PDA

Zobacz pełną wersję : Topaz III - budowę czas zacząć...:):):)



jagódki
28-11-2009, 16:02
Witamy Wszystkich Serdecznie...

Nadszedł czas kiedy i my postanowiliśmy rozpocząć nasz dziennik "dzień po dniu". Budowa zbliża się wielkimi krokami a tu ciągła walka z urzędami:)

Po wielu wielu dyskusjach zdecydowaliśmy się na projekt domu Topaz III z MGprojekt. I myślę że to była najbardziej trafna decyzja.

pozdrawiamy i życzymy sobie wytrwałości w pisaniu dziennika:)

Zapraszamy wszystkich do czytania naszego dziennika i komentarzy

pozdrawiamy
Asia i Marcin

jagódki
28-11-2009, 16:30
Niestety nie wiem jeszcze jak wstawiać zdjęcia na forum więc narazie nie zobaczycie naszego domku...

Może ktoś mi podpowie jak na tym forum mogę wstawiać zdjęcia lub linki do innych stron????

lidszu
28-11-2009, 16:34
założyłam ci komentarze :D

http://forum.muratordom.pl/post3824760.htm#3824760

meg60
28-11-2009, 18:38
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz3/images/topaz3.jpg

To ja wkleję wasz domek :P :P :P :P :P :P

jagódki
28-11-2009, 18:40
Dziękuję Ci za poradę. Może tym razem się uda :D

Tak właśnie będzie wyglądało wejście do naszego domku:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz3/images/topaz3.jpg

A tak wygląda tył... z tarasem na którym co rano będziemy pili kawkę...
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz3/images/topaz3-w2.jpg

Rzut na parter:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz3/images/r1.jpg

Rzut na pięterko:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz3/images/r2.jpg

I co? Czyż nie piękny ten nasz Topazik?

jagódki
28-11-2009, 19:14
Teraz kiedy już się tu zadomowiliśmy i nauczyliśmy się jak wstawiać zdjęcia :D :D możemy opisać jak to było...

Nasza przygoda z "pomysłem na dom" rozpoczęła się 20 lutego 2008 roku kiedy to wystąpiliśmy do gminy o warunki zabudowy. I od tego momentu droga nasza nie była raczej usłana różami.
Wydawałoby się to takie proste - mieć działkę i wybudować dom - i tu się wiele osób myli bo wcale nie jest to takie proste!!!
W październiku 2008 szczęśliwi odebraliśmy warunki zabudowy które miały się uprawomocnić po 14 dniach :D ... ale tu niestety nastąpił pierwszy problem. Developer, który po sąsiedzku planuje budowę osiedla domków szeregowych odwołał się od decyzji, ponieważ gmina Wawer nie poinformowała go o naszych warunkach zabudowy!!! W takiej sytuacji gmina odesłała nasze warunki zabudowy do SKO, gdzie sprawa ugrzęzła na 4 miesiące!!! W końcu w marcu 2009 roku po 13 miesiącach biegania po urzędach otrzymaliśmy prawomocne warunki zabudowy.
Kolejnym problemem bylo wydzielenie naszej działki z większego kawałka oraz wydzielenie prywatnej drogi dojazdowej, która ma mieć aż 7m szerokości!!!

Aż trudno uwierzyć, że wszystkie te formalności trwają tak długo.

Teraz czekamy już na mapę, w którą będziemy mogli zaadoptować nasz domek :D

Do pozwolenia na budowę jeszcze przed nami dłuuuuga droga ale nie zniechęcamy się i w środę jedziemy zamówić projekt domu :D :D :D

jagódki
01-12-2009, 19:49
Hurey Hurey :D :D :roll: :roll: :roll:

Dzisiaj dostaliśmy smska z Gminy z informacją, że mapa podziału naszej działki na drogę dojazdową do naszej działki jest gotowa i możemy ją odebrać!!! Hi Hi Hi brzmi to tochę skomplikowanie ale taki właśnie był nasz podział działek (droga dojazdowa miała 3m a gmina zarzyczyła sobie 7m szerokości). Czekaliśmy na tą mapę już kilka tygodni i w końcu się doczekaliśmy.
Teraz jeszcze musimy czekać na drugą mapę - już naszej działki

Nasza działka ma 1800m i jest o wymiarach 30m x 60m. Jest to działka pusta nie zalesiona - krótko mówiąc mamy niezły kawał pola :D
W okolicy (a w zasadzie z trzech stron) budują się nowe domy więc będziemy mieli duuużo nowych sąsiadów.

jagódki
01-12-2009, 19:51
UWAGA UWAGA

JUTRO RANO JEDZIEMY ZAMÓWIĆ PROJEKT NASZEGO DOMKU!!!!

Projekt do odebrania powinien być gotowy za ok 2 tygodnie :) :) :) :) To będzie taki nasz gwiazdkowy prezent :D

jagódki
02-12-2009, 09:12
A to nasza działeczka - takie sobie narazie małe poletko... ale tylko narazie bo w przyszłości mamy zamiar zrobić z tego piękny ogród :D


Widok z lewej:
http://lh6.ggpht.com/_Vya3_UsyTGc/SxYtERluwpI/AAAAAAAAAFw/0Hbatc4BFcw/s640/dzialka5.jpg

Widać że już nawet mamy sąsiadów :D

Widok z prawej:

http://lh3.ggpht.com/_Vya3_UsyTGc/SxYs_8cpIhI/AAAAAAAAAFs/5n09nlTqyDc/s640/dzialka3.jpg

jagódki
02-12-2009, 09:17
A tak właśnie wyglądała jeszcze niedawno droga dojazdowa do naszej działki:
http://lh3.ggpht.com/_Vya3_UsyTGc/SxYtHtf-GsI/AAAAAAAAAF0/hYpeEydOMTc/s640/Celulozy4.jpg

Aż tu pewnego dnia... zajeżdżamy a tam gmina zrobiła nam miłą niespodziankę :lol: :lol: :lol:

Tylko popatrzcie mamy asfalt!!! I to nie byle jaki!!!
http://lh3.ggpht.com/_Vya3_UsyTGc/SxYtKLVwXvI/AAAAAAAAAF4/9bJxCHj367I/s640/20091124%28002%29.jpg

jagódki
03-12-2009, 15:03
UROCZYŚCIE OŚWIADCZAM ŻE PROJEKT TOPAZ 3 ZOSTAŁ ZAMÓWIONY!!!

Zamówiliśmy bezpośrednio w MG projekt i okazało się, że na projekt będziemy czekali tylko tydzień :lol: :lol: :lol:
Ponieważ tochę zmieniliśmy decyzję odnośnie umiejscowiena domku na działce zamówiliśmy odbicie lustrzane z garażem po lewej stronie.

jagódki
08-12-2009, 21:15
PROJEKT Domku odebrany :D :D :D :D :D
Teraz czekamy od geodety na mapkę do celów projektowych :D :D :D
W przyszłym tygodniu jedziemy do firmy zrobić projekt kuchni ...
Jest to bardzo ważne czy, chcemy kuchnie z wyspą, gdzie będzie płyta z okapem itp...

jagódki
13-12-2009, 09:41
Wczoraj odwiedziliśmy Lidszu i obejżeliśmy jej domek :D
Teraz już napewno wiemy, że nasz wybór był trafny i że Topaz 3 to dom który spełnia nasze oczekiwania .

Lidka dziękujemy Ci bardzo za zaproszenie :D
Odwiedzimy Cię ponownie na wiosnę :D

jagódki
14-12-2009, 14:34
Na tym etapie budowy a raczej adaptacji projektu do działki, zdecydowaliśmy się na robienie projektu kuchni. Bardzo chcemy mieć wyspę, dlatego odwiedziliśmy firmę projektową i podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie naszej kuchni :D :D :D
Wyspa w kuchni wiąże się z wieloma zmianami - będzimy musieli przeprojektować podłącza wodno - kanalizacyjne i elektryczne, oraz ogrzewania podłogowego.
Projekt kuchni powinien być gotowy w ciągu trzech, czterech miesięcy :D
Raczej nie chcemy mieć kuchni gazowej, tylko płytę indukcyjną, która jest bezpieczniejsza i wygodniejsza.
Kuchnia będzie piękna i nowoczesna!!! Napewno nie będzie taka obudowana dookoła, jak to jest pokazane na projekcie oryginalnym ... :D

