2 raz gruntowac sciane do malowania czy nie?

Tak mi polecil jeden znajomy chcialem sie w tym upewnic albo i obalic jego gadke :P

Pozdrawiam Łukasz.szlifowac przed, farba gruntujaca raz

damianexus
26-11-2009, 19:25
grunt ma właściwości utwardzające więc tylko i wyłacznie szlifowac i docierać przed gruntowaniem i dopiero pozniej kłaśc grunt

Tomek 70
26-11-2009, 20:23
Witam mieszkam w bloku, sciany zelbetonowe, swiezo polozony gips i gladz, chcialem sie was zapytac czy lepiej wyszlifuje gladz na "szkło" dopiero po zagruntowaniu scian ( farba dulux lateksowa, grunt z duluxa ) niz jakbym szlifowal przed gruntowaniem? I czy w takim przypadku pozniej musze 2 raz gruntowac sciane do malowania czy nie?

Tak mi polecil jeden znajomy chcialem sie w tym upewnic albo i obalic jego gadke :P

Pozdrawiam Łukasz.

Nakładasz gips, szlifujesz, zamiatasz ściany, gruntujesz jednorotnie np." śnieżką grunt " następnie malujesz już docelową farbą

FOMFNY
27-11-2009, 16:53
Witam wlasnie skonczylem szlifowac papierem 240 recznie, ladnie dosc szybko poszlo.

Zmiotlem sciany zaraz przejade gruntem z duluxa, moze ktos powiedziec
czy jesli bede malowal pendzlem dosc duzym, mocno wcierac w sciane
podklad czy tylko lekko przejechac?

Skonczyl mi sie gips :( zostal tylko klej do kafelek atlas.. uzylem go
do uszczelnienia dziur miedzy podloga a sciana i w 2 miejscach
gdzie byly szczeliny miedzy rurami a sciana.. bedzie cos z tego
kleju ?

FOMFNY
28-11-2009, 17:28
kurde pomalowalem podklad duzym pendzlem

3 litry podkladu dulux na ok 50 m2 staralem sie dosc rowno malowac
pasy z gory do dolu.. bedzie cos z tego bo dopiero teraz doczytalem ze trzeba nanosic podklad walkiem zeby nie zrobic zamazow

Moze pomalowac 3 cienkie warstwy farby walkiem teraz zeby nie bylo widac tego?

A moze jeszcze raz przemalowac podkladem ale juz walkiem na to ?

ewadora
29-11-2009, 21:52
Objaśnijcie biednej kobiecie -po co gładzie jeszcze szlifować papierem ściernym
??? :o .
Ja myślałam ,ze jak już jest gładź to wszystko powinno być idealne - czyż nie tak?
A jesli nie jest to po co kłaść gładź?
Może po prostu tynk gipsowy przeszlifować tym papierem?

ewadora
21-12-2009, 22:00
To co ? NIkt nie objaśni?
A może jakiegoś małego linka?

kaltam
22-12-2009, 09:01
Wszystko zależy od jakości wykonania i użytych materiałów. Tynk gipsowy prawidłowo wykonany jest gładki ( aż śliski) jak pupa niemowlaka - ostatnia operacja to zacieranie filcem. Gdybyś chciała na taki tynk położyć farbę to normalnie ona spłynie (brak przyczepności) i dlatego między innymi wpierw daje się podkład (nie polecam farby rozrobionej wodą) np. "Grunt Śnieżka", który po wyschnięciu tworzy wyczuwalną fakturę pajęczyny na tynku by przytrzymać farbę. Tak było u mnie a miałem tynkarzy - artystów. Nigdy nie przypuszczałem że tynk gipsowy to taka gładź jak wyszlifowana płyta granitu - nie przesadzam. Gładź na tynku gipsowym daje się wtedy kiedy wykonany tynk jest niższej klasy (po prostu albo był zły materiał lub technologia lub tynkarze z niższej ligi).

ewadora
24-12-2009, 00:12
Kaltam- dzieki - dla mnie ta odpowiedź ma sens.Czyli moi tynkarze byli do d..y. Kurcze - a chłopaki z polecenia :evil:

MKSoltys
20-01-2010, 07:53
Witam, mam problem z gładzią, położyłem gładź na tynku gipsowym i za pierwszym razem nie zagruntowałem tynku pod gładź, przy gruntowaniu gładzi cała gładź się rozpłynęła, powstały mazy i zacieki i cała robota do kosza. Na tak zagruntowane podłoże położyłem nową warstwę gładzi i przy ponownym gruntowaniu sytuacja się powtórzyła.
Gładź i grunt jest atlasa, doradzono mi żeby grunt rozcieńczyć 1:1 z woda i tak zrobiłem.
Gruntowanie robię dwa dni po nałożeniu gładzi.

Proszę o pomoc co robię nie tak, gdzie popełniam błąd?

michalmayday
20-01-2010, 16:51
co najmniej dziwna sytuacja, ale gładź była sucha i po zagruntowaniu się rozpłynęła ? jeżeli tak to zmień producenta gładzi i gruntu,proponuje np megaron+unigrunt herculesa

BOHO
20-01-2010, 16:59
Wszystko zależy od jakości wykonania i użytych materiałów. Tynk gipsowy prawidłowo wykonany jest gładki ( aż śliski) jak pupa niemowlaka - ostatnia operacja to zacieranie filcem. Gdybyś chciała na taki tynk położyć farbę to normalnie ona spłynie (brak przyczepności)......

co takiego ? ? ? ?

widziałeś kiedyś, żeby farba spływała z gipsu ? :lol:

michalmayday
20-01-2010, 17:08
Kaltam tynk gipsowy zacierany filcem?? a nie pomyliło ci się z wapiennym? bo robię już kilka lat i nigdy nie widziałem żeby ktoś T. gipsowy zacierał filcówką, a po drugie jak zrobisz tak gładki tynk i wiadomo ze trzeba będzie przed malowaniem zrobić wyprawki co jest nieuniknione żeby pozalepiać dziurki dziureczki czy rysy powstałe po innych pracach,to każdą taką miejscową wyprawkę będzie pod światło widać,a malując ciemniejszymi kolorami dopiero

panicz
20-01-2010, 21:21
Do MKSoltys

Jeśli masz niezłe ściany (a takie masz już po 2 warstwach gładzi) i chcesz je tylko "dopieścić" by były idealne, kup wiadro gotowego finisz cekolu. Naciągnij cieniutką warstewkę, delikatnie przetrzyj, odkurz (jeśli nie będziesz przecierał całości możesz nie gruntować) pomaluj i ciesz się piękną ścianą i bądź dumny z dobrze wykonanej pracy :wink:

Pozdrawiam