PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta kartonowo-gipsowa na poddaszu uzytkowym.



tufus
26-11-2009, 20:32
Witam,

Mam pytanie odnośnie montażu płyt kartonowo-gipsowych, a głownie czasu ich montażu. Tak więc w sierpniu tego roku miałem montowany dach i wiem na pewno, że drzewo z tartaku było mokre oraz po montażu były obfite deszcze i w związku z tym mam obawy czy mogę montować płyty już teraz i płyty mi nie popękają, czy poczekać z tym do wiosny. Proszę o jakąś dobrą radę.
Pozdrawiam.

tufus
27-11-2009, 06:13
Ale co przecieka? Poprostu drewno, może być jeszcze mokre, i pracuje. Stąd moje pytanie czy płyty po montażu nie popękają.

tufus
27-11-2009, 06:36
To w związku z tym proszę o konkretną odpowiedź, czy montować płyty teraz, czy poczekać do wiosny, czy może zastosować specjalne wieszaki np.
krzyżowe? Czy to coś pomoże, lub jest inna metoda aby płyty nie pękały, a może wcale nie będą pękać?

elli3
27-11-2009, 06:47
ja zrobiłam dach we wrześniu i też lało.obecnie jestem na etapie przykrecania płyt na poddaszu.drewno zawsze bedzie pracowało a odczuwalnie kilka lat po budowie.wiem bo syn męża ma cały drewniany dom i w środku dużo regipsów i jakoś nie pękają łączenia, ale on zbroił wszystkie łączenia siatką do tynków cienkowarstwowych. :D