jagódki
07-01-2010, 16:19
Po ostatnim wpisie niewiele się zmieniło... Przed Świętami Bożegonarodzenia odebraliśmy od geodety trzy mapki 500 setki, jedna dla Stoenu, gazowni i trzecia do MPWiK do przyłącza wody miejskiej. Dziś w Stoenie złożyliśmy wnosek o przyłącze energetyczne na 17 kW. Stoen na 21 stycznia przygotuje umowę a czas na realizacje ma do półtorej roku :evil: :evil: :evil: Za każdy kilowatt trzeba zapłacić 160 zł, czyli 17 razy 160 to 2720 pln :(
Monopolista, więc trzeba będzie czekać, może uda się coś przyspieszyć.
Zamówiłem 17 KW aby mieć zapas , tak mi proponował mój architekt, który będzie robił adaptacje domu do działki....
Jeszcze musimy podjechać do Gazowni i MPWiK, może uda nam się to załatwić w przyszlym tygodniu. Gazu i wodociągu niema, ale jest projektowany i podobno Gmina Wawer w tym roku ma wybudować, zanim ukończymybudowę to mamy nadzieję , że będzie .... :lol:
Dziś odebraliśmy mapki do celów projektowych, sztuk pięć :D :D :D
Pięć tych mapek i trzy poprzednie 950 zł :( hmhmhm... nikt nie powiedział, że będzie tanio .... :D
Teraz tylko do architekta, który zażyczył sobie 2 tysiące za mapkę ( bez wprowadzania zmian ), 3 tysiące ze zmianami :evil:
Jak już architek zrobi mapkę i będziemy mieli umowę ze Stoenu, możemy składać papiery o Pozwolenie O Budowę :D :D :D
Na niedzielę 10 stycznia jesteśmy umówieni z architektem od kuchni, zobaczymy co nam zaproponowali.... :lol: Chcemy mieć wyspę w kuchni ...
:D :D :D

jagódki
12-01-2010, 17:25
Projekt u architekta :D trochę to potrwa :( jak architekt zaczął dokladnie czytać warunki zabudowy, to się załamał co tam powypisywali w gminie... :evil:
W niedzielę byliśmy u projektanta od kuchni, wypytał nas o szczegóły i na 14 lutego ma przygotować projekt, ciekawe czy nam przypadnie do gustu... :)
Aha i bardzo ważne, zaczeliśmy wybierać wykonawce.
Pierwszy wykonawca wycenił nam SSO z dachówką ceramiczną o 41 tyś więcej niż drugi!!! :o
Jeszcze mamy na oku trzecią poleconą firmę budowlaną, zobaczymy jaką cenę nam powiedzą? :o :o :o
Chcemy budować z porotermu plus dachówka ceramiczna, no i dwa stropy, nie wiemy jeszcze czy wylewany monolityczny czy teriva, plusy bardziej przemawiają za terivą... cichy, ciepły, tańszy i szybszy....

jagódki
15-01-2010, 14:29
STOEN, MPWiK oraz PGNiG załatwione... teraz trzeba czekać na warunki techniczne( chyba tak to się nazywa :D )
Dziś byłem u mojego architekta, mapka gotowa, domek naniesiony :) :) :)
Działka wygląda pięknie, duży ogród .... Może wieczorkiem uda mi się wkleić fotkę tej mapki .... Pan architekt powiedział, że powinniśmy zdążyć złożyć wszystkie dokumenty o pozwolenie na budowę już 25 stycznia :) :) :)
Zostanie nam odczekać dwa miesiące i mam nadzieję, że na koniec marca PNB będzie gotowe do odbioru .... :) :) :) SUPER SUPER SUPER
Teraz trwa kasting na ekipę budowlaną. Jak pisałem wcześniej dwie wyceny mamy, na poniedziałek jestem umówiony z trzecią firmą... Ciekawy jestem jaki kosztorys otrzymam :)
Wiosna się zbliża małymi kroczkami i przed nami wielkie wyzwanie... Budowa naszego wymarzonego domku :) :) :)

jagódki
20-01-2010, 17:13
Pan Adam, który ma zrobić nam wycene potrzebuje projektu, a cztery sztuki są u architekta :( Jak uda mi się na kilka dni pożyczyć jedną książkę projektu, to wtedy pan Adam zrobi mi kosztorys. Trzeba będzie poczekać :( :( :(
W piątek jadę obejżeć dom w SSO, tej fimy której kosztorys już mam i jest atrakcyjny cenowo :D
Dziś dzwoniłem do Stoenu i warunki techniczne czekają do odboiru :D :D :D
Jutro pojadę je odebrać , :D :D :D potrzebne są do pozwolenia na budowę.

Mamy już troszkę z górki, teraz niebawem skaładamy paiery do gminy i czekamy :D
Gmina Wawer ma dwa miesiące na wydanie PNB :( :( :( wątpie, że uda się przed czasam ... :( :( :(

jagódki
21-01-2010, 19:37
Dziś odebrałem ze STOENu warunki przyłączeniowe i zawiozłem je do architekta :D :D :D
Projekt gotowy do złożenia w gminie :D :D :D
W przyszłym tygodniu składam o PnB :D :D :D :D :D :D :D
Teraz gmina ma do 65 dni na wydanie PnB :evil: :evil: :evil: podobno wcale się nie spieszą i do dokumentów zaglądają po miesiącu ... brak słów :evil: :evil: :evil:

jagódki
25-01-2010, 17:17
W końcu odebraliśmy od naszego architekta projekt :D :D :D
Tak wygląda nasz domek wrysowany w działkę :lol: :lol: :lol:


http://lh5.ggpht.com/_Vya3_UsyTGc/S1_xSYPUyHI/AAAAAAAAAJk/wrS2KA5NTCs/s640/20100115.jpg

W czwartek składamy do Gminy dokumenty o PnB :D :D :D

jagódki
28-01-2010, 17:43
POZWOLENIE NA BUDOWĘ DO GMINY ZŁOŻONE :D :D :D :D :D :D

jagódki
08-02-2010, 15:05
Gmina zareagowała szybko, przysłali list abyśmy poprawili dane wypełnione we wniosku o PnB :) :) :) brakuje jedynie dokumentu który już nasz architekt załatwia :) :) :)
Odebraliśmy decyzje o podziale, teraz dwa tygodnie będzie się uprawomocniać i na 23 lutego mapka gotowa do odbioru :)
W niedzielę 14 lutego jedziemy do naszego architekta od kuchni, ma być gotowa wizualizacja naszej kuchni :D
hmhm ciekawy jestem jak im to wyszło ....

jagódki
15-02-2010, 07:45
Wczoraj byliśmy u architekta od kuchni. Przygotował dla nas dwa projekty, jeden taki sobie, taki normalny , ale ten drugi to dopiero zobił na nas wrażenie :o :o :o Udało się wcisnąć wyspę na której jest płyta indukcyjna i zlew :D :D :D poprostu super :D
Nadal czekamy na pismo od inżyniera ruchu, jest ono potrzebne do PnB :(
Zostało wysłane listem poleconym w ubiegły wtorek :(

jagódki
17-02-2010, 18:46
Uff... pismo od inżyniera ruchu dotarło, w piątęk muszę dostarczyć do gminy do PnB :D :D :D

jagódki
19-02-2010, 13:01
Wszelkie formalności związane z PnB dostarczone do gminy :D :D :D
Teraz cierpliwie musimy czekać na decyzję :D :D :D
W przyszłym tygodniu minie miesiąc jak leży projekt w gminie...mój architekt ma porozmawiać i może uda mu się przyspieszyć, w końcu pracował z nimi kilkanaście lat :D :D :D

jagódki
23-02-2010, 20:36
Projekt kuchni zrobiony :D :D :D sprzęt do zabudowy firmy SIEMENS wybrany :D :D :D
Teraz jesteśmy na etapie projektowania wnętrza domu. :D Jeszcze nie wiemy czy chcemy aby nam architekta projektowała wszystkie pomieszczenia, czy tylko parter, plus trzy łazienki :D :D :D ale mamy jeszcze troszkę czasu :D :) :)

jagódki
25-02-2010, 13:47
15 lutego wpłaciliśmy połowę kwoty na przydział mocy, a wystąpiliśmy o 17 KW :D Dziś miałem telefon od firmy MAXELL, która jest podwykonawcą STOENu, chcą się zemną spotkać w celu omówienia miejsca planowanego przyłacza elektrycznego :D :D :D Szybka reakcja, mam nadzieję, że też uda się w miarę szybko wykonać to przyłącze i w tym roku byśmy mieli " prund " na działce :D :D :D Śniegi jeszcze nie stopniały, geodeta nie może wejść i wymierzyć działki .... Wiosna się zbliża malymi kroczkami :D :D :D
No właśnie zbliża się, a my 20 marca jedziemy na tydzień do Włoch na narty :D :D :D Po powrocie trzeba będzie się zająć budową :D

jagódki
28-02-2010, 09:50
Wczoraj byliśmy na działce i mile jesteśmy zaskoczeni, leżą już żółte rury gazowe :D :D :D PGNiG rozpocznie już niebawem budowę w ulicy linii gazu :D :D :D Wniosek o przyłącze już zostal złożony i w tym roku powinniśmy mieć już swoj gaz na działce :D

