PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie sufitu i ściany wałkiem - proste pytanko



FOMFNY
29-11-2009, 10:19
Witam mam polozona gladz w pokoju zaraz bede zabieral sie za malowanie walkiem sufitu i scian, na sufit pojdzie farba sniezka biała a na sciany jasny bez z duluxa.

Chcialem sie was zapytac czy jest jakas technika malowania walkiem tzn wiem ze trzeba robic pasy a po chwili wracac do poprzedniego i z gory na dol.. ale czy jak poloze 1 warstwe na suficie i scianie to potem 2 warstwe maluje w przeciwnym kierunku czy tak samo jak pierwsza?

FOMFNY
29-11-2009, 11:01
up powie ktos bo pomalowalem juz 1 warstwe na suficie i teraz chcialbym 2 a nie wiem czy malowac walkiem w tym samym kierunku co 1 warstwa czy przeciwnym i na scianie jak :P?

LukaEgon
29-11-2009, 11:05
Mi się zawsze wydawało, że ładniej wychodzi jak sufit maluje się na zmianę właśnie..ściany cały czas góra-dół.

remx
29-11-2009, 14:55
Malujesz niewielkimi kawałkami poruszając wałkiem w różnych kierunkach a na koniec w kierunku prostopadłym do okien z których pada najwięcej światła. W szczególności te ostatnie pociągnięcia wałkiem należy robić nie przyciskając mocno wałka. Ja tak robiłem i podobno wyszło profesjonalnie.

W ten sposób malujesz każdy kawałek niezależnie. Ale z tego co widzę to ty pomalowałeś CAŁY sufit w jednym kierunku a teraz chcesz w drugim. To nie tak. Poczekaj aż wyschnie i jeżeli efekt nie jest dobry to pomaluj jeszcze raz, tym razem wg mojej techniki. Zapewniam, że to prościzna i dasz sobie radę.

FOMFNY
30-11-2009, 13:44
pomalowalem walkiem 2 razy w 2 roznych kierunkach, jeszcze troszke widac odbicia, czy mozna przejechac 3 raz nie nakladaja zbyt duzo farby na walek, sciany byla kladziona gips, gladz po 1 warstwie i zagruntowana przed malowaniem oczywiscie.

Cordoba_2004
03-05-2010, 21:09
kurcze czyli jak to malować na krzyż różnych kierunkach ?
Jaka jest technika malowania wałkiem aby uniknąć odbić nierówności itd ?

koziol99
07-05-2010, 19:40
malujesz z gory na doł pionowo, ukosem, drugim ukosem. jesli malujesz drugi raz to robisz tak samo z tym ze przy suficie ostatnie pociagniecia powinny byc prostopadłe do plaszczyzny okna.
w miare mozliwosci pociagniecia powinny byc dlugie i po kilka razy w jednym miejscu - chodzi o to zeby rowno rozlozyc farbe