PDA

Zobacz pełną wersję : Internet



petr_151
26-11-2009, 18:47
Jaka jest dobra alternatywa dla neostrady? . Mam od 2 lat telefon w TP.SA w tym tygodniu chcialem zamowic neostrade i okazalo sie ze w tym rejonie Bialoleki jest juz brak mozliwowsci technicznych uruchomienia tej uslugi. Jeszcze rok temu prawie kazdego dnia wydzwaniali pytajac czy nie chce od nich internetu. Teraz kiedy przyszedl czas zeby sie wprowadzic okazalo sie ze TPsa netu nie jest w stanie zaoferowac. Interesuja mnie opinie osob korzystajacych z bezprzewodowej technologii.

VIP Jacek
26-11-2009, 19:00
ale jak to?
Najpierw były warunki techniczne na prowadzenie internetu, a teraz nie ma? :o
To co, coś im się popsuło, czy jak?
A co z tymi co korzystają z internetu?

gurek
26-11-2009, 19:14
Muszą być jakieś tam ustawienia/oporządzenie (?) w centralce do, której masz przyłączony telefon. Posiadanie telefonu w TPSA, nie oznacza , że mogą ci podciągnąć neostrade.
ps. doświadczenia własne- do diabła z neostradą. weź u kogokolwiek innego

W tej chwili pisze korzystając z bezprzewodowego internetu- jest OK,

qwazar
26-11-2009, 19:16
Miałem przewodowy, teraz mam bezprzewodowy i spokojnie mogę Ci napisać że działa bez problemowo.

M K
26-11-2009, 19:38
Miałem przewodowy, teraz mam bezprzewodowy i spokojnie mogę Ci napisać że działa bez problemowo.

Możesz coś więcej napisać? Gdzie zamówiony, jaki transfer, faktycznie nie ma żadnych problemów?

irreality
26-11-2009, 19:49
Ja mam WiMax 1 Mbps z Ery i jestem z niego zadowolony.

qwazar
26-11-2009, 19:57
Mieszkamy w innych miejscach Polski, tak więc i firmy inne.
Kiedyś radiówka działała kiepsko,teraz kiedy pracuje na wysokiej częstotliwości nie widzę żadnej różnicy w porównaniu do kabla.
Wykupiłem prędkość 1MB w dół i w zupełności mi to wystarcza.
Najlepszy dowodem na poprawne działanie internetu bezprzewodowego jest zdanie mojego syna.
Gra na serwerach w grę, która wymaga dużej przepustowości i tzw. małego pingu.
Gra działa bez zarzutu.

pawlok
26-11-2009, 20:27
Możesz coś więcej napisać? Gdzie zamówiony, jaki transfer, faktycznie nie ma żadnych problemów?

To ja polece Play - ceną do warunków biją konkurencje.
Umowa na 18 miesiecy, 3 miesiace grati czyli 15*45zł. limit 10GB, prędkośc 1Mbit/s - mi wystarcza :-)
Pawlok

M K
26-11-2009, 20:45
pawlok prędkość 1 Mbit/s jest stała, czy bywa wolniej?
Odstraszający jest ten limit 10 GB.

pawlok
26-11-2009, 20:49
pawlok prędkość 1 Mbit/s jest stała, czy bywa wolniej?
Odstraszający jest ten limit 10 GB.

A który zoperatorów czy to stacjonarnych czy mobilnych zagwarantuje Tobie prędkość ??? , w tego typu usługach nie ma CIR,
10GB mało w stosunku do podobnego orange bodajże 1,5 G to całkiem sporo - mi na domowy użytek wystarcza :-)
Pawlok

M K
26-11-2009, 20:57
A który zoperatorów czy to stacjonarnych czy mobilnych zagwarantuje Tobie prędkość ???
Pawlok

Nie chodzi mi o gwarancje na papierze tylko jaka jest na co dzień prędkość przesyłu danych.

j-j
26-11-2009, 21:03
A ja sie podczepię pod temat :), nie będzie autor krzyczal (?) ;):
Mam od 1,5 m-ca blueconnect`a i po paru dniach super działania miałem i mam zawieszenia kompa i musze "guzikiem" resetować.
Dałem do reklamacji to urządzonko i dali mi zastępcze, które przez 3 dni działało super bez zwieszki i nagle 1 zwieszka dziennie a po kolejnych 3 dniach więcej zwieszek dziennie, dokładnie tak samo jak z ta ktorą oddałem do reklamacji.
Jutro idę odebrać tamtą (już niby jest z serwisu odebrana) a tą zastępczą oddam ale co dalej. Nie sądzę aby to się skończyło tak.
Zwieszki mam tylko gdy mam połączenie z netem bez polączenia nic sie nie dzieje.
Zwieszka polega na tym iż nic nie mogę zrobić jakby komp. zrobił sobie pauzę.
ktoś to zna??

pzdr

pawlok
26-11-2009, 21:26
Nie chodzi mi o gwarancje na papierze tylko jaka jest na co dzień prędkość przesyłu danych.