jagódki
01-03-2010, 15:33
Dziś rano bylem w gminie, podać nowy numer działki do PnB, decyzja o podziale się uprawomocniła :D Pani która zajmuje się moim pozwoleniem na budowę oznajmiła mi że brakuje jej decyzji od lokalizacji wjazdu i zjazdu, dokemntu od inżyniera ruchu, który zostal już złożony jakiś czas temu :(
Zapomniałem o tym piśmie, myślałem że jak to złoże to już dalej będzie dostarczone do PnB :( a tu wszyscy chcą same DECYZJE :(
Ja już momentami nie łapie się w tych procedurach, dokumentach, decyzjach... papierki...papierki... normalnie szok :evil: :evil: :evil:
Byłem też w firmie MAX-EL która przygotowuje plany dla STOENu, plany powinny być gotowe we wrześniu i poinformowali mnie, że może uda się jeszcze w tym roku podłączyć nam prąd na działce :D :D :D

jagódki
04-03-2010, 17:13
Odebraliśmy mapki z podziałem :D Udało się wydzielić naszą działkę :D
Jest duża, ma 1800 m2 :D Jak już odbierzemy PnB to będziemy się starać o pozwolenie na przydomową oczyszczalnie, zamiast zwykłego szamba .
Gmina nie robi problemów dla działek powyżej 1500 m2 :D :D :D
Nadal czekamy na PnB :( chyba gmina wcześniej nie wyda decyzji :( :( :(

jagódki
05-03-2010, 16:20
przyszły warunki techniczne z gazowni :D :D :D
1. gazownia - mamy
2. stoen - mamy
3. wodociągi - mamy

W tym roku powinniśmy mieć u siebie na działce wyżej wymienione media :D :D :D

jagódki
11-03-2010, 18:51
Byliśmy w Gminie, odebrałem Decyzje wjazdu i zjazdu z ulicy do nas na działkę :o Wszystkie dokumenty, decyzje, postanowienia i pozwolenia złożone... 28 marca minie 60 dni kiedy to gmina rozpatruje nasze PnB :( :( :( Kilo soli można zjeść jak już to wszystko pozałatwiamy
19 marca jedziemy na narty do Włoch, mam nadzieję że jak wrócimy to PNB będzie gotowe :D

jagódki
29-03-2010, 21:24
MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ :D :D :D
24 Marca odebraliśmy gorące PnB :D, a 28 marca minełoby dwa miesiące :o :o :o Gmina się postarała i wydała decyzję :D Teraz jedynie musimy poczekać na zwrotki aby PnB się uprawomocniło :D :D :D
Mamy nadzieję, że już po świętach będziemy mieli prawomocne PnB :D

Aha, byliśmy na nartach we Włoszech a ja mam prawdopodobnie pozrwywane wiązdła w kolanie :( :( :(
Teraz muszę zrobić rezonans i się okaże czy czeka mnie operacja :(

jagódki
10-04-2010, 08:28
Mamy już prawomocne Pozwolenie na Budowę :-) :-)

jagódki
04-02-2011, 17:02
Witamy ponownie!

Po prawie rocznej przerwie reaktywowaliśmy akcję budowania Topaza III i na wiosnę ruszamy z budową:):):)
Trzymajcie za nas kciuki:) oby tym razem się powiodło:)

pozdrawiamy wszystkich budowniczych:)

jagódki
04-02-2011, 18:54
MEDIA NA START!!!

Wiosną ubiegłego roku podpisaliśmy umowę ze stoenem i gazownią. Na prąd mamy już służebność przesyłu w drodze:):):) musimy jeszcze podpisać służebność dla gazowni.

W tym tygodniu zaskoczył nas bardzo miło Stoen:) firma rozpoczęła wykop pod kable elektryczne i na dniach będziemy mieli prąd w działce.

A TU BĘDZIE PŁYNĄŁ NASZ PRĄD:
https://lh3.googleusercontent.com/_Vya3_UsyTGc/TUxSl9Vfq5I/AAAAAAAAAKo/9e1a9BMxs48/s512/20110201499.jpg

jagódki
04-02-2011, 19:44
W przyszłym tygodniu będziemy robić geotechnikę gruntu:)
Nasz wykonawca poradził zrobić to badanie przed budową TOPAZA.
Budynek będzie bardzo ciężki (dwa stropy monolityczne + dachówka)!!! Lepiej się upewnić jaki jest grunt przed budową domu niż potem płakać.

jagódki
10-02-2011, 18:18
Uroczyście oświadczam że prąd do naszej działki został dostarczony!!!!!

A oto i nasza skrzynka:):):)
https://lh6.googleusercontent.com/_Vya3_UsyTGc/TVQq6I_99uI/AAAAAAAAALU/54-Zy3ihgFQ/s512/skrzynka%20elektryczna.jpg

jagódki
24-02-2011, 08:20
Odebraliśmy badanie Geotechniczne gruntu. Były wywiercone trzy otwory na głębokość 4 metrów. W pierwszym otworze humus jest na głębokości 0,90 metra, w drugim jest na 0,60 metra, w trzecim 0,40 metra, natomiast poziom wód gruntowych jest na głębokości 0,90 metra.
Firma która robiła badanie radzi aby wykopy i fundamenty robić na przełomie czerwca i lipca.
W takim wypadku budowę naszego Topaza rozpoczniemy latem.

jagódki
08-03-2011, 07:37
Wczoraj byliśmy u notariusza, musieliśmy zrobić służebność dla gazowni. Projektowany jest gazociąg w drodze dojazdowej do działki.
Umowę podpisaliśmy 30 marca 2010 roku i gazownia ma 18 miesięcy na wybudowanie gazociągu przyłącza.

jagódki
26-04-2011, 18:38
Minęło trochę czasu od naszego ostatniego wpisu.
Nasz wykonawca dziś potwierdził termin rozpoczęcia prac : 1 lipca 2011 :-)
Mieliśmy nadzieję, że uda się z budową ruszyć od czerwca ... 18 lipca wyjeżdżamy na dwutygodniowy urlop i mieliśmy nadzieję, że trochę wcześniej zaczniemy.
W maju muszę podjechać i zgłosić rozpoczęcie budowy do Nadzoru Budowlanego.

jaboo
12-05-2011, 13:39
a ja właśnie jestem na etapie decyzji wersji Topazu I II a może właśnie III :) fajnie że wkrótce zaczynacie :)

jagódki
30-05-2011, 17:48
W ubiegłym tygodniu zostaliśmy mile zaskoczeni, MPWiK buduje wodociąg w ulicy :-)
Czas rozpoczęcia budowy zbliża się wielkimi krokami...
Trzymajcie kciuki :-)

jagódki
08-06-2011, 17:35
Dziś rozmawiałem z Wykonawcą, zaczynamy 1 lipca :-) HURA :-)))
18 lipca wyjeżdżamy na dwa tygodnie na wakacje i do tego czasu powinniśmy mieć zrobiony stan zero, tak mnie zapewniał wykonawca :-)
Jutro jadę do Powiatowego Nadzoru Budowlanego zgłosić kierownika budowy i termin rozpoczęcia budowy :-)
Mamy już zaprojektowaną kuchnię, naszą łazienkę przy sypialni, wc przy salonie, łazienkę chłopaków i prawie cały dół ... Domek jeszcze się nie buduje, a my już mamy projekty wnętrz...
Jest ważne ponieważ będą przesuwane ścinki działowe, przy kuchni i w naszej łazience, będzie trochę większa :-)

jagódki
21-06-2011, 16:10
Czekamy cierpliwie na wbicie pierwszej łopaty ... :-)

jagódki
30-06-2011, 16:36
Dziś pan wiercił nam studnie :-) Jutro założy filtr i będziemy mieli wodę :-)
W poniedziałek 4 lipca ruszamy z budową pełną parą:-) HURA HURA

jagódki
01-07-2011, 13:50
Uroczyście oświadczam MAMY JUŻ WODĘ :-) hura!!!!



https://lh4.googleusercontent.com/-DAMlfh0VJ9E/ThHuvgWA05I/AAAAAAAAAMY/G1IEcWCQ8T8/s512/studnia%252520-%252520woda.jpg

jagódki
04-07-2011, 18:05
No i niestety deszcz leje już dwa dni i pogoda nie pozwoliła nam dzisiaj rozpocząć budowy:( :( :(

Czekamy z koparką aż przestanie padać.

