PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylator w pralni-suszarni ?



michalsiak
27-11-2009, 23:26
Cześć

Chciałem Was zapytać jak macie rozwiązane wentylowanie i odprowadzanie wilgoci z pralni - suszarni.

U mnie to pomieszczenie ok. 8m2 z osobnym kanałem wentylacyjnym fi 150.
Zastanawiam się czy założyć tam wentylator z higrostatem czy też zostawić zwykły anemostat wywiewny i zostawić wszystko grawitacji.

Dzisiaj po rozwieszeniu prania w suszarni panowała temp ok 21 stopni i wilgotność 81% - na oknach widać było skraplającą się parę.
Nie mam nawiewnika w pralni (na razie rozszczelniam okno), być może trzeba założyć nawiewnik a może po prostu wentylator załatwił by sprawę.
Obawiam się że jak założę taki z higrostatem to będzie zbyt długo pracował żeby zbić wilgotność w pomieszczeniu. Pranie przecież nie schnie godzinkę.

Co radzicie ? Jak macie to rozwiązane u siebie?

pozdrawiam

michalsiak

beton44
28-11-2009, 06:44
o ile nie ta pralnia to nie jest pralnia "zawodowa"
/czyli nie masz zakładu usług prania/

to się w ogóle nie przejmuj...

lekko uchyl/rozszczelnij/w lecie otwórz okna...
ile tych prań będzie??? 2-3 na tydzień???

kaltam
28-11-2009, 07:25
Polecam wentylator z żaluzją i czujnikiem ruchu (nastawa czasu pracy).

michalsiak
28-11-2009, 08:21
lekko uchyl/rozszczelnij/w lecie otwórz okna...
ile tych prań będzie??? 2-3 na tydzień???

pralnia jak najbardziej prywatna :-). Wlasnie teraz mam tak jak napisałes, wczoraj miałem ok 23.00 wilgotność 81%, dzisiaj przed chwilą sprawdziłem wilgotność spadła do 66% ale roszenie w krawędziach okien pozostało.




Polecam wentylator z żaluzją i czujnikiem ruchu (nastawa czasu pracy).


sam nie wiem do pralni wchodzi się też na chwilke czasem nie po to żeby wieszać pranie lub prać ale też umyć buty itp. załączało by to niepotrzebnie wentylator.
Chyba spróbuje podłączyć ten z higrostatem i ustawie go na wysokipoziom wilgotności (80%) i zbadam ile będzie pracował - jeżeli za długo to olewam - wentylator ma 25W poboru mocy

michalsiak

agnieszkakusi
28-11-2009, 14:29
u nas pralnia połączona jest z łazienką. W przypadku dużej wilgotności w pralni po prostu uchylamy okno i po jakimś czasie jest ok.

Kris2222
28-11-2009, 19:14
tak czytam i sie zastanawiam co za sens montować ten wspomniany wentylator skoro i tak dążysz do tego by praktycznie nie pracował , ustawiając higrostat na 80%
nie wiem o co koledze chodzi , czcesz zamontować wentylator ale najlepiej jakby był na wode ,

michalsiak
28-11-2009, 20:01
co za sens montować ten wspomniany wentylator skoro i tak dążysz do tego by praktycznie nie pracował , ustawiając higrostat na 80%
nie wiem o co koledze chodzi , czcesz zamontować wentylator ale najlepiej jakby był na wode

Mylisz się. Chcę zmniejszyć ewentualną wysoką wilgotność. Jeżeli ustawię wartość orientacyjną na załóżmy przykładowe 80 % a powiesze dziesięc prześcieradeł które niewątpliwie taką wilgotność spowodują to mam nadzieję, że wentylator obniży ją do niższej wartości.

A jeżeli powieszę 3 pary gatek to się nie włączy - ot i cała filozofia

michalsiak

pierwek
29-11-2009, 17:22
Co radzicie ? Jak macie to rozwiązane u siebie?

można tak:

http://79.188.255.66/murator/fun/wentylator.jpg

;)