A to zależy gdzie surfuje :-)
Tzn zarówno po jakich serwerach i gdzie fizycznie wtedy jestem (kwestia zasięgu).
Ale blisko 1Mega też już śmigałem :-)
Za tą cene jakość jak dla mnie zupelnie dobra.
Pawlok

M K
26-11-2009, 21:49
pawlok dziękuje za informację.
Pozdrawiam :D

sledz98
26-11-2009, 21:57
Zwieszki mam tylko gdy mam połączenie z netem bez polączenia nic sie nie dzieje.
Zwieszka polega na tym iż nic nie mogę zrobić jakby komp. zrobił sobie pauzę.
ktoś to zna??

pzdr

1. program antywiursowy jest?
2. firewall włączony jest?
3. z jakiej przeglądarki korzystasz - czasem Firefox wpierdziela tyle pamięci, że komputer może zostać przytkany.

Jarek.P
26-11-2009, 22:36
ps. doświadczenia własne- do diabła z neostradą. weź u kogokolwiek innego

W tej chwili pisze korzystając z bezprzewodowego internetu- jest OK,

Ech, panowie, wybaczcie, ale czytam i micha mi się śmieje, bo generalizujecie, ile wlezie, porównując rzeczy których porównać się nie da.
U Ciebie neostrada działa źle. Skąd wiesz, jak będzie działać u niego? Może u Ciebie jest długa linia z parametrami do dupy i/lub koncentrator DSLAM który trzystu abonentów załatwia sześcioma megabitami, a u niego będzie rewelacyjnie?
To samo z internetem radiowym: u jednego będzie pięknie, u drugiego będzie czkawka i padaczka. Takie rzeczy niestety trzeba lokalnie ustalać, sąsiadów pytać.

A co do "warunków technicznych" to niestety winna jest biurokracja tepsy. Ci, którzy dzwonią i namawiają wiedzą tylko tyle, że abonent leży w strefie, w której teoretycznie się da neo założyć. A jak się jeleń trafi, to ustalanie warunków odbywa się już w komórce, która sprawdza realne zasoby.

J.

j-j
27-11-2009, 06:10
Zwieszki mam tylko gdy mam połączenie z netem bez polączenia nic sie nie dzieje.
Zwieszka polega na tym iż nic nie mogę zrobić jakby komp. zrobił sobie pauzę.
ktoś to zna??

pzdr

1. program antywiursowy jest?
2. firewall włączony jest?
3. z jakiej przeglądarki korzystasz - czasem Firefox wpierdziela tyle pamięci, że komputer może zostać przytkany.

Dzięki za odp.
1. Mam avast`a
2. Firewall włączony
3. Z firefoxa

Ale gdy miałem neostradę to nie było żadnych problemów i ten sam komputer.

pzdr

niktspecjalny
27-11-2009, 06:33
pawlok prędkość 1 Mbit/s jest stała, czy bywa wolniej?
Odstraszający jest ten limit 10 GB.

A który zoperatorów czy to stacjonarnych czy mobilnych zagwarantuje Tobie prędkość ??? , w tego typu usługach nie ma CIR,
10GB mało w stosunku do podobnego orange bodajże 1,5 G to całkiem sporo - mi na domowy użytek wystarcza :-)
Pawlok

Nie limitowana ilość plików przy 2 Mb TPSa.W paracy mam radiówkę....od gościa który ją rozprowadza.Nie dość ,że limitowana to jeszcze się czasami przycina.

robdk
27-11-2009, 06:36
A ja sie podczepię pod temat :), nie będzie autor krzyczal (?) ;):
Mam od 1,5 m-ca blueconnect`a i po paru dniach super działania miałem i mam zawieszenia kompa i musze "guzikiem" resetować.
Dałem do reklamacji to urządzonko i dali mi zastępcze, które przez 3 dni działało super bez zwieszki i nagle 1 zwieszka dziennie a po kolejnych 3 dniach więcej zwieszek dziennie, dokładnie tak samo jak z ta ktorą oddałem do reklamacji.
Jutro idę odebrać tamtą (już niby jest z serwisu odebrana) a tą zastępczą oddam ale co dalej. Nie sądzę aby to się skończyło tak.
Zwieszki mam tylko gdy mam połączenie z netem bez polączenia nic sie nie dzieje.
Zwieszka polega na tym iż nic nie mogę zrobić jakby komp. zrobił sobie pauzę.
ktoś to zna??