Nasza działka przed rozpoczęciem budowy
https://lh3.googleusercontent.com/-7SGXUya5UEY/ThHuqwZWAEI/AAAAAAAAAMU/OxR5FpdNUZg/s640/dzia%2525C5%252582ka%252520przed%252520budow%2525C 4%252585.jpg

jagódki
05-07-2011, 19:01
uroczyście oświadczam
5.07.2011 budowa rozpoczęta


Pan Koparka w końcu zabrał się do pracy.... zdejmowanie humusu....
https://lh4.googleusercontent.com/-auxZSWjdcJE/ThNaAOdkowI/AAAAAAAAANI/bJzUNtbKfDk/s288/20110705755.jpg

A nasza ekipa budowlana przygotowywała sobie lokal:) takich kontenerów będziemy mieli 5!!!
https://lh3.googleusercontent.com/-Bdx1bHBX-mk/ThNaAIkjSGI/AAAAAAAAANE/KbTKIJjqNzk/s288/20110705757.jpg

A tutaj powstanie nasz domek:):):):) wykop 21m x 18m
https://lh3.googleusercontent.com/-dCwKpW-vqX8/ThNaUgXB0BI/AAAAAAAAAN0/EwzxVlMLWl8/s288/20110705767.jpg

jagódki
07-07-2011, 19:39
Trzeci dzień budowy:):):) Juuuupiiii już powoli widać zarys naszego domu:):):)

Pan Mała Kopareczka wybierał ziemię pod fundamenty. Jutro lejemy chudziaka:)

https://lh5.googleusercontent.com/-ZjW4KMI3CK8/ThX7htWV-0I/AAAAAAAAAOQ/N6BFsHmngS0/s640/20110707781.jpg

jagódki
13-07-2011, 08:18
Kolejne prace zbliżają nas do wyczekiwanego etapu ZERO:)

https://lh5.googleusercontent.com/-jSS9peJsCeY/Th1FqUA-inI/AAAAAAAAAPI/VPCLrfyo098/s288/1.jpg

Ławy fundamentowe zalane chudziakiem B10
https://lh6.googleusercontent.com/--jgF8uiE9kU/Th1Fq2hlBtI/AAAAAAAAAPM/W1x_7YRpS4c/s288/2.jpg

Zbrojenie fundamentów
https://lh6.googleusercontent.com/-8xMxu17N_Y4/Th1FqIUU4bI/AAAAAAAAAPE/gCh-Ujg6BPc/s288/3.jpg

wylewanie ław fundamentowych B20
https://lh6.googleusercontent.com/-KFV0NWgiePY/Th1FrinGZtI/AAAAAAAAAPQ/bbaRr5aUnEg/s288/4.jpg
tutaj widać już wymurowane bloczki fundamentowe :-)
https://lh3.googleusercontent.com/-FMCDl6frCv0/Th1Fr9rOGKI/AAAAAAAAAPU/_gVv__Z6Yvc/s288/5.jpg

impressa
13-07-2011, 13:53
Hej Jagódka..

Jaki koszt przewidujesz od początku do stanu deweloperskiego?

Pozdrowienia i dzięki za super dziennik!

jagódki
13-07-2011, 20:22
Wczoraj murowali bloczki fundamentowe, dziś gdy o 10.00 przyjechałem na budowę to fundament był wymalowany na czarno i izolowali specjalnym styropianem :-)
Zaczęli wozić piach do zasypywania, koparka wsypywała piach do środka, zagęszczali i dookoła obsypywali też piachem. Humus który został ściągnięty, nie nadawał się na obsypywanie fundamentów. Mój kierownik stwierdził po przebadaniu, że zbyt wilgotny jest i fundamenty byłyby narażone na zbytnią wilgoć....
Jutro hydraulicy mają rozprowadzać instalacje wodno kanalizacyjną a w piątek będą lać chudziak i stan " 0 " będzie gotowy :-)
Chłopaki szybko i sprawnie ruszyli z budową, można ich pochwalić :-) Wczoraj pracowało ich aż 14 stu ...
Od 5 lipca kiedy zaczęli ściągać humus, do piątku 15 będzie 9 dni jak pracują i stan ZERO będzie gotowy :-)
SUPER :-)
Jak już będzie gotowy stan " 0 " to chłopaki będą mieli przerwę dwa tygodnie, my wyjeżdżamy na wakacje, wracamy 2 sierpnia i 3 ruszymy znów z kopyta :-)

jagódki
13-07-2011, 20:23
Witaj, jeszcze nie liczyliśmy ile wyjdzie nam do stanu deweloperskiego, ciężko to oszacować na tym etapie :-(

jagódki
14-07-2011, 21:18
Kolejny dzień budowy.

Ocieplanie fundamentów styropianem.
https://lh4.googleusercontent.com/-k-1DBPq940E/Th9LTLAQrnI/AAAAAAAAAPo/ERhzdLFGIyc/s640/0..jpg


https://lh6.googleusercontent.com/-RDF3KJaXip4/Th9LUBCyYqI/AAAAAAAAAPs/1Ir5gE6X4R0/s640/1..jpg

Tak wyglądają zasypane już piaskiem fundamenty.
https://lh6.googleusercontent.com/-42ECGR2SAJY/Th9LVTABuwI/AAAAAAAAAPw/RZLV3cMDlXA/s640/2..jpg

Układanie rur hydraulicznych.
https://lh6.googleusercontent.com/-mlc_zEqvV7o/Th9LYRB1c9I/AAAAAAAAAP0/bXxAm023Hp0/s512/3..jpg


A tutaj widać bloczki fundamentowe z których układany był fundament. Jest to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów do budowy fundamentów - bloczki klasy B 30 z wpustami!!!!
https://lh5.googleusercontent.com/-niHdGTDOEwA/Th9LZmJXePI/AAAAAAAAAP4/wAQgwrpa9A4/s640/4..jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-aXPwqhB3NFA/Th9LdPX7EvI/AAAAAAAAAP8/JBdO3O8DbBk/s640/6..jpg


A tutaj mamy już gotowy odpływ wody do naszej wyspy w kuchni:):):)
https://lh3.googleusercontent.com/-1zBA32LSAwo/Th9LdYHSo1I/AAAAAAAAAQA/7g6oXnjLung/s512/5..jpg

jagódki
17-07-2011, 17:23
Uroczyście oświadczam 15.07.2011 STAN "0" UKOŃCZONY


Wylewany tak zwany chudziak na stan zero

https://lh4.googleusercontent.com/-a3r0n0QM6Ug/Tj7r6BV9xlI/AAAAAAAAARg/ExYjRBzZrYw/s512/DSC_3552.JPG

Etap zero zakończony... wiecha zasadzona:):):)

https://lh6.googleusercontent.com/-uq6js_H4fyY/Tj7rplkdtEI/AAAAAAAAARQ/QS9vqHNaCNI/s720/DSC_3580.JPG

jagódki
05-08-2011, 22:13
Witamy, we wtorek 2 sierpnia wróciliśmy z Wakacji :-) Było słonecznie i gorąco :-)
W czwartek 4 sierpnia nasi panowie w liczbie 14 osób zaczęli stawiać parter...
Godzina 19.00 parter gotowy :-)
Jutro postaramy się wkleić kilka fotek :-)

jagódki
07-08-2011, 21:06
Po 12 godzinach pracy ściany parteru zostały postawione.

https://lh3.googleusercontent.com/-eh8Zt_m9Mc4/Tj7qSOI8wlI/AAAAAAAAAQs/5or7YhV6q5s/s640/20110804910.jpg

To widać wejście do domu i okno w kuchni. Świetlik kuchenny doda uroku naszej pięknej kuchni:):):)
https://lh5.googleusercontent.com/-fUkzGzgdjbw/Tj7qkC-KVFI/AAAAAAAAAQw/y-95LW2_KSo/s640/20110804918.jpg

A tutaj widok na pomieszczenie gospodarcze.... schody i dolną łazienkę narazie trzeba sobie wyobrazić:)
https://lh3.googleusercontent.com/-kBNVY4fUrM4/Tj7q2gviKSI/AAAAAAAAAQ0/iWm4_Mk_m8o/s720/DSC_0057.JPG

W tym miejscu powinno być okno w jadalni ale trochę przerobiliśmy projekt:) i w tym miejscu zamiast okna robimy drzwi tarasowe. Przy jadalni robimy dodatkowy duży taras.
https://lh6.googleusercontent.com/-pFuimS9TWLg/Tj7rDhflzUI/AAAAAAAAARA/g1mIkvyGAuk/s720/DSC_0083.JPG

Okno z gabinetu i wyjście na taras. Widać nadproża (z gotowych elementów) najważniejszy element konstrukcyjny okna
https://lh3.googleusercontent.com/-chpNmNz7MJ8/Tj7rRpkeUKI/AAAAAAAAARE/IuYOW56VREI/s720/DSC_0092.JPG

jagódki
13-08-2011, 09:26
mamy małą przerwę w pracach :-( chłopaki obiecali, że już od 16 sierpnia wprowadzają się do nas na stałe i ruszają pełną parą :-)
Trzeba wymurować jeszcze słupy, nadproża w oknie narożnym w salonie i nadproże w garażu...
Dopiero wtedy wieniec i zabierają się za strop ze schodami :-)

agusiazet
13-08-2011, 13:48
Bardzo ładny jest Wasz projekt! Życzę powodzenia i będę zaglądać:) I zapraszam do nas:):):)

jagódki
18-08-2011, 16:30
Wczoraj byliśmy na działce i gazownia wykonywała nam przyłącze gazowe :-)

https://lh6.googleusercontent.com/-UQ5-qDwEbE8/Tk4c4Ag7WlI/AAAAAAAAASA/ypL7qx-fbbQ/s512/GAZ1.jpg

