PDA

Zobacz pełną wersję : Czy taka wentylacja spełni swoje zadanie?



sierocki
29-11-2009, 08:30
Zamontowałem wentylację w kuchni jednak nie jestem pewny czy spełni swoje zadanie. Rura 100 do tego w wewnątrz zwykła kratka wentylacyjna nie regulowana na zewnątrz kratka żaluzyjna lekko uchylona na około 1cm. Czy lepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie zamiast kratki żaluzyjnej kolanka oraz rury tak żeby wyglądało to jak komin?

phans
29-11-2009, 09:06
Przeczytaj http://forum.muratordom.pl/prawidlowo-wykonana-wentylacja-grawitacyjna-praktyczne-rady,t173329.htm

sierocki
29-11-2009, 09:27
Wątek ciekawy jednak nie ma jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.

sierocki
29-11-2009, 19:17
Proszę o jakieś porady. Czy lepiej mieć kratkę na zewnątrz budynku czy coś "ala" komin?

M K
29-11-2009, 19:23
Proszę o jakieś porady. Czy lepiej mieć kratkę na zewnątrz budynku czy coś "ala" komin?

W obu wersjach pewny jest raczej nawiew zamiast wywiewu.

sierocki
29-11-2009, 20:01
Okno kuchenne ustawione jest na mikrowentylację cały czas. Czy mimo tego muszę zastosować nawiew?

Monti2008
29-11-2009, 20:04
Zamontowałem wentylację w kuchni jednak nie jestem pewny czy spełni swoje zadanie. Rura 100 do tego w wewnątrz zwykła kratka wentylacyjna nie regulowana na zewnątrz kratka żaluzyjna lekko uchylona na około 1cm. Czy lepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie zamiast kratki żaluzyjnej kolanka oraz rury tak żeby wyglądało to jak komin?
W Polsce dominują wiatry zachodnie, zatem jak kratka nie jest od zachodu to raczej będzie wywiew i ok.
pozdrawiam

sierocki
29-11-2009, 20:11
Kratka znajduje się od północy. Zastanawiałem się nad zamontowaniem nawiewników chociaż w jednym z okien ale jeśli mam non stop mikrowentylację to czy jest sens?

sierocki
29-11-2009, 21:20
Czy mikrowentylacja w oknach może zastąpić nawiewniki?

M K
29-11-2009, 21:29
Taka wentylacja z reguły działa jako nawiew. Szkoda pieniędzy na nawiewniki.
Jeżeli nie ma w pobliżu komina z wolnym kanałem wentylacyjnym to można zrobić kanał wentylacyjny przez strop i wyprowadzić ponad dach. Kanał minimum
2 metry, np.: z rury pcv . Na strychu i ponad dach trzeba rurę ocieplić.

sierocki
29-11-2009, 21:43
Super dzięki za odpowiedź. Ustawię okno kuchenne cały rok na mikrowentylację (okno na ścianie zachodniej), natomiast kratkę wentylacyjną którą zamontowałem wyposażę w komin długości 2mb oraz daszek. Dodatkowo w pokoju mam kanał wentylacyjny do którego podepnę kolejną kratkę wentylacyjną. . Do tej pory miałem sporą wilgoć w mieszkaniu zamontowałem 2 kratki w kuchni i pokoju. Czy to będzie ok?