pzdr

Hej
Rozumiem, że blueconnect jest na USB.
Mam taki sam objaw tyle, że z modemem bezprzewodowym do liveboxa neostrady. U mnie wystarczy wyjąć dziada ze złącza USB i za chwilkę włączyć z powrotem i dalej działa.
Prawdopodobnie wina jest w napięciu na USB, że nie jest stabilne pod obciążeniem, a ta mała cholerka się sporo grzeje jak na takie ustrojstwo więc i trochę bierze mocy.
U mnie na lapku mam tylko jedno USB i właśnie wątpliwej jakości (wcześniej nie chciało wcale działać bo były skoki napięcia na koncentratorze USB, ale rozebranie i poprawienie wtyczki łączącej gniazdo pomogło, ze teraz w miarę działa).

j-j
27-11-2009, 08:28
A ja sie podczepię pod temat :), nie będzie autor krzyczal (?) ;):
Mam od 1,5 m-ca blueconnect`a i po paru dniach super działania miałem i mam zawieszenia kompa i musze "guzikiem" resetować.
Dałem do reklamacji to urządzonko i dali mi zastępcze, które przez 3 dni działało super bez zwieszki i nagle 1 zwieszka dziennie a po kolejnych 3 dniach więcej zwieszek dziennie, dokładnie tak samo jak z ta ktorą oddałem do reklamacji.
Jutro idę odebrać tamtą (już niby jest z serwisu odebrana) a tą zastępczą oddam ale co dalej. Nie sądzę aby to się skończyło tak.
Zwieszki mam tylko gdy mam połączenie z netem bez polączenia nic sie nie dzieje.
Zwieszka polega na tym iż nic nie mogę zrobić jakby komp. zrobił sobie pauzę.
ktoś to zna??

pzdr

Hej
Rozumiem, że blueconnect jest na USB.
Mam taki sam objaw tyle, że z modemem bezprzewodowym do liveboxa neostrady. U mnie wystarczy wyjąć dziada ze złącza USB i za chwilkę włączyć z powrotem i dalej działa.
Prawdopodobnie wina jest w napięciu na USB, że nie jest stabilne pod obciążeniem, a ta mała cholerka się sporo grzeje jak na takie ustrojstwo więc i trochę bierze mocy.
U mnie na lapku mam tylko jedno USB i właśnie wątpliwej jakości (wcześniej nie chciało wcale działać bo były skoki napięcia na koncentratorze USB, ale rozebranie i poprawienie wtyczki łączącej gniazdo pomogło, ze teraz w miarę działa).

Wyjmowałem z przedłużki tylko na chwilę i się nie odblokowało ale może wyciągnę na dłuższą chwilę z USB samego kompa, hmm. Wtyczką też ruszłem i nic :(.
Dziś odbiorę to naprawione i zobaczymy co będzie dalej ale obawiam się że znowu przez 2,3 dni będzie OK a potem coraz gorzej, wczoraj wieczorem 5 razy resetowałem :(.


pzdr

grave
27-11-2009, 12:29
Blueconnec to jest shit po prostu, mam tu nam myśli jakość w stosunku do ceny. przy 69zeta mam 4GB limit i prędkośc maks jaką osiągam to 1,2 Mbit, a przeważnie się smęci na 0.2-0,5... :evil: nie mam niestety alternatywy kablem, tak jest na Białołece, nawet telefonu nie podciąga Tepsa...
w kązdym razie jak mi sie skonczy umowa i nie bede mial lepszej alternatywy to na dizen dzisiejszy tez bym wszedł w Playa, lepsze stawki ...mam nadzieje ze i jakość

dgasek
27-11-2009, 14:06
Hejka

To i ja coś dorzucę. Też nie mam w Falenicy innej możliwości zdobycia netu jak radiówka. Korzystam z Wimax z Ery. 1 MBit. Generalnie jak nie ma na zewnątrz anomalii pogodowych działa dobrze i tyle ile obiecują , tyle się ściąga i wysyła. Ja mam trochę daleko do nadajnika to jak mocno wieje i maszt się giba bywa różnie.
Za to na Białołęce masz blisko do nadajnika na Annopolu także powinno być bez problemu.
Umowa i zestaw przychodzi kurierem , trochę zdolności manualnych i wszystko smiga.