Zamontowali skrzynkę na licznik obok skrzynki prądowej :-)
HURA MAMY JUŻ GAZ !!!!!!!! :-) :-) :-)

https://lh6.googleusercontent.com/-9PlyFBr7SNE/Tk4c74xgKCI/AAAAAAAAASE/iyT-FEgk5vY/s512/GAZ2.jpg

Budowa nadal stoi w miejscu i nic się nie dzieje ! Czekamy na naszą ekipę, zrobili sobie wakacje :-(
Nasza ekipa zrobiła otwór wejściowy 130 cm według projektu, my chcemy 140 cm.
Będziemy zmieniać, poszerzać o 10cm, tak aby fajnie wyglądały drzwi z doświetleniem bocznym :-)

jagódki
23-08-2011, 19:00
Dziś chłopaki znów zjawili się na budowie w liczbie 13 :-)
Zaczęli szalować słupy i nadproża w oknie narożnym w salonie, nad drzwiami w gabinecie i w garażu.
Jutro będą zalewać betonem i robić wieniec, schody i szalunki pod strop :-)

https://lh3.googleusercontent.com/-nHlk1zhWTMw/TlU_-yFu1mI/AAAAAAAAASU/6UV3nn7aZT8/s640/20110824966.jpg


Nadproże i słup w oknie narożnym
https://lh4.googleusercontent.com/-39WtTDGPD0g/TlVACp6ABDI/AAAAAAAAASY/DPMame1obuY/s512/20110824970.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-PQ4C0LL5vxw/TlVAGgD5TvI/AAAAAAAAASc/Vrq7Hit2y8c/s640/20110824972.jpg

jagódki
26-08-2011, 21:30
Dziś szalowali schody i kończyli szalować strop :-)

Szalowanie schodów
https://lh3.googleusercontent.com/-y92N2grjY90/TlgFT9hXQBI/AAAAAAAAASg/K9Pr0aS2t7o/s512/201108261010.jpg

Szalowanie stropu
https://lh5.googleusercontent.com/-0pVgpGjbtAc/TlgFY8lNBSI/AAAAAAAAASk/z80TsCZKkVw/s640/201108261012.jpg


Na poniedziałek na 16.00 jest zamówiony beton i będą zalewać .... :-)

jagódki
31-08-2011, 18:50
No i w końcu się doczekaliśmy. Dzisiaj zajechały betoniarki i nasza ekipa zalewała schody, wieniec, podciągi i strop. Ponieważ postanowiliśmy zrobić strop monolityczny a nie terivę praca nad naszym stopem trwała 5 dni, wraz z zalaniem. Teriva pęka ( klawiszuje ), dlatego też wybraliśmy strop monolityczny który jest trwalszy, mocniejszy i taki jak był w pierwotnym projekcie domu.
W strop weszło 38 m3 betonu:)

Zbrojenie stropu
https://lh6.googleusercontent.com/-9nRAw4s43QE/Tl5x8SIqVzI/AAAAAAAAAS0/lsB7UfwbpU8/s640/201108291049.jpg

Gotowy zalany strop "mamy w domu lodowisko":)
https://lh6.googleusercontent.com/-38nRn0Pq9t4/Tl5x8jjNgxI/AAAAAAAAAS4/9uqJoGOubCY/s640/201108301088.jpg

Tu widać zalane schody od strony salonu
https://lh3.googleusercontent.com/-47Xif-M-Y4w/Tl5yJZITeTI/AAAAAAAAATA/UUwffj2q0Tw/s720/DSC_0120.JPG

Widok stropu z zewnątrz
https://lh5.googleusercontent.com/-zIo4VSkqK3U/Tl5yJ5PjIyI/AAAAAAAAATE/pA9Z73mBOK0/s720/DSC_0125.JPG

jagódki
31-08-2011, 20:11
Jutro chłopaki będą stawiali ściany na piętrze :-)
Hura hura ... domek powoli nabiera wyglądu :-)

jagódki
05-09-2011, 17:57
Piętro wybudowane ... hura :-) jedynie trzeba jeszcze wymurować nadproża w oknie narożnym i nad drzwiami wejściowymi do dwóch pokoi dziecinnych :-)
Panom zajęło jeden dzień :-)
W przyszłym tygodniu zaczną szalować drugi strop :-)

Tak powstawało nasze piętro :)
https://lh4.googleusercontent.com/-wgOeNHJhObs/TmUIev34FRI/AAAAAAAAATc/nD4y2VcHAgc/s640/201109011107.jpg

Pięterko postawione. Widok boczny od strony garażu.
https://lh3.googleusercontent.com/-eDfv8g_VPF0/TmUIdlIHKlI/AAAAAAAAATU/vfLcvl0YJik/s640/201109021118.jpg

Piętro - klatka schodowa i okno w dziecięcej łazience.
https://lh5.googleusercontent.com/-YfTVIFQkIYw/TmUIbc5aNNI/AAAAAAAAATQ/f1Lvq01S8V8/s640/201109021125.jpg

Sypialnia - okno i drzwi na balkon
https://lh4.googleusercontent.com/-Ol91LNDNh5c/TmUIeAU2xoI/AAAAAAAAATY/3Z1Y-WTT0xM/s640/201109021126.jpg

vangocha
08-09-2011, 23:19
rewelacyjny domek, naprawde super ze dodaliscie zdjecia jak sie buduje;) jestem zakochana w tym projekcie;))

jagódki
09-09-2011, 14:48
W przyszłym tygodniu będą szalować drugi strop, schody i wieniec :-)
Wielkimi krokami zbliża się budowa dachu :-)

jagódki
18-09-2011, 16:04
Kolejny etap budowy za nami!!!
Strop nad piętrem wylany:):):)


Tak było układane zbrojenie na górny strop.
https://lh5.googleusercontent.com/-j0BVD4zivlE/TnYFo1CLU3I/AAAAAAAAATs/go5AaAhkaig/s640/201109151232.jpg

Widok z dołu na górny wieniec okalający strop monolityczny.
https://lh6.googleusercontent.com/-UteebI9SeWE/TnYF5zAMksI/AAAAAAAAATw/jS1uO0JfQQ8/s640/201109161261.jpg


https://lh4.googleusercontent.com/-YcVMrKZUGrE/TnYGT-52kMI/AAAAAAAAAT0/Jf9_ycPw41E/s640/201109161269.jpg

I schody na drugie piętro też już gotowe :)
https://lh5.googleusercontent.com/-oFutFT09LbE/TnYGZkLkb2I/AAAAAAAAAT4/RLG73d40In0/s512/201109161283.jpg


A tu już można wejść na poddasze - planujemy tam przygotować duży pokój gościnny:)
https://lh6.googleusercontent.com/-liFR57XXN5w/TnYGejf9LbI/AAAAAAAAAT8/q4UyaT_mKws/s512/201109161287.jpg

Strop wylany - w weekend podlewaliśmy go cztery razy:)
https://lh4.googleusercontent.com/-7je3j-6q4v0/TnYGmDohdHI/AAAAAAAAAUA/Pcct2fsZtKc/s640/201109161289.jpg

jagódki
20-09-2011, 17:05
Wiecha zasadzona :-)
W przyszłym tygodniu chłopaki będą szalować słupy ( jest ich trochę ) i murować dwie warstwy pustaka pomiędzy słupami, na końcu będzie wieniec i kotwy do mocowania krokwi :-)
Budowa dachu zbliża się wielkimi krokami :-)
Nasz wykonawca poinformował nas, że dach będą stawiać górale :-)))

jagódki
21-09-2011, 16:06
Kilka fotek naszgo stropu:)

https://lh3.googleusercontent.com/-O9KN_Ku3ikI/Tnn8bZ_4rmI/AAAAAAAAAUY/wFE_BzDNgRA/s640/201109201311_2.jpg


https://lh6.googleusercontent.com/-qKvx8Jm3nZw/Tnn8eS2DUlI/AAAAAAAAAUc/KVrYQ7L54eQ/s512/201109181303.jpg


https://lh5.googleusercontent.com/-GlMxUFzDj50/Tnn8h1UEo-I/AAAAAAAAAUk/ANGU2V83K9I/s640/201109191306.jpg


https://lh5.googleusercontent.com/-N2cCL6ePztk/Tnn8jjsRDeI/AAAAAAAAAUo/2vMySh8OALM/s640/201109191309.jpg

jagódki
25-09-2011, 13:04
W piątek przyjechały krokwie :-) lada dzień przyjadą górale układać krokwie ...

jagódki
29-09-2011, 08:39
I tak krok po kroku kończymy nasz piękny domek:) Powoli trwają przygotowania do stawiania dachu:):):)


https://lh3.googleusercontent.com/-tgPbmof7-bU/ToQgBP-aNhI/AAAAAAAAAVA/Dgsxkql1m0o/s640/201109271357.jpg


https://lh4.googleusercontent.com/-YI3xHlRkCXc/ToQgDDHXoNI/AAAAAAAAAVE/SUMiv88z2Lk/s640/201109271352.jpg

jagódki
02-10-2011, 12:06
wieniec gotowy :-) krokwie już na stropie czekają :-)
Jutro w poniedziałek ekipa zaczyna stawiać dach, do środy ma być gotowy :-)
Chłopaki zdjęli stęple na parterze, będą stawiali kominy szidela i ścianki działowe :-)

jagódki
02-10-2011, 19:50
salon odstęplowany, płyty zdjęte i widać nasz piękny gładki sufit :-)
https://lh4.googleusercontent.com/-U5KrfybT4nw/Toix39IAZNI/AAAAAAAAAVQ/cT7fK1pVR0A/s640/201109281379.jpg

Wido z boku od strony ogrodu :-)
https://lh3.googleusercontent.com/-6NgUwALqXr0/Toix4Pzyi8I/AAAAAAAAAVU/tApAb6vj8eU/s640/201109281390.jpg

Widok od frontu
https://lh4.googleusercontent.com/-EoVP67D3cJg/Toix5JJ3OuI/AAAAAAAAAVY/4-pRCZpcFqk/s640/201109281392.jpg

Krokwy wrzucone na górny strop :-)
https://lh3.googleusercontent.com/-Mm0y5l6r8Sc/ToiyCFz-BbI/AAAAAAAAAVk/TZF-51CHpqI/s640/201109281374.jpg

jagódki
04-10-2011, 18:57
Dziś kolejny dzień chłopaki robili nasz daszek... krokwy rosną w szybkim tępie :-)

jagódki
04-10-2011, 20:02
oto nasza więźba dachowa :-)

https://lh3.googleusercontent.com/-vz4VYS5-6Xk/TotXbiU5CmI/AAAAAAAAAWA/ffW2osgrawE/s512/1..jpg



https://lh6.googleusercontent.com/-vYocZefsuvY/TotXZPKCKiI/AAAAAAAAAV4/tN-lRL9bqQU/s640/2..jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-mXH9LYQnLNs/TotXcvtS2vI/AAAAAAAAAWE/Js0jkp6Fx_o/s640/201110041434.jpg


https://lh3.googleusercontent.com/-yhZ7_YHAHss/TotXeoc5kPI/AAAAAAAAAWI/vGthbqer3O4/s640/201110041441.jpg

jagódki
05-10-2011, 20:14
Dziś w południe trzech panów co robili dach skończyli pracę :-) zajęło im dwa i pół dnia :-)
Teraz czekamy na deskowanie, papowanie, zdjęcie stępli i szalunku górnego stropu, postawieniu kominów, wymurowanie kominów z klinkieru i postawienie ścianek działowych wewnątrz ... Na koniec dachówka, którą położą nam inni, specjaliści od dachówki ( podobno zajmuje im to ok 2 do 3 dni )
Mój kierownik powiedział mi, że potrzebują na to w sumie pięć dni pracy...tylko teraz jest ciepło, nie pada i kończą zero na innej budowie...
Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać :-)

jagódki
06-10-2011, 19:13
mamy wielką przestrzeń na poddaszu ... ok 120m2 :-) będzie pokój jeden duży gościnny ... wprost idealny do zimowych spotkań ze znajomymi... :-)
Wydzielimy jedynie małe pomieszczenie na rekuperator i po drugiej stronie schodów pokój typu graciarnie ( walizki, narty, buty narciarskie itp... )

agusiazet
06-10-2011, 20:24
Witam, zaczeliśmy w podobnym czasie i na podobnym etapie jesteśmy:) Podoba mi się wasz domek!

Dana75
07-10-2011, 20:29
Witam
Obserwuję , podpatruję.... i jestem za wami z budowa Topaza o jakieś 2 tygodnie. Mam pytanie czy dwa pustaki między wieńcami to efekt przróbki projektu, by moc bardziej wykorzystać poddasze? Pytam, gdyż w moim projekcie jest zaprojektowany wieniec na wieńcu.
gratuluję postępów.

jagódki
10-10-2011, 07:53
My mamy projekt TOPAZ III wersja B ze stropem monolitycznym nad piętrem i schodami na poddasze.
Te dwa pustaki i drugi wieniec są w projekcie, jedynie konstrukcja więźby dachowej została przeprojektowana tak aby była jedna duża przestrzeń na poddaszu :-)

Dana75
10-10-2011, 20:24
My mamy projekt TOPAZ III wersja B ze stropem monolitycznym nad piętrem i schodami na poddasze.
Te dwa pustaki i drugi wieniec są w projekcie, jedynie konstrukcja więźby dachowej została przeprojektowana tak aby była jedna duża przestrzeń na poddaszu :-)

Dzięki za info teraz wiem czy różni się Topaz clasic od Topaza III bo pierwotnie tych zmian zbyt dużo nie dostrzegałam. My raczej poddasze zamierzamy przeznaczyć na rupieciarnię, więc nie ma potrzeby podwyższania poddasza. Ciekawa jestem jaką dachówkę wybraliście no i oczywiście efektu końcowego. Ciekawa jestem również jak macie rozplanowaną kuchnię, bo wydaje mi się, że jest trochę mało ustawna. Pozdrawiam

jagódki
11-10-2011, 07:13
Dachówkę wybraliśmy płaską taką jak Lidszu RUPP Ceramika Turmalin antracyt :-)
Wersja TOPAZ III nie ma przy kuchni spiżarni, ścianka została lekko przesunięta w stronę wiatrołapu, więc kuchnia jest spora, weszła lodówka typu side by side...
Mamy również zaprojektowaną wyspę, na wyspie jest płyta indukcyjną, zlew i zmywarka pod blatem...
Projektowaliśmy kuchnię dużo wcześniej zanim zaczęliśmy budowę, ponieważ trzeba było rozplanować odpływ wody...

Dana75
11-10-2011, 16:38
Ja nie mogłabym się pogodzić z rozstaniemz spiżarnią, uważam, iż w każdym domu jest takie miejsce potrzebne. Lidszu ma spiżarkę pod schodami, a ja niestety mam kotłownię węgową, a pod schodami przewiduję zbiornik na wodę ciepłą. Jeżeli można by było jeszcze prosić o kilka zdjęć z skończonej wieźby dachowej od środka może wtedy uda się nam uniknąć "walenia" głową w belki przy wchodzeniu na strych po wysuwanych schodach;)

jagódki
11-10-2011, 18:14
My mamy gaz ziemny i spiżarnie robimy tak jak Lidszu w kotłowni, jest to spore pomieszczenie :-)
Chcieliśmy mieć sporą kuchnie i wyspę, dużą wyspę z płytą grzewczą i zlewem ( wyspę mamy większą niż Lidszu ) dlatego też ścianka w kuchni jest lekko przesunięta w stronę przedpokoju...
Więźba wygląda tak jak na poprzednich zdjęciach, dach oparty jest na 8 słupach, 4 słupy stoją na podciągach, strop jest monolityczny przekonstruowany, dołożona jest stal do stropu. Cała konstrukcja dachu jest tak przekonstruowana aby była jedna duża powierzchnia na poddaszu ...
Dach przekonstruował nasz wykonawca :-)

jagódki
12-10-2011, 19:23
https://lh5.googleusercontent.com/-jqPwpGLnrcU/TpXZ0Jz31gI/AAAAAAAAAWk/7-pcIwvziNU/s720/DSC_0174.JPG


https://lh3.googleusercontent.com/-yypX0efrIeY/TpXZyX44F6I/AAAAAAAAAWU/rTAmYAwuC7Q/s720/DSC_0187.JPG


https://lh5.googleusercontent.com/-jdDwBMdYgN8/TpXZzQi2SfI/AAAAAAAAAWc/vVGI8DIWysU/s720/DSC_0190.JPG
Stęple już zdjęli z góry :-)

Dana75
12-10-2011, 20:01
Bardzo ładnie wyszedł wam ten dach- a właściwie przestrzeń na strychu. Chyba będę musiała pogadać z Wykonawcą, by u nas też trochę poprzerabiał ten strych.

jagódki
13-10-2011, 19:23
Dziś dzwonił mój kierownik, chłopaki przyjechali i zabrali się do ocieplania ścian nad garażem przy krokwiach, tak jak odeskują daszek nad garażem ściana będzie już docieplona :-) Całość domu będzie ocieplona styropianem o grubości 20cm :-)
Jutro będą stawiać ścianki działowe na dole plus kominy.
Przyjechała cegła klinkierowa na kominy, ponad więźbę dachową.... Cegła klinkierowa jest ciemna grafitowa, będzie cudnie wyglądała z dachówką płaską ciemną grafitową RUPP CERAMIKA Turmalin kolor antracyt :-)

Dana75
13-10-2011, 20:02
Dziś dzwonił mój kierownik, chłopaki przyjechali i zabrali się do ocieplania ścian nad garażem przy krokwiach, tak jak odeskują daszek nad garażem ściana będzie już docieplona :-) Całość domu będzie ocieplona styropianem o grubości 20cm :-)
Jutro będą stawiać ścianki działowe na dole plus kominy.
Przyjechała cegła klinkierowa na kominy, ponad więźbę dachową.... Cegła klinkierowa jest ciemna grafitowa, będzie cudnie wyglądała z dachówką płaską ciemną grafitową RUPP CERAMIKA Turmalin kolor antracyt :-)

Czy 20cm styropianu to nie za dużo? Na jakiej podstawie dobraliście grubość styropianu wg projektu czy własnego uznania? Ja myślę o 15 cm i to już wydaje mi się, że jest to grubość przesadzona.