Pozdr

grave
27-11-2009, 15:25
a jaki koszt tego WImaxa? To jakaś nowość? Mozna jakis ruter w domu postawic, zeby hulało na dwa kompy? :roll:

mysza223
27-11-2009, 16:16
A ja sie podczepię pod temat :), nie będzie autor krzyczal (?) ;):
Mam od 1,5 m-ca blueconnect`a i po paru dniach super działania miałem i mam zawieszenia kompa i musze "guzikiem" resetować.
Dałem do reklamacji to urządzonko i dali mi zastępcze, które przez 3 dni działało super bez zwieszki i nagle 1 zwieszka dziennie a po kolejnych 3 dniach więcej zwieszek dziennie, dokładnie tak samo jak z ta ktorą oddałem do reklamacji.
Jutro idę odebrać tamtą (już niby jest z serwisu odebrana) a tą zastępczą oddam ale co dalej. Nie sądzę aby to się skończyło tak.
Zwieszki mam tylko gdy mam połączenie z netem bez polączenia nic sie nie dzieje.
Zwieszka polega na tym iż nic nie mogę zrobić jakby komp. zrobił sobie pauzę.
ktoś to zna??

pzdr

Hej
Rozumiem, że blueconnect jest na USB.
Mam taki sam objaw tyle, że z modemem bezprzewodowym do liveboxa neostrady. U mnie wystarczy wyjąć dziada ze złącza USB i za chwilkę włączyć z powrotem i dalej działa.
Prawdopodobnie wina jest w napięciu na USB, że nie jest stabilne pod obciążeniem, a ta mała cholerka się sporo grzeje jak na takie ustrojstwo więc i trochę bierze mocy.
U mnie na lapku mam tylko jedno USB i właśnie wątpliwej jakości (wcześniej nie chciało wcale działać bo były skoki napięcia na koncentratorze USB, ale rozebranie i poprawienie wtyczki łączącej gniazdo pomogło, ze teraz w miarę działa).

Wyjmowałem z przedłużki tylko na chwilę i się nie odblokowało ale może wyciągnę na dłuższą chwilę z USB samego kompa, hmm. Wtyczką też ruszłem i nic :(.
Dziś odbiorę to naprawione i zobaczymy co będzie dalej ale obawiam się że znowu przez 2,3 dni będzie OK a potem coraz gorzej, wczoraj wieczorem 5 razy resetowałem :(.


pzdr

Dla mnie zwieszki łapało gdy firefoxa używałem - zmieniłem na operę i nie ma zwieszek.Poza tym opera ma funkcję "opera turbo" potrzeba włączyć na auto i gdy potrzeba sama zwiękrza prędkość przy małych prędkościach

j-j
27-11-2009, 22:02
Dla mnie zwieszki łapało gdy firefoxa używałem - zmieniłem na operę i nie ma zwieszek.Poza tym opera ma funkcję "opera turbo" potrzeba włączyć na auto i gdy potrzeba sama zwiękrza prędkość przy małych prędkościach

Kuźwa a jak wkładam go od rtazu do USB bez kabelka przedłużającego to obok włozona myszka bezprzewodowa działa tak do dupy że głowa boli- muli i przerywa cały czas jej ruch no i też się zwiesza.

pzdr

dgasek
27-11-2009, 22:05
Hejka

Wimax to nie taka nowośc tylko tak bardzo się z tym u nas nie reklamują.
Koszt to 83 pln miesięcznie przy umowie na 2 lata i aktywacja 49.

Możesz to podłaczyć do kazdego routera który obsługuje PPPoE i będzie smigać.

Pozdr

grave
28-11-2009, 14:21
a jak technicznie to wygląda? gdzieś ciągną jakieś kable, anteny?
jaka prędkość jest gwarantowana za te 83zeta?

ardziu
28-11-2009, 15:49
a jak technicznie to wygląda? gdzieś ciągną jakieś kable, anteny?
jaka prędkość jest gwarantowana za te 83zeta?

Wimax - antena na dachu.

Coś takiego jak prędkość gwarantowana nie istnieje w przypadku takich cen. Jak ktoś twierdzi inaczej to zwyczajnie kłamie.

dgasek
28-11-2009, 19:02
Nic nie jest gwarantowane , zwłaszcza że to radio , ale generalnie tyle ile ma byc jest.
Antena na dach + kabel do pomieszczenia gdzie jest modem , a dalej to jak tam masz w domu.
Wszystko masz w zestawie : antena , modem , kabel , wtyczki ..

Pozdr

jacekp71
28-11-2009, 19:48
no to u mnie tak: żona naiPlusie, ja na blueconnect,
taniutkie są, bo nam pracodawcy opłacają ;-)
jeśli chodzi o jakość, to jest zupełnie dobra i spokojnie wystarcza do bycia internautą,