Aniar07
13-10-2011, 21:28
Witam.
Zaglądam i cieszę oko :) My również będziemy budować Topaza. Ogromnie podoba mi się Wasze poddasze. Cudne!
Czy zmiany dużo różnią się od oryginału? Jaki macie kąt nachylenia dachu? Dużo gmin niestety narzuca większy niż w projekcie.

jagódki
14-10-2011, 20:59
20 cm styropianu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, dom wtedy jest pasywny " bardzo ciepły " okna będą plastikowe z obustronną okleiną, w systemie SCHUCO trzy szybowe :-)
Kąt nachylenia dachu jest taki jak w projekcie 25 stopni...
Trzymaliśmy się projektu oryginalnego, bez większych przeróbek elewacji, jedynie ścianki działowe będą troszkę się różniły, kuchnia jest trochę powiększona, łazienka przy sypialni lekko powiększona aby zmieściła się wanna narożna i duża dwu osobowa kabina prysznicowa :-)

Dana75
16-10-2011, 20:03
Grubość ocieplenia (styropianu) musi być oparta na obliczeniach.Ważne jest gdzie jest punkt rosy. Może być tak, że da się grubą warstwę ocieplenia i będzie się miało grzyba, bo wykroplenie następuje nie w tej warstwie co trzeba. Powiem więcej, kolezanka która zajmuje się audytami energetycznymi, sprawdziła parę gotowych projektów domów i wyszło, iż grubośc ocieplenia w projecie była źle dobrana. A okna macie z nawiewnikami i roletami? Macie już wycenę okien?Czy robice rekuperację?

jagódki
19-10-2011, 18:03
A tak powstaje nasz dach:)
Rozpoczęło się deskowanie i krycie papą... czekamy na dachówkę:)


https://lh5.googleusercontent.com/-RBvvFqGGJik/Tp7-DtVsd_I/AAAAAAAAAWw/IVg_Fvhbens/s720/DSC_0185.JPG


https://lh3.googleusercontent.com/-jfJagCPQU5M/Tp7-IGPQ0fI/AAAAAAAAAW4/socYu4jCtTo/s720/DSC_0179.JPG


https://lh5.googleusercontent.com/-ffIswdbjJQo/Tp7-JD72t_I/AAAAAAAAAXA/A4Q3bLu7J3A/s720/DSC_0183.JPG

klinkier czeka na położenie :-) klinkier ciemny grafitowy

https://lh3.googleusercontent.com/-nOoHxV2TYBs/Tp7-NvbWUvI/AAAAAAAAAXI/hW0riG-nHCA/s720/DSC_0188.JPG

jagódki
19-10-2011, 19:23
Okna mamy już wymierzone, czekamy na wycenę, będą plastikowe w obustronnej okleinie w systemie SCHUCO, trzy szybowe :-)
Rolet antywłamaniowych nie robimy, natomiast będzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, rekuperacją :-)
Kominy stawiamy SCHIEDEL, są to niemieckie systemy kominowe, ciepłę, niskotemperaturowe idealne do pieców kondensacyjnych ... :-)

jagódki
20-10-2011, 09:20
Kilka fotek wnętrz:) ścianki działowe postawione!

wyprowadzenie komina w salonie

https://lh4.googleusercontent.com/-psKtwu1M34I/Tp_Xfw8lLrI/AAAAAAAAAXU/2bV3yZJ3iPM/s512/201110171511.jpg

Łazienka na parterze:) Już widzę oczami wyobraźni jak pięknie wygląda ta okrągła ściana:)
https://lh5.googleusercontent.com/-oR2o7prveRU/Tp_XxYTkHYI/AAAAAAAAAXc/kfX-o7e7TaU/s720/DSC_0047.JPG

Garderoba w sypialni
https://lh3.googleusercontent.com/-PcdV340SUrE/Tp_XzmTJKUI/AAAAAAAAAXk/rPnn9ST1hVM/s720/DSC_0088.JPG

jagódki
21-10-2011, 16:45
Uroczyście oświadczamy mamy SSO

jagódki
21-10-2011, 16:48
panowie wczoraj do końca odeskowali i opapowali dach :-) dziś kończyli kominy z klinkieru :-) :-) :-)
Zaczęliśmy budować 5 lipca a 20 października dach pokryty papą :-)
We wtorek wchodzą dekarze i będą kłaść dachówkę, rynny Galeco i 6 sztuk okien dachowych typu VELUX :-)
Do piątku mają skończyć :-)

jagódki
24-10-2011, 13:04
https://lh6.googleusercontent.com/-c6fSLbLdSO8/TqVS648hJGI/AAAAAAAAAX0/0obxGqrhaCg/s720/DSC_0254.JPG


https://lh4.googleusercontent.com/-ZvQB0kocAas/TqVS69kz3PI/AAAAAAAAAXw/Ga8NUMXI7HU/s720/DSC_0258.JPG


https://lh6.googleusercontent.com/-iUhnjv8tw_g/TqVS7Occ7GI/AAAAAAAAAX4/kc5vZpuvzJ8/s512/DSC_0259.JPG


https://lh3.googleusercontent.com/-hFeNdjEAmVU/TqVTC2S65-I/AAAAAAAAAYM/yYGR6AaPNd4/s720/DSC_0260.JPG


https://lh4.googleusercontent.com/-KYIjMcCRDPY/TqVTBkIgFDI/AAAAAAAAAYI/PZz0q2o-mlg/s720/DSC_0289.JPG

jagódki
25-10-2011, 17:09
Dekarze nie przyjechali ponieważ dachówka nie dojechała :-(
Mój wykonawca nie wiedział że ta dachówka jest produkowana tylko w Niemczech ... RUPP CERAMIKA TURMALIN ANTRACYT

Dana75
01-11-2011, 16:38
Wracając do wątku styropianu to powiem tak , koleżanka zrobiła obliczenia i wyszło, iż niebezpiecznie byłoby stosować 15cm styropianu, gdyż wtedy wykroplenie jest niemal na granicy, tak więc słusznym założeniem jest zwiększenie warstwy ocieplenia do 20cm czy nawet więcej.

jagódki
03-11-2011, 20:09
Dziś miałem telefon od naszego wykonawcy, poinformował nas, że panowie dekarze wchodzą w środę w przyszłym tygodniu :-)
W tydzień mają położyć dachówkę plus rynny i okna dachowe ...

jagódki
15-11-2011, 19:29
Dziś przyjechała do nas dachówka :-) 15 palet!!! i rynny Galeco :)
Dachówka jest cudna płaska grafitowa :-)

https://lh6.googleusercontent.com/-SpID9EgP8Jg/TsLCImAxMgI/AAAAAAAAAag/943j4F6iLuk/s512/dachowka.jpg

Aniar07
16-11-2011, 15:07
Widzę, że dachówka robi furrorę. Będziemy ja mieć na uwadze bo prezentuje się naprawdę nowocześnie i ładnie. Jestem ciekawa jak będzie wyglądać Topaz III a własciwie ten dach bo nigdzie nie doszukałam się zdjęć. 35cm różnicy między zwykłym Topazem a III od okna do podbitki. Zamówiliśmy też III wersja B lustrzane odbicie więc jestem ciekawa efektów.

jagódki
16-11-2011, 20:38
Ta dachówka to jest Mercedes a raczej MAYBACH wśród dachówek :-)
Dziś chłopaki robią orynnowanie, fotki za kilka dni powinny być :-)

jagódki
22-11-2011, 19:53
Dekarze wczoraj wciągali na dach dachówkę :-) jutro będą wstawiać okna dachowe :-)
Topazik nabiera pełnych kształtów :-)
Aha, wczoraj nasza ekipa budowlana się wyprowadziła, zabrali kontenery mieszkalne ... Szkoda i będzie mi ich brak :-(

Aniar07
25-11-2011, 11:48
No to czekamy na fotki. Jestem ciekawa jak teraz wygląda Topazik. To ekipa u Was mieszkała na budowie? Nieźle...

jagódki
25-11-2011, 21:42
Ekipa murarzy się wyprowadziła, było ich 14 stu, druga grupa w liczbie 4 stawiała krokwy a trzecia też w liczbie 4 dekarzy układała dachówkę.
Chłopaki nie skonczyli jeszcze, zabrakło im ok 40 płytek dachówki i czekają na opaskę wokół dwóch okien dachowych VELUX ...
Ale tak naprawdę dach z veluxami prezentuje się zaj.... bosko :-)

jagódki
28-11-2011, 20:44
I poniżej objecane zdjęcia dachu:)

https://lh5.googleusercontent.com/-SYvogUBNDV0/TtPw7GDdhfI/AAAAAAAAAaw/y6v5Jz6XZMA/s640/20111128100.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-kl7d4C1rBFA/TtPxEakltTI/AAAAAAAAAa4/dzFfXWmOleI/s720/DSC_0360.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-933w5Wh7IV8/TtPxIGJHKWI/AAAAAAAAAbI/76UEMgWFvgs/s720/DSC_0373.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-zBl14Zg8Ju4/TtPxG-h-kOI/AAAAAAAAAbA/fSLpC-b2MLw/s720/DSC_0394.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-wdTxAcdh4J8/TtPxUqdvhfI/AAAAAAAAAbQ/VnCI3zkwRjs/s720/DSC_0403.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-glUjdQdeYos/TtPxVG7N8LI/AAAAAAAAAbY/HSWQrHAHZLM/s720/DSC_0407.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-pcrlRN3xOGE/TtPxXWHTn7I/AAAAAAAAAbo/87KqQtVT26o/s720/DSC_0412.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-oRM05_KaZlo/TtPxVuEgIVI/AAAAAAAAAbc/tKn984wS_r8/s720/DSC_0414.jpg
znajomy kopareczką równał nam działkę, rozciągał humus... widać jak duża jest działka i ile będzie koszenia :-)
Działka ma 30 metrów na 60 metrów :-)

Dana75
30-11-2011, 08:20
Gratuluję dachu. Czy mogłabyś zrobić zdjęcie od strony drzwi frontowych? Jak poradziłaś sobie z rynną, która w projekcie biegła przez balkon, koło drzwi frontowych?

jagódki
30-11-2011, 19:42
Rynna w projekcie jest podobno w balkonie, dekarze za naszą zgodą przesunęli ją obok balkonu a drzwiami wejściowymi.
Patrząc na front domu jest po lewej od strony balkonu, jest to optymalne miejsce...

Zuzu.1
01-12-2011, 08:36
Jagódki, piękny domek budujecie, co planujesz na podłodze w salonie, przy tak dużych oknach? Rozumiem, ze będzie podłogówka, tylko co na niej ?

jagódki
01-12-2011, 19:20
Dziękujemy :-) w salonie będzie parkiet i ogrzewanie grzejnikami, pod tymi oknami jest jedna warstwa pustaka.
Tam gdzie będzie gres będzie podłogówka, w pokojach na górze i poddaszu będzie parkiet i też ogrzewanie tradycyjne, grzejniki :-)
Jak na razie hula wiatr :-))))

Zuzu.1
01-12-2011, 21:09
A jakiej wysokości grzejniki się zmieszczą pod tymi oknami ?

Zuzu.1
01-12-2011, 21:11
I jeszcze pytanie czy pod oknami balkonowymi na piętrze i ew. na parterze będą jakieś grzejniki (kanałowe) ?

jagódki
12-12-2011, 15:38
SSO ZAKOŃCZONY :-)
dekarze dokończyli prace, opaska wokół dwóch okien dachowych i kilkanaście dachówek nad garażem...

https://lh5.googleusercontent.com/-Mz57ALcNHro/Tudkdxp2J7I/AAAAAAAAAb8/s9hPMwBBPMc/s640/domek%2525201.jpg



https://lh4.googleusercontent.com/-AEoFpIG_k2Q/TudkeH3sAOI/AAAAAAAAAcM/UT0ljjKpXUk/s640/domek2.jpg


https://lh6.googleusercontent.com/-VIwo-Gx1rHA/TudkeHi-WhI/AAAAAAAAAcA/RVr0bPWCSSw/s640/domek3.jpg

lidszu
04-01-2012, 09:41
Jagódki, gratulacje zakończenia SSO :D :D

teraz tylko okna, tynki, wylewki, ocieplenie, wykończeniówka i przeprowadzka ;) :D

jagódki
04-01-2012, 19:00
Dzięki Lidzia :-)
Teraz przez niby tą zimę Topazik niech schnie i odpoczywa...
Okna mamy pomierzone - system SCHUCO w okleinie obustronnej... elektryka, hydraulika i tynki...
Trochę się jeszcze nam zejdzie, uzależnione od kasy...
Nie śpieszymy się, mieszkamy we własnym mieszkaniu na Tarchominie :-)

lidszu
04-01-2012, 19:35
Skoro macie gdzie mieszkać, to rzeczywiście nie musicie się spieszyć i wszystko porządnie przemyśleć :)

Tak sobie patrzyłam przed chwilą na wasz domek i bez daszka nad wejściem wydaje mi się łysy w stosunku do mojego, do którego już jestem przyzwyczajona - ale i tak jest piękny :D

jagódki
05-01-2012, 14:30
Skoro macie gdzie mieszkać, to rzeczywiście nie musicie się spieszyć i wszystko porządnie przemyśleć :)

Tak sobie patrzyłam przed chwilą na wasz domek i bez daszka nad wejściem wydaje mi się łysy w stosunku do mojego, do którego już jestem przyzwyczajona - ale i tak jest piękny :D
Dzięki Lidzia :-) Twój Topazik cudnie się prezentuje :-) Wiele rzeczy podglądaliśmy u Ciebie... Nasza wspólna dachówka jest piękna, wyjątkowo cudnie Topaz z nią wygląda ... :-)
Nie robiliśmy daszku nad drzwiami ponieważ zdecydowaliśmy się na drzwi wejściowe HORMANN z bocznym doświetleniem, są one ze stali nierdzewnej i aluminium, w okleinie orzech, nie będą się wypaczać jeżeli daszku nie ma nad nimi.
Jeszcze daleka droga przed nami zanim się wprowadzimy...

jagódki
05-01-2012, 14:35
Domek w stanie SSO stoi a mi 3 stycznia stuknęła 40 stka... :-( Marcin :-)

lidszu
05-01-2012, 17:51
Dzięki Lidzia :-) Twój Topazik cudnie się prezentuje :-) Wiele rzeczy podglądaliśmy u Ciebie... Nasza wspólna dachówka jest piękna, wyjątkowo cudnie Topaz z nią wygląda ... :-)
Nie robiliśmy daszku nad drzwiami ponieważ zdecydowaliśmy się na drzwi wejściowe HORMANN z bocznym doświetleniem, są one ze stali nierdzewnej i aluminium, w okleinie orzech, nie będą się wypaczać jeżeli daszku nie ma nad nimi.
Jeszcze daleka droga przed nami zanim się wprowadzimy...
rzeczywiście metalowe drzwi nie będą się wypaczać. Ja sobie bardzo chwalę mój daszek, nie tylko z tego powodu, że mam drewniane drzwi wejściowe, ale dlatego, że mam osłonięty cały podest przy schodach od deszczu i śniegu, co się bardzo przydaje przy witaniu i żegnaniu gości.


Domek w stanie SSO stoi a mi 3 stycznia stuknęła 40 stka... :-( Marcin :-)
w takim razie najserdeczniejsze życzenia urodzinowe :D

mój mąż ma urodziny 1 stycznia i w przyszłym roku stuknie mu 40-tka :lol2:

jagódki
11-01-2012, 19:51
rzeczywiście metalowe drzwi nie będą się wypaczać. Ja sobie bardzo chwalę mój daszek, nie tylko z tego powodu, że mam drewniane drzwi wejściowe, ale dlatego, że mam osłonięty cały podest przy schodach od deszczu i śniegu, co się bardzo przydaje przy witaniu i żegnaniu gości.


w takim razie najserdeczniejsze życzenia urodzinowe :D

mój mąż ma urodziny 1 stycznia i w przyszłym roku stuknie mu 40-tka :lol2:

To za rok Twój mąż będzie hucznie obchodził 40 urodziny ... Obaj pod znakiem Koziorożec :-)

My wyprawialiśmy w restauracji :-) Jak byśmy mieszkali już w Topazie, to może byśmy zdecydowali się na imprezę urodzinową w domu.
Lidzia Twój daszek nad drzwiami wygląda cudnie. Jest na pewno praktyczny. My nie chcieliśmy zbytnio zmieniać bryły budynku.

jagódki
14-02-2012, 21:12
Hm zima nadal mrozi a domek marznie ...
Czekamy na wiosnę, wtedy będzie można wstawić okna SCHUCO i drzwi wejściowe i garażowe HOORMANN